Zadbaj o swoje miejsce pracy!

Gabriela Łaskowska 2 września 2018 16:55

Nadszedł koniec wakacji, a to oznacza… powrót do pracy! Co zrobić, by umilić sobie ten czas? Zadbaj o swoje otoczenie!

Nie od dziś wiadomo, że w uporządkowanym i ładnym miejscu, lepiej się myśli, pracuje, generalnie przebywa. Podstawą jest unikanie bałaganu. Dodatkowo, warto pomyśleć o przedmiotach, na które „miło” się patrzy, które lubimy i które wpływają na nas pozytywnie. Może to być zdjęcie z wakacji, mała roślinka czy ulubiony plakat w ramce.

Udekorowanie i odpowiednie zorganizowanie miejsca pracy, to sprawa indywidualna. Zależy od wykonywanej pracy i poczucia estetyki. Niektórym bukiet świeżych tulipanów na biurku pobudza kreatywność, innym ich zapach i opadające płatki działają na nerwy. 

Mamy dla Ciebie jednak kilka świetnych tricków i porad, dzięki którym praca przy biurku, będzie wyłącznie przyjemnością!  

1/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/roommatesdecor
1/7

Najpotrzebniejsze rzeczy warto mieć przed sobą na biurku. W końcu nikt z nas nie chce szukać przez godziny długopisu każdego dnia. Nie musisz inwestować w specjalne pojemniki. Wystarczy stary słoik! Wystarczy dokładnie go umyć i ozdobić.

2/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/roommatesdecor
2/7

Staraj się trzymać jak najmniej rzeczy luzem na biurku. Jeśli musisz mieć jakieś zeszyty, dokumenty pod ręką, schowaj je do pudełek lub przegródek.

3/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @HOMEDECORATIVEDESIGN.COM
3/7

Utrzymuj porządek w szufladach. Każdy z nas zazwyczaj jednym ruchem zsuwa wszystko z biurka do szuflady, zamyka ją i… posprzątane! A potem nie możemy niczego znaleźć. Nawet, jeśli zawartości szuflad nie widać, warto utrzymywać w nich ład. Przydadzą się do tego zwykłe pudełka lub przegródki do szuflad kuchennych.

4/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/hintofgrey
4/7

Przy dużej ilości obowiązków, warto mieć przed sobą kalendarz z wypisanymi planami i obowiązkami. Dzięki temu na pewno o niczym nie zapomnisz. Świetnym pomysłem będzie wydrukowanie spersonalizowanej kartki z kalendarza i powieszenie jej na tablicy. Praktyczne, a do tego bardzo estetyczne rozwiązanie!

5/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @GRAZIADAILY.CO.UK
5/7

Większość z nas nie może uporać się z problemem plączących się kabli na podłodze. W dodatku, nigdy nie wiadomo który jest od czego. Mamy na to sposób! Kable włóż do jednego, większego pojemnika lub kosza i na każdym z nich przyklej naklejkę z nazwą urządzenia.

6/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/deskofficeinspo
6/7

Warto mieć również tablicę na biurku, do której będzie można przyczepić np. listę rzeczy do zrobienia lub kartkę z przypomnieniem.

7/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/deskofficeinspo
7/7

Żeby dobrze nam się pracowało w danym miejscu, musimy się w nim dobrze czuć. Dlatego zadbaj o ładne dodatki i akcesoria. Tylko nie przesadź! Biurko jest do pracowania, a nie do przechowywania wszystkich życiowych pamiątek.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.