Tak monarchini dba o swoją sylwetkę!

Redakcja VIVA! 26 stycznia 2021 07:01

W czym tkwi sekret długowieczności brytyjskiej królowej? Elżbieta II zawsze zaskakuje swoją postawą. Gdy pokazuje się publicznie, chętnie rozdaje uśmiechy, jest pełna energii, wigoru i jak piszą brytyjskie media, zawsze sprawia wrażenie, jakby czas się dla niej zatrzymał. Jak ona to robi? Sprawdzamy! 

Czemu Elżbieta II zawdzięcza swoją długowieczność?

Od 9 września 2015 roku Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Pobiła rekord królowej Wiktorii i zasiada na tronie od 66 lat, od 1952 roku. Koronowana została rok później, w czerwcu 1953 roku. Obiecała wtedy całym swoim życiem służyć Koronie. W ciągu jej panowania nie tylko zmienił się świat dookoła, lecz także sama monarchia. Mimo wielkiej odpowiedzialności i dużego stresu, królowa od lat pozostaje w świetnej formie. Nie wiadomo nic na temat jej problemów ze zdrowiem, a ona sama niezmiennie wypełnia swoje obowiązki i nie zamierza abdykować. W czym tkwi jej sekret? 

Królowa przede wszystkim może pochwalić się dobrymi genami. Jej matka, Elżbieta Bowes-Lyon, nazywana Królową Matką dożyła sędziwego wieku 102 lat. Jednak Elżbieta II prowadzi też zdrowy i zdyscyplinowany tryb życia. Lubi ruch na świeżym powietrzu.

Mimo zaawansowanego wieku królowa Elżbieta II wypełnia wiele oficjalnych obowiązków, a jej kalendarz jest wypełniony po brzegi. W wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom – wyjeżdża do wiejskich posiadłości, a tam poluje i jeździ konno. Jak przystało na prawdziwego monarchę, Elżbieta II jest wielką miłośniczką koni. To pasja, która towarzyszy od zawsze i pomimo podeszłego wieku, królowa nadal chętnie uprawia jeździectwo. Ku przerażeniu otoczenia, monarchini nie zakłada kasku oraz ochraniaczy.

Monarchini takżę dobrze się odżywia i choć nie stroni od ulubionego drinka, całe życie była zaciekłą przeciwniczką palenia papierosów. Wiele szczegółów dotyczących życia królowej jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Wiadomo jednak, że monarchini preferuje dania proste i lekkostrawne, nie lubi za to czosnku, więc kucharz nie dodaje go do potraw. Zgodnie z zaleceniami unika też cebuli i surowego mięsa. Odstępstwem od kuchennych ograniczeń są dwie słabości królowej – słodycze i drinki. Być może właśnie odpowiednia dieta, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i zbilansowany tryb życia są jej sukcesem na długowieczność!  

1/8
Królowa Elżbieta II w centrum handlowym
Copyright @REX/Shutterstock/East News
1/8

Brytyjska monarchini po odbyciu oficjalnych wizyt w okolicy postanowiła zrelaksować się i wybrać na zakupy.

2/8
Królowa Elżbieta II w centrum handlowym
Copyright @i-Images/Pool/East News
2/8

Uwagę królowej w butiku przyciągały szczególnie kapelusze, do których ma słabość.

3/8
Królowa Elżbieta II w centrum handlowym
Copyright @Henry Nicholls/East News
3/8

Na koniec przywitała się z poddanymi, którzy zebrali się wokół.

4/8
Królowa Elżbieta II na pokazie mody w Londynie
Copyright @East News
4/8

Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii.

5/8
Elżbieta II, królowa Elżbieta II, Elżbieta II w zoo
Copyright @Facebook @The Royal Family
5/8

Królowa Elżbieta II ma 92 lata i żyje pełnią życia.

6/8
Elżbieta II, królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
6/8

Lubi ruch na świeżym powietrzu, dobrze się odżywia i choć nie stroni od ulubionego drinka, całe życie była zaciekłą przeciwniczką palenia papierosów.

7/8
królowa Elżbieta II, Elżbieta II, jazda konno
Copyright @Getty Images
7/8

Królowa nadal chętnie uprawia jeździectwo. Ku przerażeniu otoczenia, monarchini nie zakłada kasku oraz ochraniaczy.

8/8
Królowa Elżbieta II wita Michella i Baracka Obamów
Copyright @Getty Images
8/8

Czy dzięki temu w wieku 92 zaskakuje sprawnością i wigorem?

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.