KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II żyje pełnią życia i zaskakuje wigorem. W czym tkwi sekret jej długowieczności?

Tak monarchini dba o swoją sylwetkę!

Redakcja VIVA! 26 stycznia 2021 07:01

W czym tkwi sekret długowieczności brytyjskiej królowej? Elżbieta II zawsze zaskakuje swoją postawą. Gdy pokazuje się publicznie, chętnie rozdaje uśmiechy, jest pełna energii, wigoru i jak piszą brytyjskie media, zawsze sprawia wrażenie, jakby czas się dla niej zatrzymał. Jak ona to robi? Sprawdzamy! 

Czemu Elżbieta II zawdzięcza swoją długowieczność?

Od 9 września 2015 roku Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Pobiła rekord królowej Wiktorii i zasiada na tronie od 66 lat, od 1952 roku. Koronowana została rok później, w czerwcu 1953 roku. Obiecała wtedy całym swoim życiem służyć Koronie. W ciągu jej panowania nie tylko zmienił się świat dookoła, lecz także sama monarchia. Mimo wielkiej odpowiedzialności i dużego stresu, królowa od lat pozostaje w świetnej formie. Nie wiadomo nic na temat jej problemów ze zdrowiem, a ona sama niezmiennie wypełnia swoje obowiązki i nie zamierza abdykować. W czym tkwi jej sekret? 

Królowa przede wszystkim może pochwalić się dobrymi genami. Jej matka, Elżbieta Bowes-Lyon, nazywana Królową Matką dożyła sędziwego wieku 102 lat. Jednak Elżbieta II prowadzi też zdrowy i zdyscyplinowany tryb życia. Lubi ruch na świeżym powietrzu.

Mimo zaawansowanego wieku królowa Elżbieta II wypełnia wiele oficjalnych obowiązków, a jej kalendarz jest wypełniony po brzegi. W wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom – wyjeżdża do wiejskich posiadłości, a tam poluje i jeździ konno. Jak przystało na prawdziwego monarchę, Elżbieta II jest wielką miłośniczką koni. To pasja, która towarzyszy od zawsze i pomimo podeszłego wieku, królowa nadal chętnie uprawia jeździectwo. Ku przerażeniu otoczenia, monarchini nie zakłada kasku oraz ochraniaczy.

Monarchini takżę dobrze się odżywia i choć nie stroni od ulubionego drinka, całe życie była zaciekłą przeciwniczką palenia papierosów. Wiele szczegółów dotyczących życia królowej jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Wiadomo jednak, że monarchini preferuje dania proste i lekkostrawne, nie lubi za to czosnku, więc kucharz nie dodaje go do potraw. Zgodnie z zaleceniami unika też cebuli i surowego mięsa. Odstępstwem od kuchennych ograniczeń są dwie słabości królowej – słodycze i drinki. Być może właśnie odpowiednia dieta, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i zbilansowany tryb życia są jej sukcesem na długowieczność!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?