Barbara Łubko 10 lipca 2017 06:00
1/8
Garderoba Julii Kuczyńskiej Maffashion
Copyright @fot. Instagram
1/8

Która fanka mody nie chciałaby choć na kilka dni zamienić się z Carrie Bradshaw i zamiast upychać ubrania po szafach w całym mieszkaniu, bezstresowo korzystać z tzw. walk in closet? Garderobę marzeń mogliśmy podziwiać w filmowej wersji kultowego serialu „Seks w wielkim mieście”. W luksusowym penthousie na Manhattanie Mr. Big wygospodarował dla swojej ukochanej ogromna garderobę i luksusowo ją urządził. Marzenie…

Czy w takim razie własna garderoba to ekstrawagancja, na którą rzadko kto może sobie pozwolić? Czy w małym mieszkaniu po prostu nie ma szans na jej zbudowanie? Jak się okazuje właśnie małe mieszkania najbardziej zyskują dzięki garderobie! Znikają szafy, które optycznie zmniejszają powierzchnię i „zagracają” przestrzeń. A koszt? Wcale nie musi być duży! Wręcz przeciwnie - szafy nie są tanie, fronty do nich kosztują sporo - w garderobie ten problem odpada. Jedyne czego potrzebujemy, to niewielka przestrzeń, którą będziemy w stanie „zamknąć” jako dodatkowy pokój. Najlepiej garderobę planować więc na etapie projektowania mieszkania (wydzielenie przestrzeni ściankami z karton-gipsu to szybkie i proste rozwiązanie), ale jeśli nie mamy takiej możliwości, pozostaje mały remont.

Zrób to sama! Projekt garderoby

Czy potrzebujesz pomocy projektanta, żeby stworzyć swoją garderobę? Oczywiście to ułatwi całe przedsięwzięcie, ale nie jest konieczne. Możesz sama stworzyć projekt i wykonać go z pomocą przyjaciół! Na początek dobrze zastanów się, czego potrzebujesz. Zrób remanent w swoich rzeczach. Pozbądź się tych, których od  dawna nie nosiłaś (jeśli nie miałaś czegoś na sobie ponad rok - pewnie już nigdy tego nie założysz!). Przyjrzyj się swoim skarbom i odpowiedz na kilka pytań. Ile masz butów i akcesoriów (czy chcesz, żeby torebki wisiały na jednym wieszaku czy wolisz trzymać je na półkach w workach przeciwkurzowych?), czy posiadasz dużo łatwo gnących się ubrań, które koniecznie muszą wisieć na wieszakach, czy masz dużo długich sukienek (potrzebują więcej miejsca niż krótkie), ile masz spodni, itd.

Teraz możesz już rozrysować projekt - wystarczy kartka papieru i ołówek. Opcja budżetowa? Szkielet szaf możesz stworzyć z płyt dostępnych w marketach budowlanych (bez problemu dostępna  jest w nich usługa przycinania płyt do dowolnych rozmiarów), szuflady, półki na buty czy specjalne wieszaki na spodnie móżesz kupić np. w IKEI. Pamiętaj tylko, że dostępne są tylko w kilku wymiarach i lepiej dwa razy wszystko zmierzyć, żeby nie spotkała Cię potem przykra niespodzianka. Możesz też kupić gotowy system w sklepie. Dla wymagających zawsze pozostaje skorzystanie z usług stolarza, który wykona Twój projekt, a może też doradzi jakieś ciekawe rozwiązania.

Szukasz inspiracji? Zajrzyj do naszej galerii - znajdziesz w niej garderoby blogerek!

Zobacz także: Co kryje garderoba Michała Szpaka?

2/8
Garderoba Jessiki Mercedes
Copyright @fot. Instagram
2/8

3/8
Garderoba Chiary Ferragni (theblondesalad.com)
Copyright @fot. Instagram
3/8

4/8
Garderoba Aimee Song (songofstyle.com)
Copyright @fot. Instagram
4/8

5/8
Garderoba Chriselle Lim (thechrisellefactor.com)
Copyright @fot. Instagram
5/8

6/8
Garderoba Christiny Dueholm (christinadueholm.dk)
Copyright @fot. Instagram
6/8

7/8
Garderoba youtuberki Dulce Candy
Copyright @fot. Instagram
7/8

8/8
Garderoba Rach Parcell (pinkpeonies.com)
Copyright @fot. Instagram
8/8

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.