Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Te sceny przeszły do historii…

Redakcja VIVA! 12 lutego 2022 16:31

Sceny filmowego seksu często wzbudzają więcej emocji, niż opowiadane przez reżyserów historie. Media się oburzają lub podsycają skandale, widzowie protestują... Jeszcze goręcej jest, gdy wiadomo, że to, co widzimy na ekranie, wydarzyło się naprawdę. Przypominamy właśnie takie ekranowe momenty!

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale o seksie. Sex Education, Masters of Sex, Wyposażony, co jeszcze?

Sceny prawdziwego seksu w filmach

Poznajcie listę filmów z niesymulowanymi scenami seksu, w których aktorzy zrobili TO naprawdę! Jedni są zbulwersowani, inni twierdzą, że w ten sposób odtwórcy głównych ról stanęli przed niezwykłym wyzwaniem artystycznym i przełamali społeczne tabu. Kulisy niektórych scen są niezwykle pikantne i do dziś wywołują ogromne emocje.

Który z tych filmów obejrzałaś/eś?  

1/9
kadr z filmu "Dzika orchidea"
Copyright @East News
1/9

Dzika orchidea

Ten film z 1990 roku obfituje w namiętne sceny erotyczne. Opowiada historię młodej prawniczki, Emily Reed, która podczas pobytu w Rio de Janeiro poznaje milionera, Jamesa Wheelera i przeżywa z nim gorący romans. Grający ich aktorzy Mickey Rourke i Carré Otis byli parą też prywatnie i postanowili erotyczne ujęcia odegrać naprawdę.

2/9
kadr z filmu "Grzeszna miłość"
Copyright @East News
2/9

Grzeszna miłość

To powstały w 2001 roku remake francuskiego filmu „Syrena”, opowiadającego o bogatym właścicielu plantacji kawy, który poszukuje przez prasę kandydatki na żonę i poznaje w ten sposób ponętną Julię, która wciąga go w morderczą intrygę. Odtwórcy głównych ról - Antonio Banderas i Angelina Jolie na planie naprawdę uprawiali ze sobą seks, przez co „Grzeszna miłość” wzbudziła poruszenie w świecie filmu. Dzięki nim mało kto zwrócił uwagę choćby na niezbyt odkrywczą fabułę.

3/9
kadr z filmu "Idioci"
Copyright @East News
3/9

Idioci

Ten film z 1998 roku przeszedł już do historii kina - flagowa produkcja Duńczyka Larsa von Triera realizująca założenia manifestu Dogma 95. Zawarte w nim restrykcje miały zapewnić realizm przekazu. W związku z tym wszystkie sceny miłosne w „Idiotach” były odgrywane przez aktorów na żywo. Bohaterami filmu jest grupa młodych ludzi, którzy osiedlają się w jednej z bogatych dzielnic Kopenhagi i by wyrazić swój sprzeciw wobec mieszczańskiej mentalności udają, że są upośledzeni.

4/9
kadr z filmu "Nimfomanka"
Copyright @East News
4/9

Nimfomanka

Kolejny kontrowersyjny film Larsa von Triera opowiadający historię uzależnionej od seksu kobiety, w którą wcieliła się jedna z ulubionych aktorek reżysera Charlotte Gainsbourg. W filmie znalazło się dużo śmiałych scen seksu - w tym grupowego, sadomasochistycznego czy podwójnej penetracji, które wydarzyły się naprawdę! Uprawiali go jednak nie aktorzy, a dublerzy. Nagrania z aktorami połączono z tymi, ukazującymi prawdziwy seks, w postprodukcji. Z bardzo przekonującym efektem.

5/9
Helen Mirren w filmie "Kaligula"
Copyright @materiały prasowe
5/9

Kaligula

To włosko-amerykańska produkcja z 1979 roku, która opowiada o panowaniu okrutnego rzymskiego cesarza Kaliguli, słynącego także z tego, że uwielbiał seks. Większość scen erotycznych (łącznie ze scenami orgii) w filmie była zagrana na żywo. W filmie zagrali między innymi Malcolm McDowell i Helen Mirren.

6/9
plakat filmu Love
Copyright @materiały prasowe
6/9

Love

To film skandalizującego reżysera Gaspara Noé z 2015 roku, który wbrew tytułowi opowiada głównie nie o miłości, a o seksie. Zawarte w nim sceny są naprawdę śmiałe,  a szokujący efekt potęguje jeszcze fakt, że zostały nakręcone w technologii 3D. Niektórzy twierdzą, że to już pornografia. I trudno im się dziwić. Jak inaczej zakwalifikować scenę, w której aktor ma wytrysk… prosto w twarze widzów?

7/9
kadr z filmu "Kieł"
Copyright @materiały prasowe
7/9

Kieł
To nagradzany na festiwalach film greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa z 2009 roku, opowiadający groteskową i obfitującą w absurdy historię rodzeństwa, które rodzice izolują od świata zewnętrznego. Nastolatkowie zaczynają podejrzewać, że realny świat znacznie różni się od tego, w którym się wychowali. Swoim specyficznym poczuciem humoru i umiłowaniem makabry Lanthimos zdołał zadziwić nawet fanów kina undergroundowego i eksperymentalnego. W „Kle” pojawiła się między innymi scena z prawdziwym seksem między głównym bohaterem i prostytutką.

8/9
plakat 9 songs
Copyright @materiały prasowe
8/9

9 Songs

To eksperymentalny brytyjski film Michaela Winterbottoma z 2004 roku, który wzbudził kontrowersje ze względu na realistyczne sceny seksu między parą głównych bohaterów. „9 Songs” to właściwie stosunki przerywane migawkami z koncertów i zdawkowymi rozmowami, na przykład na temat techniki partnera (dyskutują między innymi o gryzieniu do krwi podczas miłosnych zapasów).

9/9
kadr z filmu "Ostatnie tango w Paryżu"
Copyright @East News
9/9

Ostatnie tango w Paryżu

Film francusko-włoski z 1972 roku w reżyserii Bernardo Bertolucciego wywołał w mediach nie lada skandal z powodu śmiałych scen erotycznych. We Włoszech zabroniono jego dystrybucji, wszystkie kopie oficjalnie zniszczono, a jakby tego było mało - reżysera pozbawiono praw obywatelskich na 5 lat i zamknięto na kilka miesięcy w areszcie. Obraz jednak na stałe zapisał się w historii kina. „Ostatnie tango w Paryżu” to historia relacji 45-letniego Paula (Marlon Brando) i 20-letniej Jeanne (Maria Schneider), obfitująca w sceny brutalnego, nierzadko perwersyjnego seksu, z których część ponoć na planie wydarzyła się naprawdę. Sceny były tak ekstremalne, a kontrowersje po premierze filmu tak duże, że odtwórczyni głównej roli Maria Schneider załamała się i musiała odbyć kurację w szpitalu psychiatrycznym.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?