KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II w wieku 92 lat żyje pełnią życia i zaskakuje wigorem!

Jaki jest sekret jej długowieczności?

Weronika Kostyra 26 października 2018 10:32

Klientów centrum handlowego Lexicon czekał niecodzienny widok. Przechadzając się między sklepowymi regałami mogli natknąć się na… królową Elżbietę II! Brytyjska monarchini po odbyciu oficjalnych wizyt w okolicy postanowiła zrelaksować się i wybrać na zakupy. Jej uwagę w butiku przyciągały szczególnie kapelusze, do których ma słabość. 92-letnia królowa z uwagą słuchała wskazówek sprzedawców, a na koniec przywitała się z poddanymi, którzy zebrali się wokół. Świadkowie całej sytuacji zdradzili potem, że Elżbieta II była pełna energii i bez przerwy się uśmiechała. W czym tkwi sekret jej wigoru i długowieczności?

Czemu Elżbieta II zawdzięcza swoją długowieczność?

Od 9 września 2015 roku Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Pobiła rekord królowej Wiktorii i zasiada na tronie od 66 lat, od 1952 roku. Koronowana została rok później, w czerwcu 1953 roku. Obiecała wtedy całym swoim życiem służyć Koronie. W ciągu jej panowania nie tylko zmienił się świat dookoła, lecz także sama monarchia. Mimo wielkiej odpowiedzialności i dużego stresu, królowa od lat pozostaje w świetnej formie. Nie wiadomo nic na temat jej problemów ze zdrowiem, a ona sama niezmiennie wypełnia swoje obowiązki i nie zamierza abdykować.

Królowa przede wszystkim może pochwalić się dobrymi genami. Jej matka, Elżbieta Bowes-Lyon, nazywana Królową Matką dożyła sędziwego wieku 102 lat. Jednak Elżbieta II prowadzi też zdrowy i zdyscyplinowany tryb życia. Lubi ruch na świeżym powietrzu, dobrze się odżywia i choć nie stroni od ulubionego drinka, całe życie była zaciekłą przeciwniczką palenia papierosów. Wiele szczegółów dotyczących życia królowej jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Wiadomo jednak, że monarchini preferuje dania proste i lekkostrawne, nie lubi za to czosnku, więc kucharz nie dodaje go do potraw. Zgodnie z zaleceniami unika też cebuli i surowego mięsa. Odstępstwem od kuchennych ograniczeń są dwie słabości królowej – słodycze i drinki.

Mimo dziewięćdziesięciu dwóch lat, królowa wypełnia wiele oficjalnych obowiązków, a jej kalendarz jest wypełniony po brzegi. W wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom – wyjeżdża do wiejskich posiadłości, a tam poluje i jeździ konno. Jak przystało na prawdziwego monarchę, Elżbieta II jest wielką miłośniczką koni. To pasja, która towarzyszy od zawsze i pomimo podeszłego wieku, królowa nadal chętnie uprawia jeździectwo. Ku przerażeniu otoczenia, monarchini nie zakłada kasku oraz ochraniaczy.

Czy dzięki temu w wieku 92 lat zaskakuje sprawnością i wigorem? 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.