Zadbaj o swoje miejsce pracy!

Gabriela Łaskowska 2 września 2018 16:55

Nadszedł koniec wakacji, a to oznacza… powrót do pracy! Co zrobić, by umilić sobie ten czas? Zadbaj o swoje otoczenie!

Nie od dziś wiadomo, że w uporządkowanym i ładnym miejscu, lepiej się myśli, pracuje, generalnie przebywa. Podstawą jest unikanie bałaganu. Dodatkowo, warto pomyśleć o przedmiotach, na które „miło” się patrzy, które lubimy i które wpływają na nas pozytywnie. Może to być zdjęcie z wakacji, mała roślinka czy ulubiony plakat w ramce.

Udekorowanie i odpowiednie zorganizowanie miejsca pracy, to sprawa indywidualna. Zależy od wykonywanej pracy i poczucia estetyki. Niektórym bukiet świeżych tulipanów na biurku pobudza kreatywność, innym ich zapach i opadające płatki działają na nerwy. 

Mamy dla Ciebie jednak kilka świetnych tricków i porad, dzięki którym praca przy biurku, będzie wyłącznie przyjemnością!  

1/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/roommatesdecor
1/7

Najpotrzebniejsze rzeczy warto mieć przed sobą na biurku. W końcu nikt z nas nie chce szukać przez godziny długopisu każdego dnia. Nie musisz inwestować w specjalne pojemniki. Wystarczy stary słoik! Wystarczy dokładnie go umyć i ozdobić.

2/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/roommatesdecor
2/7

Staraj się trzymać jak najmniej rzeczy luzem na biurku. Jeśli musisz mieć jakieś zeszyty, dokumenty pod ręką, schowaj je do pudełek lub przegródek.

3/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @HOMEDECORATIVEDESIGN.COM
3/7

Utrzymuj porządek w szufladach. Każdy z nas zazwyczaj jednym ruchem zsuwa wszystko z biurka do szuflady, zamyka ją i… posprzątane! A potem nie możemy niczego znaleźć. Nawet, jeśli zawartości szuflad nie widać, warto utrzymywać w nich ład. Przydadzą się do tego zwykłe pudełka lub przegródki do szuflad kuchennych.

4/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/hintofgrey
4/7

Przy dużej ilości obowiązków, warto mieć przed sobą kalendarz z wypisanymi planami i obowiązkami. Dzięki temu na pewno o niczym nie zapomnisz. Świetnym pomysłem będzie wydrukowanie spersonalizowanej kartki z kalendarza i powieszenie jej na tablicy. Praktyczne, a do tego bardzo estetyczne rozwiązanie!

5/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @GRAZIADAILY.CO.UK
5/7

Większość z nas nie może uporać się z problemem plączących się kabli na podłodze. W dodatku, nigdy nie wiadomo który jest od czego. Mamy na to sposób! Kable włóż do jednego, większego pojemnika lub kosza i na każdym z nich przyklej naklejkę z nazwą urządzenia.

6/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/deskofficeinspo
6/7

Warto mieć również tablicę na biurku, do której będzie można przyczepić np. listę rzeczy do zrobienia lub kartkę z przypomnieniem.

7/7
organizacja miejsca pracy
Copyright @INSTAGRAM.COM/deskofficeinspo
7/7

Żeby dobrze nam się pracowało w danym miejscu, musimy się w nim dobrze czuć. Dlatego zadbaj o ładne dodatki i akcesoria. Tylko nie przesadź! Biurko jest do pracowania, a nie do przechowywania wszystkich życiowych pamiątek.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.