Jaką jesteś liczbą numerologiczną?
Fot. Canva
O tym się mówi!

Numerologia - co oznacza Twoja numerologiczna liczba? Jak ją obliczyć?

Dowiedz się, co mówią o Tobie liczby!

Aleksandra Frankowska 11 stycznia 2022 17:27
Jaką jesteś liczbą numerologiczną?
Fot. Canva

Numerologia to dziedzina niezwykle złożona, która na podstawie daty urodzenia, pozwala nam określi charakter człowieka. Liczby numerologiczne rozkładają się w kolejności od 1 do 9 i każda z nich opisuje zupełnie inne cechy, predyspozycje i charakter człowieka. 

ZOBACZ TEŻ: Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaków od 10 do 16 stycznia 2022!

Jak obliczyć liczbę numerologiczną?

Aby poznać swoją liczbę numerologiczną, należy dodać do siebie każdą z cyfr z daty urodzenia, uwzględniając dzień, miesiąc i rok. Dla przykładu, osoba urodzona 15 maja 1990 roku, powinna wykonać takie działanie: 1+5+5+1+9+9+0=30 3+0=3. Oznacza to, że osoba ta jest numerologiczną trójką.

Co mówi o Tobie numerologiczna liczba?

Według specjalistów z dziedziny numerologii, liczba ukryta w naszej dacie urodzenia odpowiada 50% naszych cech charakteru. Można z niej wyczytać wszystko to, co lubimy, czego się boimy, jakie lubimy wyzwania. Liczba mówi także o wartościach, które dominują w naszym życiu oraz ścieżce, którą podążamy. 

Numerologiczna jedynka - 1

Osoby, którym przypisana została cyfra jeden, lubią być we wszystkim pierwsze. To urodzeni przywódcy. Są charyzmatyczni i bardzo szybko wzbudzają czyjeś zaufanie. To osoby, które doskonale sprawdzą się na stanowiskach kierowniczych. W przypadku relacji, nie potrzebują partnera na całe życie, ale jeśli już komuś zaufają, są wierne i kochają ze zdwojoną siłą. Definicją szczęścia są dla nich ich osobiste sukcesy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Horoskop chiński na 2022: Rok Tygrysa. Co nas czeka na nowym roku 2022?

Numerologiczna dwójka - 2

Dwójki uwielbiają, kiedy ich życie jest poukładane, a wszystko toczy się w prawdziwej harmonii na każdym szczeblu. Mają wielu przyjaciół, jednak w związkach często dają się wykorzystywać. Dwójki są bardzo wrażliwe, zwłaszcza na krzywdę innych osób. To urodzeni podróżnicy, doskonale sprawdzający się na stanowiskach analitycznych i managerskich. 

Numerologiczna trójka - 3

Spośród wszystkich liczb numerologicznych, trójki są najbardziej towarzyskie i beztroskie. To prawdziwi marzyciele, których życie wydaje się wieczną przygodą. Są bardzo aktywne i żywiołowe, nie potrafią siedzieć w miejscu. Świetnie odnajdują się w dziennikarstwie, ale równie w polityce. Są bardzo odporne na krytykę i rzadko widzą świat w ciemnych barwach.

Numerologiczna czwórka - 4

Czwórki bardzo lubią podejmować inicjatywę. Ich głowa jest pełna pomysłów, które skrupulatnie realizują. Bardzo lubią towarzystwo inteligentnych i charyzmatycznych osób. W relacji wybierają partnerów, którzy kroczą z nimi ramię w ramię przez życie. Cenią sobie poczucie bezpieczeństwa i stabilizację, chociaż z natury lubią szaleć.  

Numerologiczna piątka - 5

To prawdziwe wolne duchy. Piątki nie mogą być zniewolone, zwłaszcza w relacji, ponieważ zaczynają się dusić. To urodzeni podróżnicy i zdobywcy tego, co nieznane. Nie lubią rutyny i nudy. Całe życie czegoś poszukują, a stałe związki nie są ich mocną stroną, chyba, że spotkają drugą piątkę, która dotrzyma im tempa w szalonym życiu. 

Numerologiczna szóstka - 6

Szóstki to liczby bardzo ciepłe, spokojne i stabilne. Ich największą wartością jest rodzina i harmonijna, spokojna atmosfera w domu. Zawsze kierują się sercem, nie rozumem. Nigdy nie wchodzą w płytkie, przelotne romanse. Kochają szczerze, całym sercem, często już do końca życia. Ich życiowym celem jest założenie rodziny i posiadanie dzieci. 

Numerologiczna siódemka - 7

To liczby, które w życiu najbardziej ufają swoim umysłom. Najważniejszą rolę w ich życiu odgrywa filozofia, religia oraz wewnętrzne ja, które drzemie w każdym człowieku. Ich intuicja nigdy ich nie myli. Trudno wychodzi jej bycie w relacji. Rzadko myśli o stabilizacji, jest samotnikiem, społeczeństwo raczej odrzuca. 

Numerologiczna ósemka - 8

To najbardziej praktyczna, analityczna i zmotywowana liczba numerologiczna. Zawsze trzyma pieczę na d swoimi finansami, tak, że nic nie umknie jej uwadze. Ceni sobie jednak osiąganie swoich własnych celów. Skrupulatnie odkłada na realizację marzeń. Niestety w relacji ósemka często próbuje zawładnąć uczuciami drugiej osoby. Uwielbia wyzwania!

Numerologiczna dziewiątka - 9

Dziewiątki to liczby pełne dobra. Uwielbiają przebywać w towarzystwie swoich bliskich. Odnoszą sukcesy zarówno osobiste, jak i zawodowe. Starają się, aby w ich towarzystwie każdy czuł się dobrze i komfortowo. Ciężko jej jednak odpuścić coś, w czym już dawno się wypaliła. To jej życiowy cel, jeśli chce iść dalej i być szczęśliwa.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.