O TYM SIĘ MÓWI

„To surrealistyczne doświadczenie”, mówią mieszkańcy o pustych ulicach Nowego Jorku

Jak dziś wygląda miasto, które nigdy nie śpi?

Ksenia Krasko 28 marca 2020 13:45

Kiedyś zatłoczona metropolia, dziś miasto widmo. Nowy Jork określany jest mianem epicentrum epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Niestety to, co czyni tak zwane Wielkie Jabłko tak wyjątkowym miejscem, sprawiło, że jest ono jeszcze bardziej podatne na globalną pandemię.

Koronawirus w USA. Nowy Jork epicentrum pandemii

W Nowym Jorku odnotowano już blisko pięćdziesiąt tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi znaczną część statystyk z całego kraju (ponad sto tysięcy przypadków). Jak ostrzegają eksperci, to dopiero początek. Pomimo surowych ograniczeń i nakazu pozostania w domach, burmistrz Bill de Blasio przewiduje znaczny wzrost zakażeń.

Amerykańskie media cytują niepokojące słowa lekarzy. „Sytuacja jest naprawdę przytłaczająca, z dnia na dzień jest coraz gorzej. Nie mamy niezbędnego sprzętu do opieki nad pacjentami”, tłumaczy doktor Colleen Smith z nowojorskiego szpitala.

Opustoszałe ulice Nowego Jorku są przede wszystkim niepokojącym widokiem. Absolutnie puste Times Square, Piąta Aleja, Wall Street czy dzielnica Soho... Mieszkańcy przyznają, że „to doświadczenie jest dla nich surrealistyczne”.

Miasto, które nigdy nie śpi, wygląda jakby zapadło w sen... 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.