WIDEO VIVY.PL

Zobacz kulisy niezwykłej sesji! Aktorki młodego pokolenia wcieliły się w bohaterki kultowych polskich filmów

Byliśmy tam z kamerą...

Rafał Kowalski 12 września 2022 15:10

Lata mijają, a historia polskiego kina wciąż inspiruje. W związku z tym poprosiliśmy artystki młodego pokolenia, by w naszej niezwykłej sesji wcieliły się w bohaterki kultowych filmów. Na zdjęciach, które prezentujemy w nowej VIVIE! odtwarzają one ikoniczne role swoich poprzedniczek. Jak wyglądała praca na planie?

Kulisy sesji modowej – VIVA! filmowa

Dobra moda i dobre kino są ponadczasowe… Dlatego zorganizowaliśmy plan zdjęciowy, na którym połączyliśmy te dwie rzeczy. Efektem naszego spotkania z aktorkami młodego pokolenia są fotografie, na których wcielają się one w bohaterki kultowych polskich filmów.

Całości dopełniają stylizacje w klimacie lat 60., 70. i 80., które urzekają swoją klasą i jednym spojrzeniem przenoszą w minione czasy…

SPRAWDŹ TEŻ: Tak rodził się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Dziś odbywa się w Gdyni, ale wszystko zaczęło się od Gdańska

Artystkom, które zgodziły się wziąć udział w tym projekcie towarzyszyliśmy z kamerą VIVY.pl. Zobacz film! Umieściliśmy go na górze strony.

A więcej filmowych emocji zapewnią: nowy numer VIVY!, który już w kioskach oraz Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który właśnie świętuje swoją 47. edycję. 

MAGDALENA LAMPARSKA jako Grażyna Szapołowska, czyli Magda z filmu „Krótki film o miłości” (1988)

kultowe polskie filmy, viva filmowa
Fot. Robert Wolański

Aleksandra Domańska jako Krystyna Janda, czyli Agnieszka z filmu „Człowiek z marmuru” (1976)

kultowe polskie filmy, viva filmowa
Fot. Robert Wolański

Zdjęcia Robert Wolański

Stylizacja: Jolanta Czaja-Przesmycka i Paweł Marczewski

Makijaż: Agnieszka Janczyk, Anna Piechocka

Fryzury: Emil Zed, Jarek Młotkowski

Produkcja Paulina Aleksiejuk--Lewandowska

Za pomoc w realizacji sesji dziękujemy Hotelowi Bristol w Warszawie,

www.hotelbristolwarsaw.pl

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?