kobieta siedzi z otwartą książką
STYL ŻYCIA

Nie wiesz, co robić w długie zimowe wieczory?

Poznaj sposoby na umilenie sobie końcówki dnia!

Redakcja VIVA! 16 stycznia 2019 10:17
kobieta siedzi z otwartą książką

Nudzą Cię długie, zimowe wieczory spędzane w fotelu? A może to czas dla Ciebie, kiedy postanawiasz się rozwijać? Niskie temperatury na zewnątrz i szybko zapadający zmrok nie muszą być czymś przygnębiającym. Zobacz, jak efektywnie spędzać zimowe wieczory i nie daj się zimowej chandrze w nowym roku. Wraz z Ewą – autorką bloga Day with Coffee – przejrzyj najlepsze propozycje i postaw na kreatywność!

Klasycznie, bo z serialem w tle

Jeśli jesteś typem domatora, zimowe wieczory z pewnością kojarzą Ci się z oglądaniem seriali. To świetny sposób na relaks, zwłaszcza po ciężkim i pełnym zawodowych wyzwań dniu. 

W Twoich serialowych propozycjach powiało nudą? Nie martw się - rok 2019 przyniesie ze sobą wiele nowych propozycji. Jesteś fanką zwariowanych Grace i Frankie? Już w styczniu wychodzi piąty sezon serialu o dalszych perypetiach porzuconych żon. Jeżeli wolisz raczej mroczne klimaty pełne zagadek to też się nie rozczarujesz. 13 stycznia swoją premierę ma 3 sezon “True Detective”!

Jesteś głodna nowych wrażeń i wciągających historii? Eksperymentuj przed ekranem, szukaj ulubionych rodzajów filmów, a codzienne seanse koniecznie uatrakcyjnij dobrą, rozgrzewającą herbatą!

Kreatywnie z Bullet Journal 

Planowanie to coś, co lubisz? Na progu nowego roku podjęłaś mnóstwo wyzwań, które chcesz sumiennie realizować? W długie, zimowe wieczory możesz postawić na planowanie z Bullet Journal. To świetny sposób nie tylko na zarządzanie czasem, ale i wyzwolenie swojej kreatywności. Planując z Bullet Journal samodzielnie tworzysz swój własny system organizacji życia, w stu procentach dopasowując kalendarz do własnych potrzeb. Uważaj, bo to naprawdę wkręca!

reka pisze w notesie

Nietypowo, bo kolekcjonując wspomnienia

Pod koniec roku chyba każdy z nas ma na komputerze foldery zapchane zdjęciami z wakacyjnych wojaży i innych, ważnych momentów z ostatnich dwunastu miesięcy. Codziennie obiecujesz sobie, że dzisiaj już na pewno zajmiesz się uporządkowaniem i wywołaniem rodzinnych zdjęć? Zagospodaruj na to czas właśnie w zimowe wieczory. Stwórz nie tylko folder ze zdjęciami, ale i piękny album, który dumnie będzie prezentował się na Twoim regale. Kolekcjonuj wspomnienia i przekonaj się, że nie ma bardziej magicznego sposobu na ich przywołanie, jak wywołane kadry na kartach tradycyjnego albumu!

Przyjemnie, z lekturą w ręce

Kto powiedział, że zimowe, długie wieczory nie mogą być spędzone po prostu z dobrą lekturą w ręce? Jeśli uwielbiasz czytać, ta opcja będzie najlepsza i nigdy Ci się nie znudzi. Zaopatrz się w porcję tytułów, które koniecznie chcesz pochłonąć zimą. Sięgaj nie tylko po sprawdzone wcześniej gatunki, ale odkrywaj nowości, ciesząc się spokojnymi wieczorami z dobrą książką i gorącą herbatą w fotelu. 

Kreatywnie, ale w kuchni!

Jeśli eksperymenty, to nie tylko te dotyczące planowania. Długie, zimowe wieczory można efektywnie spędzać także w… kuchni! To coś dla tych, którzy uwielbiają wyzwania, a gotowanie jest dla nich świetnym relaksem po dniu w pracy. Zima sprzyja przygotowaniu rozgrzewających potraw, deserów i napojów. Gorące i chrupiące gofry z domową konfiturą, pieczona kaczka z jabłkami, a może pikle? Stwórz swoją listę inspiracji, przygotuj przepisy i oddaj się pełnemu relaksowi w kuchni, ciesząc przy tym żołądki pozostałych domowników! 

kobieta sypie cukier puder na gorfa

 

TAGI #poradnik

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?