Matrix

Polub stronę
Matrix
play

O filmie

Matrix - opis fabuły Policja otacza opuszczony hotel, w którym przebywa słynna hakerka Trinity (Carrie-Anne Moss). Z pomocą nadludzkich umiejętności dziewczynie udaje się uciec, ale pościg nie daje za wygraną, kierowany przez tajemniczych i ubranych w czarne garnitury Agentów. W końcu Trinity dobiega do dzwoniącego telefonu. Odbiera go i znika.... Więcej

Obsada

Muzyka

 1. Rock is Dead
  Marilyn Manson
 2. Spybreak! (Short One)
  Propellerheads
 3. Bad Blood
  Ministry
 4. Clubbed to Death (Kurayamino Mix)
  Rob Dougan
 5. Prime Audio Soup
  Meat Beat Manifesto
 6. Leave You Far Behind
  Lunatic Calm
 7. Mindfields
  The Prodigy
 8. Dragula (Hot Rod Herman Remix)
  Rob Zombie
 9. My Own Summer (Shove It)
  Deftones
 10. Ultrasonic Sound
  Hive
 11. Look to Your Orb for the Warning
  Monster Magnet
 12. Du Hast
  Rammstein
 13. Wake Up
  Rage Against the Machine
zobacz więcej

Cytaty

- Matrix cię więzi. / The Matrix has you.

- Obudź się, Neo. / Wake up, Neo.

- Podążaj za białym królikiem. / Follow the white rabbit.

- Uchyl się przed tym. / Dodge this.

- Niewiedza to rozkosz. / Ignorance is bliss.

- Ludzie to choroba, rak toczący tę planetę. Wy jesteście plagą… a my jesteśmy lekarstwem. / Human beings are a disease, a cancer of this planet. You are a plague… and we are the cure.

- Łyżka nie istnieje. / There is no spoon. 

- Ta propozycja brzmi ciekawie. Ale myślę, że mam lepszą: pokażę wam palec, a wy dacie mi zadzwonić. / Well… that sounds like a pretty good deal. But I think I may have a better one. How about, I give you the finger… and you give me my phone call.

- Wiem, że tam jesteście. Czuję was. Wiem, że się boicie. Boicie się nas. Boicie się zmian. Nie znam przyszłości. Nie powiem wam, jak to się skończy. Ale powiem wam, jak się zacznie. Odłożę słuchawkę i pokażę ludziom to, co przed nimi ukrywaliście. Świat bez was. Świat nie kontrolowany, bez granic i nakazów. Świat, w którym wszystko jest możliwe. Co się stanie potem, to już zależy od was. / I know you’re out there. I can feel you now. I know that you’re afraid. You’re afraid of us. You’re afraid of change. I don’t know the future. I didn’t come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it’s going to begin. I’ll hang up this phone. And then I’ll show these people what you don’t want them to see. I’m going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice I leave to you.

- Co to znaczy: „prawdziwe”? Jak możesz zdefiniować „rzeczywistość”? Jeśli mówisz o tym, co możesz poczuć, co możesz powąchać, spróbować lub zobaczyć, to rzeczywistość jest tylko elektrycznymi impulsami interpretowanymi przez twój mózg. / What is "real"? How do you define "real"? If you’re talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then real is simply electrical signals interpreted by your brain.

- Miałeś kiedyś sen, który wydawał się prawdziwy? A gdybyś nie mógł się z niego obudzić? Jak odróżniłbyś świat snu od realnego? / Have you ever had a dream, Neo, that you were so sure was real? What if you were unable to wake from that dream? How would you know the difference between the dream world and the real world?

- Weź niebieską pigułkę, a historia się skończy, obudzisz się we własnym łóżku i uwierzysz we wszystko, w co zechcesz. Weź czerwoną pigułkę, a zostaniesz w krainie czarów i pokażę ci, dokąd prowadzi królicza nora. / You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes.

- Witamy na pustyni rzeczywistości. / Welcome to the desert of the real.

- To znaczy zapnij pasy, Dorotko, i pożegnaj się z Kansas. / It means buckle your seatbelt, Dorothy, ’cause Kansas is going bye-bye.

- Co komu po telefonie, skoro nie może mówić? / What good is a phone call if you are unable to speak?

Rankingi

Top 20 filmów do zobaczenia na Netfliksie

Matrix, plakat filmu, Galapagos Films plakat filmu Ojciec chrzestny plakat filmu Skazani na Shawshank/Monolith Video plakat filmu Forrest Gump, Tom Hanks plakat filmu Dawno temu w Ameryce

16. Matrix

cały ranking

Filmy o wirtualnej rzeczywistości. Top 5

Matrix, plakat filmu, Galapagos Films plakat filmu TRON zdjęcie z filmu Dziwne dni plakat filmu Kosiarz umysłów zdjęcie z filmu Trzynaste piętro

1. Matrix

cały ranking