W poszukiwaniu inspiracji zajrzeliśmy dla sklepu Fabryka Form…

Redakcja Viva! 16 grudnia 2021 16:30

Odpowiednie przechowywanie biżuterii pomaga zachować ją w dobrym stanie na lata i zapobiega gubieniu się pojedynczych elementów. Ponadto, jej organizacja pozwala zachować porządek i ułatwia odnajdywanie konkretnych kolczyków czy łańcuszków. W jaki więc sposób przechowywać swoją kolekcję błyskotek?

 

Dlaczego przechowywanie biżuterii jest tak istotne?

Biżuterię możemy przechowywać na wiele różnych sposobów. Warto jednak wiedzieć, że odkładana na blat lub do szuflady, pod wpływem wilgoci i powietrza może ona z czasem zmienić swój odcień i stracić blask. Kosztowności są wówczas również bardziej narażone na zgubienie, uszkodzenie i splątanie – a wyjmowanie ulubionej bransoletki spośród kilku innych nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jeśli wybierzemy kuferki czy stojaki specjalnie przeznaczone do przechowywania biżuterii, wpłyniemy na jej wygląd oraz ogólny stan.

Posegregowane kolczyki, bransoletki czy pierścionki to także znacznie większy porządek na toaletce. Ozdobne pudełka stanowią doskonałą ozdobę, a naszyjniki powieszone na stojakach są z kolei pięknie wyeksponowane. Biżuterię najlepiej przechowywać w zaciemnionych miejscach – nie jest ona wówczas narażona na utratę koloru. Lepiej nie wybierać w tym celu łazienki, lecz garderobę lub sypialnię, gdzie kosztowności nie mają kontaktu z chemią i wodą.

 

Szkatułki na biżuterię

Jednym z najlepszych pomysłów na przechowywanie biżuterii jest korzystanie ze specjalnej szkatułki. Zazwyczaj są one wyposażone w przegródki z wałeczkami, umożliwiające włożenie zarówno pierścionków i kolczyków, jak również bransoletek czy dłuższych naszyjników. Oryginalne pudełeczka ze złotej lub srebrnej biżuterii są dobrą opcją, o ile mamy tych błyskotek niewiele.

Jeśli jednak nasza kolekcja staje się coraz większa, warto rozejrzeć się właśnie za szkatułką. Przykładem dobrych rozwiązań do przechowywania są m.in. te produkowane przez markę Stackers. Szkatułka z pokrywką i przegródkami pozwoli posegregować w swoim wnętrzu kolczyki, pierścionki i bransoletki – a jeśli wybierzemy tę potrójną, zmieści się w niej jeszcze większa ilość biżuterii. Jeżeli zależy nam na przechowywaniu wyłącznie drobnych błyskotek , warto postawić na szkatułkę komorową, posiadającą ponad dwadzieścia małych kwadratowych przegródek. W celu zaoszczędzenia miejsca na toaletce, najlepiej wybrać szkatułki, które można na siebie nakładać, tworząc jedno, coraz wyższe opakowanie. Miłośniczki ozdób w stylu glamour mogą zachwycić szkatułki Ramiel od Bloomigville, z półprzejrzystego szkła, otoczonego mosiężną ramą. Szkatułki na biżuterię to nie tylko funkcjonalne akcesoria, ale i niezwykle elegancka dekoracja!

 

Stojaki i wieszaki – pomysł na przechowywanie i wyeksponowanie biżuterii

Dobrą metodą na przechowywanie biżuterii są także stojaki oraz wieszaki, które jednocześnie ozdabiają sypialnię lub garderobę. Naszyjniki i bransoletki zawieszone na nich w odpowiednich odstępach, nie ulegają splątaniu. Niektóre stojaki, jak np. te w kształcie odwróconego rożka od Stackers czy przypominające kobiecą dłoń, umożliwiają wygodne odkładanie pierścionków. Najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem są stojaki przeznaczone na kosztowności każdego rodzaju – czyli takie, które oprócz rączek do wieszania posiadają dodatkowo półeczki lub koszyczki. Na większości z nich można przechowywać również zegarki. Warto zwrócić uwagę na stojaczki marki Umbra z dwiema tacami na biżuterię, czy też model Prisma o ciekawej geometrycznej konstrukcji.

 

Organizery do szuflad – wyjątkowo wygodne rozwiązanie

Doskonałym sposobem na przechowywanie biżuterii są również wkłady do szuflad. Ważne jednak, aby posiadały one odpowiednią ilość specjalnych przegródek. Tego rodzaju organizery pozwalają zaoszczędzić miejsce na toaletce, a po włożeniu do szuflady gwarantują stuprocentowy porządek. Odszukiwanie biżuterii na dany dzień jest wyjątkowo proste, a ona sama nie plącze się i nie niszczy pod wpływem tarcia czy wilgoci. Jeżeli do tej pory nasze kolczyki i wisiorki leżały na półce lub w przypadkowym słoiczku, warto zagospodarować jedną z wolnych szuflad właśnie w ten praktyczny sposób.

 

A w trasę… podróżne pudełko na biżuterię!

Bardzo często zastanawiamy się, w jaki sposób przechowywać biżuterię, kiedy wyjeżdżamy, a elegancki komplet jest obowiązkowym elementem naszego stroju na jeden z dni. Doskonałym rozwiązaniem na wszelkiego typu podróże są poręczne, podróżne pudełka na biżuterię. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, są one wprost idealne do torebki. Przypominają one niewielki, podłużny portfel zapinany na zamek i zazwyczaj są dość sztywne, dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniu w torbie. Większość podróżnych pudełeczek wyposażona jest w podobne przegródki, jak w przypadku szkatułek i wkładów do szuflad. Możliwe jest więc wygodne przechowywanie każdego rodzaju biżuterii i łatwe wyjmowanie zawartości. Jest ona wówczas bezpieczna i nie ulega zniszczeniom, a my mamy pewność, że nie zgubimy po drodze jednego kolczyka z kompletu.

Pudełko podróżne z powodzeniem można używać również jako miejsce do przechowywania biżuterii w domu – zwłaszcza, jeżeli na toaletce nie mamy zbyt dużo wolnej przestrzeni. Poszukując idealnego pudełeczka tego rodzaju, warto przejrzeć eleganckie propozycje od Stackers.

 

Szklane pojemniki i bomboniery

Jeżeli splątana biżuteria nam nie przeszkadza, a zazwyczaj przechowywałyśmy ją w przypadkowych pojemnikach czy słojach, warto przeznaczyć na nią nieco bardziej elegancki pojemnik – najlepiej szklany. Ze złotą i srebrną biżuterią w środku będzie się on prezentował wyjątkowo gustownie i oryginalnie. Możemy wybrać zarówno wysoki szklany pojemnik z zamknięciem, jak te marki Hübsch, jak również bombonierę z grubego szkła z pokrywką, np. od Lyngby. Dodatkowego uroku doda w tym przypadku szkło kolorowe, w odcieniu pasującym do pozostałych elementów wystroju. Taki nietypowy pojemnik na biżuterię doskonale ozdobi każde wnętrze, w którym go umieścimy!

Odpowiednie przechowywanie biżuterii oraz jej organizacja znacząco ułatwiają poszukiwania ulubionych błyskotek i szykowanie się do wyjścia. Wiemy już także, że szkatułki zabezpieczają naszą biżuterię przed szkodliwymi czynnikami czy splątaniem – warto więc zastanowić się nad zakupem tego rodzaju akcesorium. To praktyczne i eleganckie rozwiązanie, idealne niezależnie od ilości posiadanej przez nas biżuterii. Duży wybór gustownych pudełek na biżuterię znajduje się w ofercie marki Fabryka Form – warto więc przyjrzeć się poszczególnym propozycjom i zapanować nad swoimi ulubionymi błyskotkami. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, będą one zachwycać swoim blaskiem przez długie lata!

1/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
1/14

Szkatułka na biżuterię Stackers, 129 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

2/14
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
2/14

Szkatułka na biżuterię Stackers, 318,56 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

3/14
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
3/14

Stojak na biżuterię Poise, 138 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

4/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 2
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
4/14

Stojak na biżuterię Tesora, 184 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

5/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 3
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
5/14

Stojak na biżuterię Prisma, 138 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

6/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 4
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
6/14

Stojak na biżuterię Stackers Scoop, 179 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

7/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 6
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
7/14

Pudełko podróżne na biżuterię z miejscem na naszyjniki Stackers, 289 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

8/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 5
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
8/14

Stojak na biżuterię Cone, 59 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

9/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 7
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
9/14

Pudełko podróżne na biżuterię Stackers, 139,92 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

10/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 8
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
10/14

Pudełko podróżne na biżuterię Stackers, 212 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

11/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 9
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
11/14

Bombonierka Lyngby szklana Clear, 253 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

12/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 10
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
12/14

Pudełko Hübsch (2 szt.), 333 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

13/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 11
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
13/14

Pojemnik Hübsch (2 szt.), 198 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

14/14
Fabryka Form pomysły na przechowywanie biżuterii prezenty swieta 2021 szkatulka 12
Copyright @materiały prasowe Fabryka Form
14/14

Szkatułki Ramiel (2 szt.), 201 zł, Fabryka Form/fabrykaform.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.