Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Królowa Elżbieta zdradziła, jaki jest sekret jej pielęgnacji!

Niesamowite, jakie to proste!

Aleksandra Frankowska 12 lipca 2020 14:30
Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

W kwietniu 2020 brytyjska królowa Elżbieta skończyła 94 lata. Jest jednocześnie najdłużej panującym monarchą na świecie, zasiadając na tronie od 1952 roku. Podczas publicznych wystąpień, poddani zawsze widzą Królową uśmiechniętą, w nienagannej fryzurze i charakterystycznej dla niej, jednokolorowej garsonce. Jak na swój wiek, monarchini wygląda naprawdę świetnie, a na jej twarzy widać zaskakująco niewiele zmarszczek. Jaki jest jej sekret na tak rewelacyjny wygląd?

Sekret pięknej skóry królowej Elżbiety wyszedł na jaw

Od lat trwają spekulacje na temat tajemniczego przepisu na młodość władającej Wielką Brytanią Elżbiety. Według Stuarta Miles’a, brytyjskiego specjalisty od odmładzania, królowa od lat stara się unikać stresu, chociaż w jej przypadku nie jest to łatwe. Od małego wychowywana jednak zgodnie z zasadami królewskiego protokołu Elżbieta, doskonale wiedziała, jak powinna zachowywać się w każdej sytuacji. Sekret tkwi jednak w czymś innym. Królowa ma za sobą cały szereg doradców i służby, którzy dbają o to, aby ta nie skupiała się na szczegółach, co zdecydowanie owocuje dużo późniejszym procesem starzenia się jej organizmu oraz skóry.

Ten sam wygląd Królowej od lat

Charakterystyczną cechą królowej Elżbiety jest fakt, że od wielu lat monarchini nie zmieniła swojej fryzury, ani makijażu. Dzięki temu, wielu osobom wydaje się, że wciąż wygląda tak samo, ponieważ zapamiętali oni dokładnie taką kobietę.

Przepis na wieczną młodość królowej ujawniony

Miles skomentował również kondycję skóry królowej, ujawniając jej największy sekret! Królowa Elżbieta unika bowiem słońca, które przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Ma niesamowitą skórę, a to głównie z powodu unikania promieni słonecznych. Podczas zagranicznych podróży zawsze nosiła kapelusz lub parasolkę, które chroniły skórę przed działaniem słońca. Nie wyjeżdża też nigdzie daleko na wakacje, zamiast tropików wybiera zawsze Szkocję! To właśnie sprawiło, że jej skóra jest w tak doskonałej kondycji. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💂🥁 Did you watch Her Majesty’s Official Birthday ceremony at Windsor Castle this morning? Typically, the Sovereign’s Official Birthday is marked with a Parade called Trooping of the Colour. This year, for the first time since 1955, Trooping of the Colour didn’t take place in its traditional form. Instead, the @welshguards performed a pared back ceremony for The Queen, with music from the Band of the @householddivision. Her Majesty, the Battalion’s Colonel-in-Chief, took the Royal Salute at the ceremony and watched a series of military drills - swipe to see a timelapse of this morning’s impressive display. Copyright: Press Association / @ministryofdefence

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.