Czy dzieci wroca do szkoly 1 wrzesnia 2020?
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa otwarcie od września tylko części szkół!

Nowy rok szkolny zapowiada się inaczej niż zwykle!

Aleksandra Frankowska 5 sierpnia 2020 15:31
Czy dzieci wroca do szkoly 1 wrzesnia 2020?
Fot. Adobe Stock

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce, bardzo dynamicznie się zmienia. Każdego dnia liczna zarażonych przypadków rośnie. Liczby, które podają media są bardzo niepokojące, zwłaszcza, że pandemia była już w stanie lekkiego wyciszenia. Nowe ogniska, spowodowane głównie weselami, a także większymi zgromadzeniami i lekceważeniem przez obywateli przepisów sanitarnych, skutkują ponownym wzrostem zagrożenia epidemicznego. Do obecnej sytuacji ustosunkowało się Ministerstwo Edukacji Narodowej, które przyjmuje kilka scenariuszy dotyczących nowego roku szkolnego 2020.

Jak będzie wyglądał rok szkolny 2020?

Chociaż premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że szkoły rozpoczną swoją pracę we wrześniu w normalnym trybie, okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste. Trwa etap analiz wszystkich możliwych rozwiązań. Istnieje możliwość, że szkoły zostaną otwarte wszędzie tam, gdzie nie ma wysokiej dynamiki narastania zarażeń. Dzieci mają wówczas brać udział w lekcjach w mniejszych klasach, zaś nauczyciele obowiązkowo będą musieli nosić przyłbice ochronne. Według najnowszych informacji, dzieci nie będą miały obowiązku noszenia maseczek.

Kiedy zapadną ostateczne decyzje dotyczące września 2020?

Zarówno rodzice, jak i dzieci, które wybierają się od 1 września 2020 do szkół, nie otrzymali jeszcze konkretnych wytycznych. Niepokój wśród osób, których dotyczy system edukacji w Polsce, stale rośnie, a związane jest to głównie ze wzrostem zakażeń. Według nieoficjalnych informacji kluczowe decyzje zostaną ogłoszone jeszcze przed 15 sierpnia. Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż analizuje wszystkie możliwości.

Do 1 września 2020 wszystko może się zmienić

Według informacji podawanych przez licznych specjalistów, okazuje się, że nawet jeśli Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosi do połowy sierpnia, że od września uczniowie wracają do nauki stacjonarnej, kluczowe będą ostatnie dni tego miesiąca. Jeśli zagrożenie będzie realne i wciąż rosnące, wówczas wszystko może się zmienić. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.