nie-bedzzie-bonu-1000-plus-na-wakacje-2020
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Rząd rezygnuje z bonu 1000 plus na wakacje!

Czy będzie inna pomoc?

Redakcja VIVA! 29 maja 2020 20:31
nie-bedzzie-bonu-1000-plus-na-wakacje-2020
Fot. adobe.stock.com

Od kilku tygodni dużo mówiło się o przyznaniu Polakom bonu 1000 plus na wakacje, który miał wspomóc nie tylko rodziny, ale także polską branżę turystyczną. Dzisiaj okazało się jednak, że rząd odwołał wypłaty. Co się stało? Czy będzie inna forma pomocy?

Nie będzie 1000+ na wakacje

Dzisiaj na antenie Radia Plus rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że rząd rozważa zupełnie inne rozwiązanie dla branży turystycznej w Polsce. Czy to oznacza, że rodziny nie dostaną wsparcia na wakacje w Polsce? Dla wielu Polaków była to jedyna nadzieja na wyjazd, o przecież setki tysięcy osób straciło prace lub ma obniżone wynagrodzenie ze względu na trudną sytuację gospodarczą spowodowaną epidemią koronawirusa.

Bon 1000 plus nie gwarantuje, że pomoc trafi do tych firm, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii, dlatego rząd rozważa inne formy wsparcia dla branży turystycznej. Pojawiają się koncepcje, że pomoc kierowana do tych segmentów gospodarki turystycznej, które ucierpiały najbardziej, mogłaby być bardziej efektywna, tłumaczył Piotr Muller na antenie Radia Plus.

Rzecznik rządu powiedział też, że rząd zmienił zdanie, bo branża turystyczna była przeciwna takiemu rozwiązaniu. Ale jak twierdzi Gazeta Wyborcza to wcale nie jest prawda. Ich informator mówi, że wcale tak nie było i że branża w rzeczywistości jest oburzona taką zmianą. Na szczęście Tomasz Muller zapewnił, że „Jakąś formę pomocy do branży skierujemy”. Nie ma jednak na razie żadnych szczegółów. Są tylko dość lakoniczne zapewnienia:

Nie chciałbym tego jednoznacznie rozstrzygać, ale pojawiają się argumenty, które pokazują, że kierowana pomoc do segmentów gospodarki turystycznej, które najbardziej ucierpiały może być bardziej efektywne. To znaczy ta pomoc powinna faktycznie trafić do tych, którzy najbardziej ucierpieli, a nie na przykład do tych, którzy ten czas przeszli lepiej, dodał Muller na antenie Radia Plus.

Jak tylko poznamy nowe szczegóły dotyczące pomocy dla branży turystycznej, będziemy Was natychmiast informować!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.