Marta Roszewska 27 września 2017 13:00
1/5
Jak zrobić idealne selfie?
Copyright @Instagram @kimkardashian, @kyliejenner, @maffashion_official
1/5

W cyfrowym świecie zmienił się sposób postrzegania piękna. Dziewczyny nie chcą być już królewnami w pięknych sukniach. Teraz wolą być... królowymi Instagrama! Rosnąca liczba obserwatorów jest wyznacznikiem sukcesu w mediach społecznościowych. W czym tkwi sekret? Sprawdzamy jak robią to prawdziwie queens. Jedna rzecz, która łączy profile Kim Kardashian, Maffashion, Kylie Jenner i Ady Fijał to nieskazitelne selfie! Z pozoru wydawałoby się, ze zrobienie dobrego zdjęcia wymaga profesjonalnego sprzętu i umiejętności. Nie  jest to wcale takie trudne! Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, by uzyskać selfie idealne!

 

Słynne selfie na gali rozdania Oscarów 2014.

 

Polecamy także: Kasia Tusk wydaje nową książkę! Tym razem o fotografii. Czego się z niej dowiemy?

 

1. Perspektywa

 

 

To bardzo ważna zasada! Obiektyw aparatu tworzy pewne zniekształcenia, które niekorzystnie mogą wpłynąć na nasze rysy twarzy. Trzymany bezpośrednio przed twarzą może np. powiększyć nasz nos. Należy zatem pamiętać, żeby trzymać aparat lub telefon nachylony do twarzy, powyżej linii oczu. Dzięki temu sprawimy, że nasza szczęka będzie wyglądać drobniej w stosunku do górnej części twarzy. Zdjęcie najlepiej jest robić z profilu lub półprofilu - ustawiając się frontem do kamery Twoja twarz może wyglądać jak księżyc w pełni! Zwykle lewy profil jest lepszy od prawego. Przekonaj się na własnej skórze!

 

Zobacz także: Jak zaplanować idealny wieczór panieński?

2/5
Jak zrobić idealne selfie?
Copyright @Instagram @maffashion_offical
2/5

2. Sztuczne światło

 

Użycie sztucznego światła może nadać zdjęciu wyjątkowy klimat. Dlatego gdy wypatrzysz neonową lampę, od razu wyciągnij aparat lub telefon! Świetnym pomysłem jest podkreślenie stylizacji tym samym kolorem lampy. Ważne, aby światło było rozproszone! W przeciwnym wypadku nasza twarz będzie oświetlona jak na przesłuchaniu - wygląda to bardzo niekorzystnie. Należy także pamiętać o właściwym ustawieniu do światła, by uniknąć cieni padających na twarz. Staraj się unikać sytuacji, gdy źródło światła jest tylko za Twoimi plecami. Wtedy Twoja twarz będzie ciemna i niewyraźna! 

 

Zobacz także: Nie masz pomysłu na baby shower? Zobacz jak robią to gwiazdy!

3/5
Jak zrobić idealne selfie?
Copyright @Instagram @kyliejnner
3/5

3. Naturalne światło

 

Zabawa ze sztucznym światłem jest ciekawa, jednak najlepszym jest zdecydowanie to naturalne. Będąc w zamkniętym pomieszczeniu ustaw się przodem do okna, by światło dzienne padało prosto na Ciebie. Pamiętaj jednak, że ostre światło wyostrza rysy twarzy, więc by tego uniknąć, przysłoń ok np. firanką. Dzięki temu Twoje selfie będzie idealnie naświetlone. Pamiętaj! Słońce jest najpiękniejszym filtrem, więc nie przesadzaj z obróbką!

 

Zobacz także: Gucci prezentuje pierwszą kolekcję wyposażenia wnętrz! Ile trzeba będzie zapłacić za te cuda?

4/5
Jak zrobić idealne selfie?
Copyright @Instagram @adafijal
4/5

4. Kolory i uśmiech

 

Intensywne kolory przyciągają wzrok, a co za tym idzie nabijają liczbę polubień! Poszukaj kolorowego tła, użyj mocnej szminki i nie zapomnij o szerokim uśmiechu! Wprowadzając rozmaite kolory na swoich zdjęciach unikniesz nudy na swoim profilu i sprawisz, że każde zdjęcie będzie unikalne.

 

Zobacz także: Jak zaprojektować idealną garderobę? Weź przykład z blogerek!

5/5
Jak zrobić idealne selfie?
Copyright @Instagram @kimkardashian
5/5

5. Zdjęcia z bliskimi

 

Nie zapomnij o dobrym towarzystwie! Selfie solo mają swoją magię, ale zawsze najchętniej wracamy do tych, na których towarzyszą nam najbliżsi. Dlatego pamiętaj, by po uzyskaniu idealnego światła i kąta zaprosić swoją przyjaciółkę lub rodzinę do wspólnego zdjęcia.

 

Zobacz także: Słodkości w dobrym stylu? Poznaj 5 warszawskich kawiarni z ciekawymi wnętrzami!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.