Książę Harry, księżna Meghan, Royal tour 2019 Afryka
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry odnieśli sukces w Afryce: „Królowa jest bardzo zadowolona!”

Eksperci nie mają co do tego żadnych wątpliwości!

Gabriela Czernecka 30 września 2019 18:49
Książę Harry, księżna Meghan, Royal tour 2019 Afryka
Fot. Getty Images

Podróż Meghan i Harry'ego po Afryce powoli podsumowują eksperci. Książęca para Sussex jeszcze kilka tygodni temu zmagała się z wizerunkowym kryzysem, ale wygląda na to, że najgorsze mają za sobą. Meghan i Harry bez wątpienia podbili serca mieszkańców Afryki, a z ich kończącej się powoli wizyty zdaje się być zadowolona sama... królowa! Eksperci nie mają co do tego żadnych wątpliwości, że u książęcej pary zaszła spora zmiana. 

Meghan i Harry w Afryce. Royal tour 2019

Trwająca podróż Meghan i Harry'ego po Afryce odniosła spektakularny sukces. Jeszcze kilka tygodni temu małżeństwo zmagało się ze sporym kryzysem wizerunkowym. Książęcej parze Sussex zarzucano, że nieustannie podkreślają, że są osobami prywatnymi, ale to nie staje im na przeszkodzie do tego, żeby pełnymi garściami czerpać ze wszystkich przywilejów członków rodziny królewskiej. Dość postępowe, ale nie do końca przemyślane działanie pary szybko zostało skrytykowane przez internautów i zagranicznych dziennikarzy, którzy zachęcali parę do tego, by dobrze zastanowili się nad tym, w którą stronę chcą zmierzać. Upust swym emocjom dawali chętnie wytykając książęcej parze, ale szczególnie Meghan, wpadki. 

Meghan Markle, Afryka Południowa 2019, stylizacje
Fot. East News

Wygląda na to, że książęca para wyniosła lekcję z tego, jak dotychczas prowadziła swój medialny wizerunek. Patrząc na wizytę po Afryce nikt nie ma wątpliwości, że zyskali sympatię nie tylko przedstawicieli organizacji i fundacji, ale samych mieszkańców Afryki. Z pewnością zadanie ułatwiło im pojawienie się Archiego, który rozczulił arcybiskupa Desmonda Tutu i jego córkę Thandekę, a urocze zdjęcia chłopca z rodzicami natychmiast obiegły świat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Wizerunek Meghan i Harry'ego poprawił się jednak w dużej mierze dzięki nim samym. W końcu pokazali, kim tak naprawdę są i jak chcą być odbierani. Udowodnili, że są „zwykłymi” ludźmi. Księżna zrezygnowała z bogato zdobionych sukienek oraz drogocennej biżuterii, a rzeczy, które miała na sobie, mieliśmy okazję widzieć już przy innych okazjach. Książę z kolei przypomniał swoim fanom, za co tak naprawdę go uwielbiają - za poczucie humoru, świetny kontakt z rozmówcami i otwarte serce, czyli wszystko to, czym zdaniem internautów, przypomina mamę, księżną Dianę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Zarówno Meghan, jak i Harry nie stronili od swoich gości, ale sami również nie wstydzili się okazywać sobie uczuć.  Przytulali się, trzymali za ręce, a nawet razem tańczyli! Media obiegło także zdjęcie ich spontanicznego pocałunku.

Nic dziwnego, że rozmawiający z brytyjskim serwisem DailyExpress znawca i ekspert od rodzin królewskich wyznał wprost: „Jestem pewien, że królowa, której tak zależy na Zjednoczonym Królestwie, jest bardzo zadowolona!” 

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, royal tour 2019 Afryka, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, royal tour 2019 Afryka, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.