WIDEO VIVY.PL

Andrzej Saramonowicz o tym, jak dobrze przeżyć życie: „Najważniejsze to dobrze siebie rozpoznać”

Co to znaczy?

Rafał Kowalski 19 października 2022 14:45

Zawodowo uznany reżyser i scenarzysta - za chwilę do kin wejdzie jego nowy film Bejbis; prywatnie czuły ojciec i mąż, który od lat wspiera ukochaną w chorobie. Podczas sesji do magazynu VIVA! zapytaliśmy Andrzeja Saramonowicza o to, jakie różnice widzi w sobie gdy porównuje siebie z teraz, gdy ma 57 lat, do siebie sprzed ponad 3 dekad.

Andrzej Saramonowicz o życiu po 50-tce

Przy okazji robienia zdjęć do magazynu Andrzej Saramonowicz opowiedział nam o swoich przemyśleniach związanych ze szczęśliwym życiem. Część z rzeczy wie dlatego, że skończył już 50 lat. „Najważniejsza rzecz, jaka mogłaby pomóc w odpowiedzi na pytanie „jak żyć”, to bycie uczciwym i szczerym wobec siebie. Nie zakłamywać siebie, nie żyć w iluzji, że jest się kimś innym, niż się jest. Czyli dobrze się rozpoznać. I być kreatywnym, czyli odkrywać, jak można coś zrobić inaczej, niż do tej pory”, przyznał szczerze.

Czytaj też: Andrzej Saramonowicz o chorobie żony. Diagnoza? Stwardnienie rozsiane. „Rozpadłem się na kawałki”

Filmowiec nigdy nie bał się zabierać głosu w ważnych sprawach. O co walczył, gdy miał 20 lat? „Myślę, że walczyłem o jakąś swoją podmiotowość. Żeby świat mnie zauważył i żebym ja się przekonał, że potrafię tym podmiotem być. Bo większość ludzi nie jest podmiotem własnego życia, tylko po prostu ich niesie. Trochę bywamy jak wyrzucone przez morze części statku. One dryfują w taki sposób, jaki akurat jest wiatr i dokąd zmierza fala”, powiedział nam.

Z filmu dowiecie się też, o co reżyser stara się dziś oraz jakie ma podejście do polityki.

Inny, pisany wywiad znajdziecie z kolei w nowej VIVIE!.

Andrzej Saramonowicz, Viva! 19/2022
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK/Visual Crafters

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Saramonowicz o filmie Bejbis: „W bohaterach wielu Polaków dostrzeże samych siebie”

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?