O TYM SIĘ MÓWI

„To surrealistyczne doświadczenie”, mówią mieszkańcy o pustych ulicach Nowego Jorku

Jak dziś wygląda miasto, które nigdy nie śpi?

Ksenia Krasko 28 marca 2020 13:45

Kiedyś zatłoczona metropolia, dziś miasto widmo. Nowy Jork określany jest mianem epicentrum epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Niestety to, co czyni tak zwane Wielkie Jabłko tak wyjątkowym miejscem, sprawiło, że jest ono jeszcze bardziej podatne na globalną pandemię.

Koronawirus w USA. Nowy Jork epicentrum pandemii

W Nowym Jorku odnotowano już blisko pięćdziesiąt tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi znaczną część statystyk z całego kraju (ponad sto tysięcy przypadków). Jak ostrzegają eksperci, to dopiero początek. Pomimo surowych ograniczeń i nakazu pozostania w domach, burmistrz Bill de Blasio przewiduje znaczny wzrost zakażeń.

Amerykańskie media cytują niepokojące słowa lekarzy. „Sytuacja jest naprawdę przytłaczająca, z dnia na dzień jest coraz gorzej. Nie mamy niezbędnego sprzętu do opieki nad pacjentami”, tłumaczy doktor Colleen Smith z nowojorskiego szpitala.

Opustoszałe ulice Nowego Jorku są przede wszystkim niepokojącym widokiem. Absolutnie puste Times Square, Piąta Aleja, Wall Street czy dzielnica Soho... Mieszkańcy przyznają, że „to doświadczenie jest dla nich surrealistyczne”.

Miasto, które nigdy nie śpi, wygląda jakby zapadło w sen... 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.