KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Trwa royal tour Kate i Williama po Pakistanie. Wiemy, dlaczego nie ma z nimi dzieci

Czy książęcej parze Cambridge grozi śmiertelne niebezpieczeństwo?

Gabriela Czernecka 16 października 2019 19:39

Trwa royal tour księcia Williama i księżnej Kate po Pakistanie. To dla książęcej pary szczególna wizyta, między innymi ze względu na to, że przed laty te same miejsca, które wpisane są na ich trasę, odwiedziła księżna Diana. Dyplomatyczna podróż jest jednak wyjątkowa także pod kątem bezpieczeństwa. Eksperci podkreślają, że jest skomplikowana, a przede wszystkim... owiana tajemnicą. A to wszystko dla zachowania bezpieczeństwa Kate i Williama. Poznajcie szczegóły.

Kate i William w Pakistanie royal tour

Dopiero co książę Harry i księżna Meghan zakończyli swoją podróż po Afryce, która zakończyła się sukcesem. Szybko podbili serca mieszkańców Afryki, tańczyli z nimi, odwiedzali lokalne uniwersytety i.. odważnie okazywali sobie uczucia. To była wyjątkowa podróż również ze względu na Archiego, który pierwszy raz miał okazję towarzyszyć rodzicom w tak ważnym wydarzeniu. Po powrocie Meghan i Harry'ego do Wielkiej Brytanii chwilę później swoją royal tour 2019 zaczęli książę William i księżna Kate.

Książęca para Cambridge odwiedza właśnie Pakistan, a ich podróż potrwa cztery dni. To szczególne państwo dla Brytyjczyków, w końcu jeszcze niedawno należało do ich imperium. Przypomnijmy, że kraj był częścią Indii Brytyjskich wraz ze Sri Lanką, Bhutanem, Birmą, Indiami i Bangladeszem. Niepodległość uzyskał w 1947 roku w wyniku dekolonizacji. W przeciwieństwie do royal tour Meghan i Harry'ego, gdzie znany był każdy szczegół wizyty, podróż Kate i Williama po Pakistanie owiana jest tajemnicą.

Dokładne informacje o miejscach i datach, w których para się pojawi podawane są prasie zaledwie kilka godzin przed: „Ich królewskie wysokości poznają złożony obraz systemu obronności Pakistanu. Dowiedzą się więcej o wyzwaniach i możliwościach, z którymi kraj ten zmierzał się kiedyś i dziś. Para książęca spotka się z kadrą wojskową, która działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa”, informował komunikat królewski. 

Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo książęcej pary. Sam rzecznik pałacu mówi, że jest to „najbardziej skomplikowana wizyta pod względem logistycznym”: „Pakistan jest gospodarzem jednej z największych placówek dyplomatycznych Wielkiej Brytanii, z urzędem wysokiego komisarza w Islamabadzie na czele. Powiązania Wielkiej Brytanii z Pakistanem są znaczne, a ich królewskie wysokości pracują nad niezachwianą przyjaźnią pomiędzy państwami”. czytamy w oświadczeniu. 

Przypomnijmy, że kilka dni temu brytyjski Minister Spraw Zagranicznych ostrzegał przed możliwymi atakami na rodzinę królewską. Nic dziwnego, że postanowiono wzmóc środki ostrożności. Mówi się, że to właśnie ze względu na bezpieczeństwo książę William i księżna Kate nie wzięli ze sobą dzieci - księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louise'a. W końcu Pakistan jest obecnie uznawany za jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Oprócz międzynarodowych konfliktów, kraj zmaga się z ogromnymi problemami wewnętrznymi, jakimi są niestabilna sytuacja polityczna czy ciągłe zagrożenie atakami terrorystycznymi. Nic więc dziwnego, że brytyjskie służby robią wszystko, by zadbać o bezpieczeństwo członków rodziny królewskiej. ZOBACZ ZDJĘCIA 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.