KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wiedzieliście, że królowa Elżbieta II i książę Filip od lat śpią osobno?

Powód jest dość... oczywisty

Gabriela Czernecka 27 stycznia 2019 20:55

O relacji księcia Filipa i królowej Elżbiety II napisano naprawdę wiele, a mimo to ich związek należy do najbardziej tajemniczych w historii. Są razem ponad 70 lat i wydają się parą idealną, a takiego stażu można im tylko pozazdrościć. Biografowie wprost jednak podają, że „łączą ich stosunki partnerskie, ale jest to partnerstwo oparte na separacji”. Informacja o tym, że królowa Elżbieta II i książę Filip śpi osobno pojawiła się już lata temu. Teraz ujawniono, dlaczego para się na to zdecydowała!

Dlaczego królowa i Filip śpią osobno?

Do tej pory podawano, że decyzję o spaniu oddzielnie królowa Elżbieta II i książę Filip podjęli po licznych zdradach księcia. „Chciałem przedstawić Filipa w nowym świetle, tak ja nie był do tej pory prezentowany. Myślałem zresztą, że wszyscy wiedzą, że Filip zdradzał królową”, mówił o serialu The Crown scenarzysta.Jeszcze jakiś czas temu o kulisach związku Elżbiety i Filipa nie pisano za wiele. Dziś w dobie Internetu, gdzie plotki i newsy rozchodzą się z prędkością światła, nikt nie ma wątpliwości, że idealne małżeństwo królowej Elżbiety II to tylko pozory.

Księcia Filipa wielokrotnie oskarżano o zdrady, romanse z arystokratkami i brak umiejętności zachowania się w świetle reflektorów. Mówiono, że Elżbieta II w pełni poświęciła się obowiązkom i tkwi w smutnym małżeństwie. Mimo to żaden skandal realnie nie ujrzał światła dziennego, a ich małżeństwo trwa nieprzerwanie już ponad 70 lat!

Zdaje się, że nie są typową parą. Niewielu jednak wie, że Elżbieta II i książę Filip od dawna razem nie śpią! Co ciekawe, małżonkowie śpiący w oddzielnych sypialniach byli kiedyś czymś absolutnie normalnym. Dzielenie łóżka w rodzinach arystokratycznych stało się popularne dopiero koło XIX wieku. Królowa Elżbieta II i książę Filip wciąż bardzo lubią i szanują tamtą tradycję.

Okazuje się, że ich decyzja ma wiele wspólnego nie tyle z poszanowaniem tradycji, ale z...przyzwyczajeniami. Nieoficjalnie mówi się, że królowa Elżbieta II i książę Filip śpią w innych sypialniach, ze względu na... zamiłowanie księcia do spania przy otwartym oknie, co robi nawet zimą. Elżbieta II niestety za bardzo marznie, a na przeziębienie jako królowa Wielkiej Brytanii pozwolić sobie nie może. Wiedzieliście o tym? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.