Jesień
Fot. Canva
O tym się mówi!

Jak spędzać czas jesienią? Co robić, żeby nie dać się złemu nastrojowi?

Druga fala pandemii koronawirusa i pochmurna pogoda nas nie pokonają!

Redakcja VIVA! 23 października 2021 20:27
Jesień
Fot. Canva

Jesień 2021 zawitała u nas na dobre. Czas wyciągnąć ciepłe czapki i zastanowić się, jak spędzić te smutne, deszczowe dni. Pomysłów może być wiele, ale najważniejsze są chęci i motywacja. Jesienią nie trzeba siedzieć w domu!

1. Wybierz się na spacer do lasu!

Zamiast narzekać na pogodę za oknem, ubierz się ciepło, załóż nieprzemakalne buty i kurtkę i rusz się z domu! Nie masz przyjemności ze spacerowania w maseczce po osiedlu? My też nie jesteśmy fanami, ale przepisów trzeba przestrzegać. Dlatego jeżeli tęsknisz za „normalnością”, wybierz się do lasu. W Lasach Państwowych nie ma obowiązku noszenia maseczek ani zakrywania ust w inny sposób! Chcesz, żeby Twój spacer był jeszcze bardziej efektywny? Zabierz ze sobą kijki do chodzenia - nie musisz być specjalistą od nordic walking, żeby się przekonać, że szybki marsz z kijkami świetnie wpływa na ciało!

2. Zorganizuj ze znajomymi book club!

Kluby książkowe to od dziesięcioleci świetny sposób, żeby poszerzać wiedzę i uczyć się od innych nowych spostrzeżeń. W czasach pandemii zamiast spotykać się na żywo, możecie umawiać się online. Wystarczy zebrać grupę kilku osób, ustalić pierwszą lekturę i już! Dajcie sobie czas na jej przeczytanie (2-3 tygodnie, żeby każdy zdążył) i umówcie się na wspólnego Zooma, na którym omówicie książkę i… wybierzecie kolejną do przeczytania.

jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-pandemia-4
Fot. AdobeStock.com

3. Zostań w domu i urządź sobie wieczór filmowy

Na Netflixie, HBO Go czy Prime Videos na jesień pojawiło się mnóstwo ciekawych propozycji. Warto sie im przyjrzeć. Chcesz, żeby domowy wieczór filmowy był wyjątkowy? Przygotuj całą aranżację. Niech Twój salon zamieni się w luksusową salę kinową! Zrób popcorn, przygaś światła, ustal z domownikami dokładną godzinę seansu - tak jak w kinie. Dzięki tym małym krokom wieczór nabierze specjalnego charakteru.

jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-pandemia-1
Fot. AdobeStock.com

4. Zacznij gotować!

Nigdy nie chciało Ci się spróbować? Z reguły jesz na mieście albo zamawiasz jedzenie do domu? Jesień to świetna pora roku, żeby wypróbować kilka przepisów. Proponujemy zacząć od zupy dyniowej.

5. Urządź mini Halloween!

Tylko do siebie i domowników! Zaangażuj wszystkich do przygotowań. Zróbcie dekoracje w całym Jeżeli mieszkasz tylko z ukochanym, takie halloweenowe przebieranki mogą być świetnym wstępem do ognistej nocy…

jesien-jak-spedzac-czas-koronawirus-2020-pandemia-7
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.