O TYM SIĘ MÓWI

Ojciec 2-letniego Alfiego chce oskarżyć trzech lekarzy o próbę morderstwa!

Tom Evans jest zdruzgotany decyzją Sądu Apelacyjnego

Konrad Szczęsny 26 kwietnia 2018 11:29

Tą sprawą żyją media na całym świecie. Dwuletni Alfie został w poniedziałek odłączony od aparatury wspomagającej funkcje życiowe. Mimo tego, że jego mózg jest w wyniku niezidentyfikowanej choroby neurologicznej uszkodzony w 70%, chłopiec nadal samodzielnie oddycha! Co więcej, rodzice dopełnili wszelkich formalności i Alfie został obywatelem Włoch, jednak sądy nie chcą zgodzić się na przetransportowanie dziecka do innego kraju. W związku z rozpaczliwą sytuacją, Tom Evans, ojciec chłopca, zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec trzech lekarzy ze szpitala Adler Hey w Liverpoolu!

Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Alfie nie zostanie przewieziony do Włoch

„Sąd odrzucił apelację rodziców Alfiego Evansa dotyczącą decyzji o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie. Sąd utrzymał też w mocy decyzję poprzedniej instancji o braku zgody na transport do szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie. Sąd zdecydował, że chłopiec może otrzymywać opiekę paliatywną w szpitalu, w hospicjum lub w domu, po wcześniejszym porozumieniu z lekarzami”, poinformował wczoraj wieczorem Sky News.

Decyzją tą są zaszokowani nie tylko obywatele Wielkiej Brytanii, lecz także osoby postronne na całym świecie. W sprawę włączył się nie tylko papież Franciszek, który zaapelował do tamtejszego wymiaru sprawiedliwości o zmianę decyzji, lecz także prezydent Andrzej Duda i mnóstwo gwiazd na całym świecie.

Ojciec Alfiego, Tom Evans, zapowiada akt oskarżenia o morderstwo przeciwko trzem lekarzom

Jednocześnie brytyjskie media obiegła informacja, że ojciec Alfiego planuje przygotować w porozumieniu z prawnikami pozew, w którym oskarży trzech lekarzy ze szpitala Adler Hey w Liverpoolu, w którym przebywa chłopiec, o próbę morderstwa. Mężczyzna oskarża ich o działania, które w jasny sposób zmierzały do pozbawienia jego syna życia. Dailymail podkreśla jednak, że takie sprawy są bardzo rzadkie w Wielkiej Brytanii z dwóch względów. Po pierwsze prowadzone śledztwo generuje ogromne koszty, po drugie zaś Koronna Służba Prokuratorska może zadecydować o zamknięciu go w każdej chwili, gdy tylko uzyska przesłanki, że postawione zarzuty nie mają nic wspólnego z prawdą. 

Co gorsza, ojciec Alfiego podkreśla, że od momentu odłączenia dziecka od aparatury o godzinie 21.00 w poniedziałek lekarze ze szpitala w Liverpoolu przestali interesować się chłopcem.

Dlaczego Alfie Evans nie może zostać przewieziony do Włoch?

To pytanie zadają sobie wszyscy. Decyzję tę podjęli biegli, którzy uznali, że „jest to niebezpieczne dla życia i zdrowia chłopca”.

Dla internautów jest to absurdalny argument, ponieważ według wiedzy i przewidywań lekarzy chłopiec powinien umrzeć zaraz po odłączeniu od aparatury. Tymczasem on nadal oddycha samodzielnie.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.