KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nie pozwala sobie na wpadki czy łamanie protokołu. Księżna Kate przygotowuje się do nowej roli! 

Czy będzie dobrą królową?

Gabriela Czernecka 20 października 2019 16:46

Odkąd Kate Middleton trafiła do rodziny królewskiej cieszy się ogromną popularnością. Niewielu jednak pamięta, że przeszła długą drogę do tego, by zasłużyć na miejsce u boku księcia Williama. Brała lekcje z etykiety, poznała zasady protokołu królewskiego, zmieniła garderobę i popracowała nad mową ciała. Dziś nie przypomina nieśmiałej dziewczyny sprzed lat. W przeciwieństwie do Meghan, Kate była jednak świadoma tego, co ją czeka i miała wiele lat na to, by przygotować się do roli księżnej. Od jakiegoś czasu da się zauważyć, ze wysyła sygnały, które świadczą o tym, że w przyszłości zostanie królową.

Księżna Kate będzie królową

Znajomość zasad protokołu królewskiego opanowała do perfekcji - doskonale wie, jak zachować się w danym towarzystwie, zna zasady savoir-vivre'u i świetnie odnajduje się w każdej sytuacji. Zawsze dba oto, by każdy element jej stylizacji był przemyślany - wygląda elegancko, stylowo i promiennie. Widać, że doskonale radzi sobie także w towarzystwie samej królowej. Czuje się pewnie i coraz częściej samodzielnie towarzyszy jej podczas niektórych wizyt. Jak mówi specjalistka od mowy ciała, Judi James, dygnięcie księżnej Kate nie jest już pokłonem: „Delikatne dygnięcie Kate jest połączone z kontaktem wzrokowym i szerokim uśmiechem, który sprawia, że jest to zarówno rytuał powitania, jak i oddanie pokłonu”, mówi w rozmowie z Daily Mail.

Nikt nie ma wątpliwości, że Kate i królowa Elżbieta II świetnie się dogadują. W czerwcu tego roku księżna została patronką Royal Photographic Society, czyli Królewskiego Stowarzyszenia Fotografów. Monarchini była nią od 1952 roku, ale postanowiła oddać ten tytuł Kate po 67 latach. Wybór księżnej na patronkę najstarszego stowarzyszenia fotograficznego na świecie był podyktowany nie tylko ogromnym zaufaniem i wielką sympatią. Kate od lat pasjonuje się fotografią. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie w St. Andrews, gdzie poznała księcia Williama, a jeszcze zanim dołączyła do rodziny królewskiej, trudniła się jako fotograf w rodzinnej firmie Party Pieces. Obecnie wciąż rozwija swoją pasję fotografując swoje dzieci. To właśnie ona wykonała pierwsze fotografie księcia George, księżniczki Charlotte i księcia Louise'a.

Kate odnalazła się w roli księżnej i co chwilę mamy okazję słyszeć o ich samodzielnych patronatach. Elżbieta II ceni Kate i zdaje sobie sprawę, że kiedy William obejmie tron po swoim ojcu, najprawdopodobniej nada swojej żonie tytuł Królowej małżonki. Czy księżna Kate będzie dobrą królową? Zobaczcie nasze kolejne wideo  z cyklu Królewskie Życie 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.