O TYM SIĘ MÓWI

Chłopiec, który przeżył. Jak historia Alfiego Evansa podbiła świat?

O dwulatku mówią media na całym świecie

Konrad Szczęsny 27 kwietnia 2018 17:01

Za dwa tygodnie skończy dwa latka. Ale od ponad tygodnia Alfie Evans jest tematem numer jeden w mediach na całym świecie. Jego sprawa poruszyła polityków, gwiazdy i miliony zwykłych ludzi, którzy teraz zadają sobie jedno pytanie: co teraz stanie się z malutkim Brytyjczykiem?

Historia Alfiego Evansa: najważniejsze fakty, choroba, rodzina

Zaledwie pół roku po narodzinach 9 maja 2016 roku trafił do szpitala. Wówczas okazało się, że chłopiec nie rozwija się prawidłowo. Gdy miesiąc później jego stan zaczął pogarszać się z godziny na godzinę lekarze zaczęli podejrzewać, że w mózgu Alfiego Evansa zaszły nieodwracalne zmiany. Miał nieustanne ataki podobne do padaczkowych. Lekarze szybko orzekli, że cierpi na hipsarytmię (nieregularny zapis wolnych fal mózgowych). Wprowadzili go w stan śpiączki, zaś gdy leczenie nie przynosiło rezultatów, wystąpili do sądu o odłączenie chłopca od aparatury podtrzymującej życie.

Alfie Evans po odłączeniu od aparatury - co się z nim stanie?

Sąd pierwszej instancji przychylił się do tego wniosku, zaś w styczniu 2018 wyrok utrzymał Sąd Apelacyjny. Wyrok wykonano 23 kwietnia 2018 roku. Jednak wbrew przewidywaniom lekarzy, że Alfie zakończy życie do trzech minut po tym akcie, żyje on do tej pory. Rodzice, po długiej i wyczerpującej batalii zapowiedzieli współpracę z pracownikami szpitala Alder Hay w Liverpoolu i poprosili media o uszanowanie prywatności. Co dalej stanie się z dwulatkiem z Wielkiej Brytanii? Tego nie potrafi przewidzieć nikt.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?