Gdzie na wakacje w kwietniu
Fot. Fotolia
Podróże

Gdzie wyjechać na wakacje w kwietniu? Oto 19 najciekawszych propozycji!

Przemęczeni pracą i niekończącą się zimą z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych oznak wiosny. Spraw sobie radość i jedź na urlop w kwietniu!

Karolina Kalinowska 22 lutego 2015 07:07
Gdzie na wakacje w kwietniu
Fot. Fotolia

Mrozy już na szczęście odchodzą w zapomnienie, ale pogoda niestety jeszcze nas nie rozpieszcza. Jest jednak doskonały sposób na to by, poczuć lato już dziś. Wystarczy zaplanować sobie kilkudniowy urlop już w kwietniu.

Co ciekawe coraz więcej Polaków korzysta z tej formy szybkiego ładowania akumulatorów. Sprzyjają tym decyzjom niewątpliwie kuszące promocje linii lotniczych i biur podróży.

Gdzie jechać na wakacje w kwietniu? Pomoże wam w tym zestawienie najpopularniejszych kierunków, wartych odwiedzenia szczególnie w tym miesiącu.

Dlaczego warto wybrać się na urlop wiosną?

Głównie dlatego, że większość ośrodków turystycznych w Europie i Afryce Północnej (szczególnie tych dostępnych w ofercie last minute) już wtedy rozpoczyna sezon, a przy tym oferuje niższe ceny. Temperatura powietrza jest przyjemna, ale jeszcze nie upalna, unika się tłumów, bo wysoki sezon rozpoczyna się dopiero pod koniec miesiąca. Kwiecień to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają spokoju, relaksu, przyjemnej pogody i co najważniejsze - niskich cen.

Gdzie na wakacje w kwietniu?

Jest mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w kwietniu. W Europie, w rankingu popularności prym wiodą: Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote, głównie za sprawą rozbudowanej oferty tanich linii lotniczych. Wbrew pozorom bowiem krótki urlop zagraniczny w jednym z tych miejsc nie musi być drogi. Nierzadko wyjazd zagraniczny dla całej rodziny okazuje się tańszy niż np. kilkudniowy pobyt na polskim wybrzeżu.

Wyjazdom kwietniowym sprzyjają również propozycje wycieczek last minute, np. na Wyspy Kanaryjskie. Ceny tego typu imprez są w tej chwili bardzo atrakcyjne. Dla mających zasobniejsze portfele i więcej czasu proponujemy: Tajlandię, Indie, Filipiny, Malediwy, RPA, Senegal, Argentynę, Brazylię, Chile i Wenezuelę.

Miejsca polecane na urlop w kwietniu:

 1. Cypr,
 2. Madera,
 3. Wyspy Kanaryjskie,
 4. Egipt,
 5. Tunezja,
 6. Maroko,
 7. Senegal,
 8. Seszele,
 9. RPA,
 10. Indie,
 11. Tajlandia,
 12. Malezja,
 13. Izrael,
 14. Sri Lanka,
 15. Dominikana,
 16. Jamajka,
 17. Kuba,
 18. Malezja,
 19. Chile. 

Zobacz też:

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.