O TYM SIĘ MÓWI

„To surrealistyczne doświadczenie”, mówią mieszkańcy o pustych ulicach Nowego Jorku

Jak dziś wygląda miasto, które nigdy nie śpi?

Ksenia Krasko 28 marca 2020 13:45

Kiedyś zatłoczona metropolia, dziś miasto widmo. Nowy Jork określany jest mianem epicentrum epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Niestety to, co czyni tak zwane Wielkie Jabłko tak wyjątkowym miejscem, sprawiło, że jest ono jeszcze bardziej podatne na globalną pandemię.

Koronawirus w USA. Nowy Jork epicentrum pandemii

W Nowym Jorku odnotowano już blisko pięćdziesiąt tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi znaczną część statystyk z całego kraju (ponad sto tysięcy przypadków). Jak ostrzegają eksperci, to dopiero początek. Pomimo surowych ograniczeń i nakazu pozostania w domach, burmistrz Bill de Blasio przewiduje znaczny wzrost zakażeń.

Amerykańskie media cytują niepokojące słowa lekarzy. „Sytuacja jest naprawdę przytłaczająca, z dnia na dzień jest coraz gorzej. Nie mamy niezbędnego sprzętu do opieki nad pacjentami”, tłumaczy doktor Colleen Smith z nowojorskiego szpitala.

Opustoszałe ulice Nowego Jorku są przede wszystkim niepokojącym widokiem. Absolutnie puste Times Square, Piąta Aleja, Wall Street czy dzielnica Soho... Mieszkańcy przyznają, że „to doświadczenie jest dla nich surrealistyczne”.

Miasto, które nigdy nie śpi, wygląda jakby zapadło w sen... 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?