Szykuje się kolejny rozwód u Windsorów?

Gabriela Czernecka 12 czerwca 2019 17:52

Choć w mediach w ostatnim czasie sporo uwagi poświęca się kryzysowi w związku księcia Williama i księżnej Kate, to dziś otwarcie mówi się, że to nie jedyna para w rodzinie Windsorów, która ma poważne problemy w związku. Jak donoszą brytyjskie media, królowa Elżbieta II i książę Filip od lat żyją w separacji. Czyżby szykował się kolejny rozwód w rodzinie królewskiej?

Królowa Elżbieta II i książę Filip żyją osobno

Podczas obchodów 93. urodzin królowej Elżbiety II książę Filip ani nie uczestniczył w uroczystej paradzie ani nie pojawił się na balkonie Pałacu Buckingham w towarzystwie innych członków rodziny. Poprzednio nie wziął także udziału w spotkaniach królowej z Donaldem Trumpem i jego żoną. To jednak nie powinno nikogo dziwić, bowiem książę Filip przeszedł na emeryturę dwa lata temu, więc nie wykonuje żadnych obowiązków z ramienia królowej i nie musi pojawiać się na tego rodzaju wydarzeniach.

Urodziny żony były jednak okazją, której nie powininen odpuścić. Choć jego nieobecność tłumaczono podeszłym wiekiem księcia i jego pogarszającym się stanem zdrowia, to szybko pojawiły się plotki na temat jego związku z królową. Czyżby po tylu latach książę Edynburga zdecydował się zaprzestać wiernego stania u boku żony? 

Od kiedy książę Filip jest na emeryturze, rzadziej widuje się z Elżbietą II. Ta jako królowa mieszka w Pałacu Buckingham, gdzie codziennie wykonuje masę obowiązków. Filip nie miał potrzeby bezczynnego siedzenia w pałacu i zdecydował spędzać czas i odpoczywać poza głośnym Londynem. Książę obecnie pomieszkuje w wiejskim domu Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham, gdzie poświęca każdą wolną chwilę na drobne przyjemności. Mąż królowej Elżbiety II maluje, czyta książki, pisze listy i... przyjmuje gości. Czasami można go widywać na terenie zamku w Windsorze, gdzie nieustannie oddaje się swojemu hobby, jakim jest powożenie wozem konnym. 

„Królowa Elżbieta II i książę Filip mogą nie widzieć się całymi tygodniami”, piszą brytyjskie media. I faktycznie przy takiej ilości obowiązków Elżbieta II nie ma zbyt wiele czasu na to, by wyrwać się z Londynu. To jednak nie znaczy, że kompletnie zapomniała o mężu. Zdarza się, że małżeństwo nie spotyka się przez kilka tygodni, ale codziennie rozmawia ze sobą przez telefon. Królowej nie przeszkadza to, że wraz z mężem żyją oddzielnie.

W końcu małżonkowie nawet mieszkając razem, spali w oddzielnych sypialniach. Jeszcze naście lat temu było to czymś absolutnie normalnym. Dzielenie łóżka w rodzinach arystokratycznych stało się popularne dopiero koło XIX wieku. Królowa Elżbieta II i książę Filip wciąż bardzo lubią i szanują tamtą tradycję. Ich decyzja miała jednak wiele wspólnego nie tyle z poszanowaniem tradycji, ale z...przyzwyczajeniami. Nieoficjalnie mówiło się, że królowa Elżbieta II i książę Filip śpią w innych sypialniach, ze względu na... zamiłowanie księcia do spania przy otwartym oknie, co robił nawet zimą. Elżbieta II niestety za bardzo marznie, a na przeziębienie jako królowa Wielkiej Brytanii pozwolić sobie nie może.

Choć szybko pojawiły się plotki, że między królową Elżbietą II a jej mężem nie dzieje się najlepiej i nieoficjalnie zaczęto nawet mówić o separacji, to uspokajamy - między małżonkami wszystko jest w jak najlepszym porządku. Królowa po prostu doszła do wniosku, że jej mąż po latach życia w świetle reflektorów i pełnienia królewskich funkcji,  zasłużył na odpoczynek...  

1/4
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @Getty Images
1/4

Od kiedy książę Filip jest na emeryturze, rzadziej widuje się z Elżbietą II. Ta jako królowa mieszka w Pałacu Buckingham, gdzie codziennie wykonuje masę obowiązków. Filip nie miał potrzeby bezczynnego siedzenia w pałacu i zdecydował spędzać czas i odpoczywać poza głośnym Londynem.

2/4
Książę Filip
Copyright @Rex Features/East News
2/4

Książę obecnie pomieszkuje w wiejskim domu Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham, gdzie poświęca każdą wolną chwilę na drobne przyjemności.

3/4
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @Getty Images
3/4

Zdarza się, że małżeństwo nie spotyka się przez kilka tygodni, ale codziennie rozmawia ze sobą przez telefon.

4/4
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @BEW
4/4

Królowa po prostu doszła do wniosku, że jej mąż po latach życia w świetle reflektorów i pełnienia królewskich funkcji,  zasłużył na odpoczynek...

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.