O TYM SIĘ MÓWI

Chłopiec, który przeżył. Jak historia Alfiego Evansa podbiła świat?

O dwulatku mówią media na całym świecie

Konrad Szczęsny 27 kwietnia 2018 17:01

Za dwa tygodnie skończy dwa latka. Ale od ponad tygodnia Alfie Evans jest tematem numer jeden w mediach na całym świecie. Jego sprawa poruszyła polityków, gwiazdy i miliony zwykłych ludzi, którzy teraz zadają sobie jedno pytanie: co teraz stanie się z malutkim Brytyjczykiem?

Historia Alfiego Evansa: najważniejsze fakty, choroba, rodzina

Zaledwie pół roku po narodzinach 9 maja 2016 roku trafił do szpitala. Wówczas okazało się, że chłopiec nie rozwija się prawidłowo. Gdy miesiąc później jego stan zaczął pogarszać się z godziny na godzinę lekarze zaczęli podejrzewać, że w mózgu Alfiego Evansa zaszły nieodwracalne zmiany. Miał nieustanne ataki podobne do padaczkowych. Lekarze szybko orzekli, że cierpi na hipsarytmię (nieregularny zapis wolnych fal mózgowych). Wprowadzili go w stan śpiączki, zaś gdy leczenie nie przynosiło rezultatów, wystąpili do sądu o odłączenie chłopca od aparatury podtrzymującej życie.

Alfie Evans po odłączeniu od aparatury - co się z nim stanie?

Sąd pierwszej instancji przychylił się do tego wniosku, zaś w styczniu 2018 wyrok utrzymał Sąd Apelacyjny. Wyrok wykonano 23 kwietnia 2018 roku. Jednak wbrew przewidywaniom lekarzy, że Alfie zakończy życie do trzech minut po tym akcie, żyje on do tej pory. Rodzice, po długiej i wyczerpującej batalii zapowiedzieli współpracę z pracownikami szpitala Alder Hay w Liverpoolu i poprosili media o uszanowanie prywatności. Co dalej stanie się z dwulatkiem z Wielkiej Brytanii? Tego nie potrafi przewidzieć nikt.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…