Aleksandra-Niespielak-aktorka-jak-wyglada-2020
Fot. East News
Metamorfozy gwiazd

Aleksandra Nieśpielak przeżyła osobistą tragedię. Jej synek zmarł tuż po porodzie

Jak się zmieniła i jak teraz wygląda?

Agata Zych 20 czerwca 2021 12:04
Aleksandra-Niespielak-aktorka-jak-wyglada-2020
Fot. East News

Na przełomie wieków zaliczała się do grona największych gwiazd. Uwielbiana przez widzów, mogła przebierać w oferowanych rolach. Piękna, zdolna, skromna. Niestety, Aleksandra Nieśpielak przeżyła wielką osobistą tragedię. Jej drugi synek zmarł niedługo po narodzinach. Do dramatu doszło w 2006 roku. Czy to dlatego zdecydowała się zniknąć? Jak wygląda obecnie jej życie?

Aleksandra Nieśpielak: najważniejsze role, wiek

Aleksandra Nieśpielak to piękna i utalentowana polska aktorka, która urodziła się w 1973 roku w Kamiennej Górze. W tym roku skończyła 48 lat. Wysoka (mierzy 176 cm wzrostu), długowłosa, o tajemniczym spojrzeniu dziewczyna, od początku przejawiała talent aktorski i muzyczny. Jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, wydziału wokalnego szkoły muzycznej oraz Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Zwyciężyła w konkursie dla młodych obiecujących aktorek, organizowanym przez miesięcznik Cinema, za co w nagrodę wyjechała w 1999 roku na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Pod koniec lat 90. oraz po roku 2000, była uwielbiana przez widzów. Grała w najbardziej rozpoznawalnych polskich serialach tj.: Na dobre i na złe, Pensjonat pod Różą, Kryminalni, Twarzą w twarz, Prawo Agaty, czy Złotopolscy. Co takiego wydarzyło się w jej życiu, że zniknęła z ekranu?

Aleksandra-Niespielak-jak-teraz-wyglada-2020
Fot. East News

Życie osobiste Aleksandry Nieśpielak: mąż, dzieci, śmierć synka

Aktorka rodzinne szczęście znalazła u boku Macieja Kubiaka. Sama przyznała w późniejszych wywiadach, że kiedy poznała ukochanego, była skupiona głównie na karierze i życiu zawodowym. Grała bardzo dużo, korzystała z propozycji, które spływały i nie bardzo interesowały ją inne aspekty życia. Jej partner kompletnie to przemodelował. Para pobrała się w kwietniu 2002 roku. W tym samym roku przyszedł na świat ich pierwszy syn, Mateusz.

Maciek wypatrzył mnie kiedyś w jednym z warszawskich pubów. O tym, że jestem aktorką, dowiedział się dopiero po kilku miesiącach znajomości. Był zaskoczony! To dzięki niemu zrozumiałam, że na pierwszym miejscu jest rodzina, dzieci, dom - mówiła.

Zarówno Aleksandra, jak i jej mąż bardzo chcieli powiększyć rodzinę jak najszybciej, dlatego 4 lata później w 2006 roku, na świat przyszedł drugi syn, Karol. Niestety bardzo szybko okazało się, że jest chory. Karol miał wrodzoną wadę serca.

Prawie do końca nic nie wiedziałam. Trzy tygodnie przed porodem okazało się, że dziecko ma wadę serca. Dobrze rokującą, najprostszą do zoperowania, tak powiedzieli lekarze. Bardzo nas uspokajali - mówiła w jednym z wywiadów aktorka.

Aleksandra Nieśpielak rodzinne szczęście znalazła u boku Macieja
Kubiaka. "Maciek wypatrzył mnie kiedyś w jednym z warszawskich pubów. O tym, że jestem aktorką, dowiedział się dopiero po kilku miesiącach znajomości. Był zaskoczony!" - wspominała później aktorka.

Czytaj więcej na https://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/korona-krolow-1248/news-aleksandra-niespielak-aktorka-przezyla-ogromny-dramat,nId,4483925#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Aleksandra-Niespielak-aktorka-metamorfoza
Fot. East News

Niestety, chłopiec po urodzeniu żył kilka godzin. Mimo osobistego dramatu i bolesnego ciosu, który na nią spadł, nie chciała wymazać okresu ciąży z pamięci. Zarówno ona, jak i jej mąż, nie mogli doczekać się narodzin drugiego synka. Gdy była już w stanie błogosławionym, wzięła udział w sesji zdjęciowej do wyjątkowego kalendarza – jego tematem było macierzyństwo.

Gdy doszło do tragedii i jej dziecko zmarło, miał on ukazać się na rynku. Mimo niewyobrażalnego bólu po stracie maleństwa, nie zdecydowała się wycofać zdjęć. Podkreśliła, że nie zamierza wymazywać z pamięci okresu ciąży, zaś synek na zawsze będzie w sercu zarówno jej, jak i męża.

Czytaj też: „Przestałam ukrywać, że jestem córką alkoholika”. Magdalena Cielecka otwarcie mówi o terapii

Aleksandra Nieśpielak: tragedia odmieniła jej życie. Jak wygląda obecnie?

Po tej tragedii Aleksandra Nieśpielak już nigdy nie wróciła jednak do zawodu w takim zakresie, jak wcześniej. Długo dochodziła do siebie... Teraz bardzo aktywnie wspiera fundację Corinfantis, która pomaga dzieciom z wadami serca. Na początku marca 2008 roku urodziła również trzeciego syna Antoniego.

Aleksandra Nieśpielak zawsze wyglądała atrakcyjnie i uznawana była za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Wyróżniała się nie tylko urodą, ale również zaangażowaniem i klasą. Bardzo brakuje jej obecności na ekranach, nadal ma wielu oddanych fanów, którzy śledzą jej życie w mediach społecznościowych. Obecnie można ją oglądać w komedii muzycznej Przychodzi baba do lekarza, w której gra razem z Łukaszem Konopką czy Grażyną Zielińską. Zobacz, jak zmieniała się Aleksandra Nieśpielak na przestrzeni lat i jak wygląda obecnie.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Welcome to the jungle! #naturelovers #thailand #holiday

Post udostępniony przez Aleksandra Niespielak (@aleksandraniespielak)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.