nie-bedzzie-bonu-1000-plus-na-wakacje-2020
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Rząd rezygnuje z bonu 1000 plus na wakacje!

Czy będzie inna pomoc?

Redakcja VIVA! 29 maja 2020 20:31
nie-bedzzie-bonu-1000-plus-na-wakacje-2020
Fot. adobe.stock.com

Od kilku tygodni dużo mówiło się o przyznaniu Polakom bonu 1000 plus na wakacje, który miał wspomóc nie tylko rodziny, ale także polską branżę turystyczną. Dzisiaj okazało się jednak, że rząd odwołał wypłaty. Co się stało? Czy będzie inna forma pomocy?

Nie będzie 1000+ na wakacje

Dzisiaj na antenie Radia Plus rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że rząd rozważa zupełnie inne rozwiązanie dla branży turystycznej w Polsce. Czy to oznacza, że rodziny nie dostaną wsparcia na wakacje w Polsce? Dla wielu Polaków była to jedyna nadzieja na wyjazd, o przecież setki tysięcy osób straciło prace lub ma obniżone wynagrodzenie ze względu na trudną sytuację gospodarczą spowodowaną epidemią koronawirusa.

Bon 1000 plus nie gwarantuje, że pomoc trafi do tych firm, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii, dlatego rząd rozważa inne formy wsparcia dla branży turystycznej. Pojawiają się koncepcje, że pomoc kierowana do tych segmentów gospodarki turystycznej, które ucierpiały najbardziej, mogłaby być bardziej efektywna, tłumaczył Piotr Muller na antenie Radia Plus.

Rzecznik rządu powiedział też, że rząd zmienił zdanie, bo branża turystyczna była przeciwna takiemu rozwiązaniu. Ale jak twierdzi Gazeta Wyborcza to wcale nie jest prawda. Ich informator mówi, że wcale tak nie było i że branża w rzeczywistości jest oburzona taką zmianą. Na szczęście Tomasz Muller zapewnił, że „Jakąś formę pomocy do branży skierujemy”. Nie ma jednak na razie żadnych szczegółów. Są tylko dość lakoniczne zapewnienia:

Nie chciałbym tego jednoznacznie rozstrzygać, ale pojawiają się argumenty, które pokazują, że kierowana pomoc do segmentów gospodarki turystycznej, które najbardziej ucierpiały może być bardziej efektywne. To znaczy ta pomoc powinna faktycznie trafić do tych, którzy najbardziej ucierpieli, a nie na przykład do tych, którzy ten czas przeszli lepiej, dodał Muller na antenie Radia Plus.

Jak tylko poznamy nowe szczegóły dotyczące pomocy dla branży turystycznej, będziemy Was natychmiast informować!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.