Koronawirus, Rzym, Włochy, Europa
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus w Europie: co dzieje się we Włoszech, Francji i innych krajach?

Hiszpania odnotowuje niepokojący wzrost liczby zakażonych osób

Ksenia Krasko 25 marca 2020 13:45
Koronawirus, Rzym, Włochy, Europa
Fot. Getty Images

Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia, to w Europie notuje się największy wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem. Wywołana przez niego choroba Covid-19 szybko rozprzestrzeniła się na największe metropolie. Eksperci wskazują, że w najgorszej sytuacji znajdują się obecnie Włochy, Hiszpania i Francja. Odnotowano niepokojący wzrost liczby pacjentów w Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Koronawirus w Hiszpanii

W Hiszpanii codziennie odnotowuje się kilkutysięczny wzrost liczby osób zakażonych niebezpiecznym wirusem. Tylko w dniu dzisiejszym informuje się o pięciu tysiącach nowych pacjentów. W całym kraju zmarło już prawie 3500 osób.

Jak alarmują hiszpańskie władze, w szpitalach brakuje miejsc. Chorzy pozostają na korytarzach, niektórzy muszą leżeć na podłodze. Wstrząsające nagranie z placówki w Madrycie uwydatnia, jak zła sytuacja jest obecnie w tym kraju.

6% wszystkich zakażonych stanowią lekarze.

Koronawirus, szpital Hiszpania
Fot. screen FlashNews

Koronawirus Włochy

Włochy jako pierwsze rozpoczęły nierówną walkę z pandemią. Pomimo pozornie opanowanej sytuacji, statystyki wciąż są wstrząsające. 70 tysięcy przypadków zakażenia w całym kraju, z czego prawie siedem tysięcy osób zmarło.

Media informują, że około 15% wszystkich włoskich lekarzy i pielęgniarek zostało zakażonych. Przebywają na przymusowej kwarantannie.

Wiele ofiar choroby Covid-19 umiera w izolowanych pokojach szpitalnych. Lekarze twierdzą, że wirus nie rozprzestrzenia się po śmierci pacjenta, ale może pozostać na ubraniu przez kilka godzin, dlatego bliscy nie mogą się z nim pożegnać. Ze względu na zakaz opuszczania miejsca zamieszkania, pogrzeby nie są organizowane.

Koronawirus w Europie: statystyki

W Wielkiej Brytanii minął pierwszy tydzień kwarantanny – mieszkańcy mogą opuścić mieszkania i domy tylko w celu zakupu artykułów spożywczych, wizyty u lekarza, albo podróży do/z pracy. Raz dziennie mogą udać się na krótki spacer, w towarzystwie maksymalnie jednej osoby.

Takie same rozporządzenia obowiązują w Polsce, we Francji, w Szwajcarii, w Belgii, w Grecji, w Niemczech czy w Holandii.

Statystyki mówią o prawie 200 tysiącach przypadkach zakażenia w samej Europie, ponad 10 tysięcy osób zmarło. Na całym świecie odnotowano ponad 435 tysięcy przypadków zakażenia oraz prawie 20 tysięcy zgonów.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!