jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-5
Fot. AdobeStock.com
styl życia

Jak spędzać czas jesienią? Co robić, żeby nie dać się złemu nastrojowi?

Druga fala pandemii koronawirusa i pochmurna pogoda nas nie pokonają!

Redakcja VIVA! 18 października 2020 13:30
jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-5
Fot. AdobeStock.com

Jesień 2020 zapowiada się wyjątkowo pochmurnie. I to nie tylko ze względu na pogodę. Niestety dotarła do nas druga fala pandemii koronawirusa, a drastyczny wzrost liczby chorych w Polsce wymusił ponowne wprowadzenie restrykcji i obostrzeń. Nie możemy się jednak poddawać. I nawet jeśli znowu trudniej będzie nam się zobaczyć z bliskimi, a aktywności „na mieście” czyli wyjścia do restauracji, teatrów, muzeów i kin będą mocno ograniczone, jest mnóstwo metod na to, żeby poprawić sobie humor i zamiast „przetrwać” tę jesień, to „przeżyć” ją przyjemnie.

1. Wybierz się na spacer do lasu!

Zamiast narzekać na pogodę za oknem, ubierz się ciepło, załóż nieprzemakalne buty i kurtkę i rusz się z domu! Nie masz przyjemności ze spacerowania w maseczce po osiedlu? My też nie jesteśmy fanami, ale przepisów trzeba przestrzegać. Dlatego jeżeli tęsknisz za „normalnością”, wybierz się do lasu. W Lasach Państwowych nie ma obowiązku noszenia maseczek ani zakrywania ust w inny sposób! Chcesz, żeby Twój spacer był jeszcze bardziej efektywny? Zabierz ze sobą kijki do chodzenia - nie musisz być specjalistą od nordic walking, żeby się przekonać, że szybki marsz z kijkami świetnie wpływa na ciało!

2. Zorganizuj ze znajomymi book club!

Kluby książkowe to od dziesięcioleci świetny sposób, żeby poszerzać wiedzę i uczyć się od innych nowych spostrzeżeń. W czasach pandemii zamiast spotykać się na żywo, możecie umawiać się online. Wystarczy zebrać grupę kilku osób, ustalić pierwszą lekturę i już! Dajcie sobie czas na jej przeczytanie (2-3 tygodnie, żeby każdy zdążył) i umówcie się na wspólnego Zooma, na którym omówicie książkę i… wybierzecie kolejną do przeczytania.

jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-pandemia-4
Fot. AdobeStock.com

3. Zostań w domu i urządź sobie wieczór filmowy

Na Netflixie, HBO Go czy Prime Videos na jesień pojawiło się mnóstwo ciekawych propozycji. Warto sie im przyjrzeć. Chcesz, żeby domowy wieczór filmowy był wyjątkowy? Przygotuj całą aranżację. Niech Twój salon zamieni się w luksusową salę kinową! Zrób popcorn, przygaś światła, ustal z domownikami dokładną godzinę seansu - tak jak w kinie. Dzięki tym małym krokom wieczór nabierze specjalnego charakteru.

jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-pandemia-1
Fot. AdobeStock.com

4. Zacznij gotować!

Nigdy nie chciało Ci się spróbować? Z reguły jesz na mieście albo zamawiasz jedzenie do domu? Jesień to świetna pora roku, żeby wypróbować kilka przepisów. Proponujemy zacząć od zupy dyniowej.

5. Urządź mini Halloween!

Tylko do siebie i domowników! Zaangażuj wszystkich do przygotowań. Zróbcie dekoracje w całym Jeżeli mieszkasz tylko z ukochanym, takie halloweenowe przebieranki mogą być świetnym wstępem do ognistej nocy…

jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-pandemia-7
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.