Anna Kalata, VIVA!
Fot. Iza Grzybowska?MAKATA
NIEZWYKŁE HISTORIE

Anna Kalata dawniej schudła 40 kg i zachwyciła metamorfozą. Jak teraz wygląda była minister?

Zobacz, jak się zmieniła! Czym się obecnie zajmuje?

Redakcja VIVA! 10 września 2021 20:32
Anna Kalata, VIVA!
Fot. Iza Grzybowska?MAKATA

Od maja 2006 do sierpnia 2007 roku sprawowała urząd ministry pracy i polityki społecznej. W 2010 roku wzięła udział w „Tańcu z gwiazdami”, zaś wcześniej Anna Kalata zachwyciła wszystkich swoją spektakularną metamorfozą. Schudła wówczas – dzięki specjalnemu programowi – aż 40 kilogramów! Jak dziś wygląda i czym się zajmuje? Ma 57 lat i posiada profil na Instagramie.

Anna Kalata: kariera, spektakularna metamorfoza i udział w „Tańcu z gwiazdami”

Anna Kalata to polityczka, ekonomistka i przedsiębiorczyni. Ukończyła Wydział Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Wiele lat temu pojawiła się w świecie mediów jako posłanka Samoobrony. Od 5 maja 2006 sprawowała urząd ministry pracy i polityki społecznej z ramienia Samoobrony w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

26 września tego samego roku, po odwołaniu Andrzeja Leppera, podała się do dymisji, jednak już 16. października, po odnowieniu koalicji, ponownie objęła to stanowisko. Z funkcji została zdymisjonowana 13. sierpnia 2007 roku w wyniku definitywnego rozpadu koalicji. Miesiąc później zrezygnowała z członkostwa w Samoobronie i wycofała się z życia publicznego. 

Utrata stanowiska wpłynęła na jej wielką przemianę. Anna Kalata rozpoczęła specjalny program odchudzający, dzięki któremu zrzuciła aż 40 kilogramów. W bardzo krótkim czasie nie tylko schudła, ale radykalnie zmieniła swój wizerunek i jesienią 2010 roku wzięła udział w programie Taniec z gwiazdami. Zajęła dopiero 11. miejsce (w parze z Krzysztofem Hulbojem). Jednak jej metamorfozą zachwycała się wówczas cała Polska. Pani polityk była nie do poznania. Chwilę wcześniej, w maju 2010 roku, gościła na łamach „VIVY!”. Wówczas opowiedziała o swojej przemianie. Co ją spowodowało? Wszystko zaczęło się od wyprawy do Indii...

„Może dotarło do mnie, że idąc w tym upale się męczę, że mam za dużo ciała na sobie?”, pytała sama siebie. 

Kluczem do sukcesu okazała się ściśle określona dieta. „Wykreśliłam z jadłospisu słodycze, skrobie, przeszłam na gotowane warzywa i mięso”, wyliczała. Tych zasad Anna Kalata trzymała się bardzo konsekwentnie. Dzięki temu schudła aż 38 kilogramów! 

Zobacz także: Anna Kalata poprowadzi własny program telewizyjny!

Anna Kalata
Fot. Iza Grzybowska / MAKATA

Anna Kalata
Fot. Iza Grzybowska / MAKATA

Anna Kalata
Fot. Iza Grzybowska / MAKATA

Anna Kalata w sesji dla „VIVY!”, maj 2010

Tak wygląda życie Anny Kalaty obecnie. Co robi była ministra?

Kariera Anny Kalaty w mediach miała swój czas 15 lat temu. Teraz życie byłej pani minister wygląda już zupełnie inaczej. Była działaczka Samoobrony nie interesuje się polityką, tak jak kiedyś, ale jest bardzo zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. Pani Anna Kalata rozwija się również zawodowo, w zgodzie ze swoim ekonomicznym wykształceniem. 57-letnia była polityczna celebrytka jest wiceprezeską Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej i prowadzi własną firmę. Nie udziela się zbyt często z mediach społecznościowych, chociaż czasami publikuje zdjęcia.

Przypomnijmy, że w 2008 roku Anna Kalata rozwiodła się z mężem. Ma dwoje dzieci. W 2010 zagrała w bollywoodzkim filmie „Cztery spotkania”. Jest również autorką książki „Prawdziwe Zmiany – mój eliksir młodości”, wydanej przez Wydawnictwo Penelopa (Warszawa 2011).

Jej nowe zdjęcia możesz zobaczyć poniżej. Oficjalny profil byłej ministry na Instagramie obserwuje nieco ponad 1000 osób. Jednak ostatnie opublikowane tam zdjęcie to to z lutego 2019 roku...  

Czytaj także: 19 lat temu zachwycała w Samym życiu... Co dziś robi Magdalena Kumorek?

Anna Kalata 2021
Fot. Anna Kalata 2021/FB
 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?