ZE ŚWIATA FILMU

Oto dziesięć kultowych scen, które zapisały się w historii kina! 

Która z nich należy do Twoich ulubionych?

Olga Figaszewska 27 października 2018 17:01

Są filmy, które wywierają na widzach ogromne wrażenie i osiągnęły miano kultowych. Bywa jednak, że to poszczególne sekwencje zapadają nam w pamięci na długo. Bawią, skłaniają do refleksji czy wzruszają... Te sceny przeszły do historii światowego kina! Ale czy znacie ich genezę? Wiecie, że niektóre z nich wyszły zupełnie przypadkowo?

10 kultowych filmowych scen 

Pamiętacie scenę z Pretty Woman, w której Edward daje Vivan cudowny diamentowy naszyjnik? Kiedy chciała go dotknąć nagle zamknął pudełko. Richard Gere zrobił to dla żartu. Reżyserowi spodobało się to na tyle, by umieścił ją w filmie. Z kolei w Titanicu moment, w którym Rose i Jack płyną przez Ocean na dziobie statku uważany jest za jeden z najbardziej romantycznych.

Jezioro, cudne widoki i Patrick Swayze, podnoszący Jennifer Grey w tańcu. To była bajkowa scena Dirty Dancing, która na zawsze wpisała się w historię kina. Aktorowi doskwierała wówczas poważna kontuzja kolana. Przy podnoszeniu Grey sprawiła mu niewyobrażalny ból. „Pamiętam, że jezioro było bardzo, bardzo, bardzo zimne. Trzeba być młodym i naprawdę zdeterminowanym, by wytrzymać w takiej wodzie długo. To nie było przyjemne. Myślałam: czy można umrzeć od eksplozji sutków?”, mówiła po latach w wywiadzie Grey.

Która z nich należy do Twoich ulubionych?!  

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.