ZE ŚWIATA SPORTU

Znamy sekret diety Cristiano Ronaldo! Jak sportowiec dba o formę?

Nie odmawia sobie zbyt wielu rzeczy…

Konrad Szczęsny 29 maja 2018 11:01

Jego ciało to maszyna do wygrywania. Nikt nie ma wątpliwości, że Cristiano Ronaldo przykłada ogromną wagę nie tylko do dbania o formę za pomocą ćwiczeń, lecz także do tego, co je. Ile posiłków dziennie spożywa najlepszy piłkarz świata? Co znajduje się w jego jadłospisie?

Sekret diety Cristiano Ronaldo. Jak jada kapitan reprezentacji Portugalii?

Choć mogłoby się wydawać, że to, co ląduje na talerzu Cristiano Ronaldo jest starannie przygotowywane, wyselekcjonowane i dobrane według tajemnych receptur, okazuje się, że kapitan reprezentacji Portugalii stosuje zasady dosyć proste i znane każdemu, kto interesował się kiedykolwiek tematem zdrowego odżywiania.

Dziennikarze brytyjskiego The Sun twierdzą, że napastnik Realu Madryt nie liczy dokładnie kalorii, które spożywa, z uwagi na bardzo intensywny tryb życia i fakt, że ćwiczy każdego dnia. Zasady, których przestrzega przy okazji przygotowywania posiłków, są bardzo proste.

„Je zazwyczaj sześć posiłków dziennie, są to głównie świeże owoce, warzywa oraz dobre mięsa. Bazą jego diety jest białko. Piłkarz unika alkoholu, słodkich napojów i przetworzonej żywności”, twierdzi dziennik.

Zdjęcia posiłków i filmiki publikowane w sieci są dowodem na to, że sportowiec na obiad je na przykład kurczaka z brokułami, zaś jego ulubiona potrawa to portugalska Bacalhau à Brás (suszony solony dorsz wymieszany z jajkami, ziemniakami, cebulą, czosnkiem i z dodatkiem przypraw, takich jak oliwki, natka pietruszki oraz sól i pieprz).

,,Brak fast foodów, napoi gazowanych, zero cukrów. Mało smażonych potraw i wiele godzin pracy. Dopiero godzinę po zakończeniu ćwiczeń zjadam jakiś posiłek. Obiady są bardzo lekkie i zawsze spożywane kilka godzin przed pójściem spać. Pozwala to strawić posiłek”, mówił jakiś czas temu w filmiku opublikowanym w sieci.

Co je Cristiano Ronaldo? Jadłospis, przykładowe potrawy

Jeżeli chodzi o dokładnym jadłospis, to według dziennikarzy gazety Cristiano Ronaldo na śniadanie (zazwyczaj jest ono bardzo obfite) preferuje powszechnie znane przekąski, takie jak croissanty z serem i owocami, tosty z awokado czy klasyczną jajecznicę. Na talerzu nie może również zabraknąć świeżych warzyw. Co ciekawe, piłkarz pije kawę, choć część gwiazd wypowiada się o niej jako składniku jadłospisu krytycznie. Nie unika również szynki i jogurtów. Jeżeli chodzi o inne posiłki, w tym obiady i kolacje, napastnik Realu Madryt preferuje zgodnie z tradycją kraju, z którego pochodzi, ryby. 

„On jest niezwykle odpowiedzialny i dba o swoją dietę. Mogę zdradzić, że z ryb bardzo lubi doradę, miecznika czy okonia morskiego”, wyjawił w rozmowie z Le10Sport szef kuchni reprezentacji Portugalii. 

W galerii możesz zobaczyć przykładowe posiłki, które lądują na talerzu Cristiano Ronaldo.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.