Czas interweniować. Nie możemy jej stracić!

Agata Zych 23 sierpnia 2019 13:45

Amazonia to cud natury i jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Niestety w ciągu ostatniego roku puszcza w Amazonii straciła niemal pół miliarda drzew, których odzyskanie jest niemal niemożliwe. Najwyższy czas, żeby ocalić to piękne miejsce od zniszczenia. Wystarczy popatrzeć na naszą galerię, która pokazuje jego potęgę.

Co daje naszej planecie Amazonia?

Jeśli stracimy puszczę w Amazonii, nie zatrzymamy kryzysu klimatycznego. Amazonia pochłania i magazynuje ogromne ilości dwutlenku węgla. Gdy ją stracimy, możemy się spodziewać bardzo poważnych dla nas konsekwencji klimatycznych. Dlatego posłowie Kongresu w najbliższej przyszłości przedstawią projekty ustaw, które całkowicie zapobiegną nielegalnej wycince lasu. Natomiast liderzy rdzennych społeczności wzywają świat, aby pomógł im ratować puszczę. My również możemy pomóc! Za sytuację w Brazylii odpowiedzialna jest polityka. Od jakiegoś czasu uzbrojone oddziały wdzierają się na chronione tereny i mordują liderów rdzennych społeczności, jeśli stawiają opór. Mówi się, że samoloty zrzucają benzynę z powietrza, by wzniecać olbrzymie pożary lasu. Odkąd Brazylią rządzi prawicowy ekstremista Jair Bolsonaro, sytuacja stale się pogarsza. Prezydent likwiduje ostatnie zabezpieczenia Amazonii. Właśnie teraz obrońcy Amazonii w brazylijskim Kongresie starają się wprowadzić nowe prawo, które zapewniłoby bezcennej puszczy bezpieczeństwo. Rdzenni mieszkańcy apelują do światowej opinii publicznej, by ujęła się za puszczą, która jest ich domem. Czas interweniować! 

1/6
AmazoniaLas2019
Copyright @Adobe Stock
1/6

2/6
Las w Amazonii
Copyright @Adobe Stock
2/6

3/6
AmazoniaLas2019
Copyright @Adobe Stock
3/6

4/6
Las Amazonia
Copyright @Adobe Stock
4/6

5/6
Las w Amazonii
Copyright @Adobe Stock
5/6

6/6
Las w Amazonii
Copyright @Adobe Stock
6/6

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.