Nie odmawia sobie zbyt wielu rzeczy…

Konrad Szczęsny 29 maja 2018 11:01

Jego ciało to maszyna do wygrywania. Nikt nie ma wątpliwości, że Cristiano Ronaldo przykłada ogromną wagę nie tylko do dbania o formę za pomocą ćwiczeń, lecz także do tego, co je. Ile posiłków dziennie spożywa najlepszy piłkarz świata? Co znajduje się w jego jadłospisie?

Sekret diety Cristiano Ronaldo. Jak jada kapitan reprezentacji Portugalii?

Choć mogłoby się wydawać, że to, co ląduje na talerzu Cristiano Ronaldo jest starannie przygotowywane, wyselekcjonowane i dobrane według tajemnych receptur, okazuje się, że kapitan reprezentacji Portugalii stosuje zasady dosyć proste i znane każdemu, kto interesował się kiedykolwiek tematem zdrowego odżywiania.

Dziennikarze brytyjskiego The Sun twierdzą, że napastnik Realu Madryt nie liczy dokładnie kalorii, które spożywa, z uwagi na bardzo intensywny tryb życia i fakt, że ćwiczy każdego dnia. Zasady, których przestrzega przy okazji przygotowywania posiłków, są bardzo proste.

„Je zazwyczaj sześć posiłków dziennie, są to głównie świeże owoce, warzywa oraz dobre mięsa. Bazą jego diety jest białko. Piłkarz unika alkoholu, słodkich napojów i przetworzonej żywności”, twierdzi dziennik.

Zdjęcia posiłków i filmiki publikowane w sieci są dowodem na to, że sportowiec na obiad je na przykład kurczaka z brokułami, zaś jego ulubiona potrawa to portugalska Bacalhau à Brás (suszony solony dorsz wymieszany z jajkami, ziemniakami, cebulą, czosnkiem i z dodatkiem przypraw, takich jak oliwki, natka pietruszki oraz sól i pieprz).

,,Brak fast foodów, napoi gazowanych, zero cukrów. Mało smażonych potraw i wiele godzin pracy. Dopiero godzinę po zakończeniu ćwiczeń zjadam jakiś posiłek. Obiady są bardzo lekkie i zawsze spożywane kilka godzin przed pójściem spać. Pozwala to strawić posiłek”, mówił jakiś czas temu w filmiku opublikowanym w sieci.

Co je Cristiano Ronaldo? Jadłospis, przykładowe potrawy

Jeżeli chodzi o dokładnym jadłospis, to według dziennikarzy gazety Cristiano Ronaldo na śniadanie (zazwyczaj jest ono bardzo obfite) preferuje powszechnie znane przekąski, takie jak croissanty z serem i owocami, tosty z awokado czy klasyczną jajecznicę. Na talerzu nie może również zabraknąć świeżych warzyw. Co ciekawe, piłkarz pije kawę, choć część gwiazd wypowiada się o niej jako składniku jadłospisu krytycznie. Nie unika również szynki i jogurtów. Jeżeli chodzi o inne posiłki, w tym obiady i kolacje, napastnik Realu Madryt preferuje zgodnie z tradycją kraju, z którego pochodzi, ryby. 

„On jest niezwykle odpowiedzialny i dba o swoją dietę. Mogę zdradzić, że z ryb bardzo lubi doradę, miecznika czy okonia morskiego”, wyjawił w rozmowie z Le10Sport szef kuchni reprezentacji Portugalii. 

W galerii możesz zobaczyć przykładowe posiłki, które lądują na talerzu Cristiano Ronaldo.  

1/6
Dieta Cristiano Ronaldo. Tak wygląda przykładowy obiad piłkarza
Copyright @Instagram @cristiano
1/6

Ulubionym daniem Cristiano Ronaldo jest widoczny na zdjęciu Bacalhau à Brás (suszony solony dorsz wymieszany z jajkami, ziemniakami, cebulą, czosnkiem i z dodatkiem przypraw, takich jak oliwki, natka pietruszki oraz sól i pieprz).

2/6
Dieta Cristiano Ronaldo. Tak wygląda śniadanie piłkarza
Copyright @Instagram @cristiano
2/6

Śniadania, które spożywa Cristiano Ronaldo, są bardzo obfite. Składają się na nie między innymi jogurty, pieczywo, szynka, ser, jajka oraz... kawa. Na talerzu nie może również zabraknąć świeżych owoców i warzyw.

3/6
Dieta Cristiano Ronaldo. Tak wygląda przykładowy obiad piłkarza
Copyright @Instagram @cristiano
3/6

Posiłki, które spożywa Cristiano Ronaldo, muszą być bogate w białko, na przykład kurczak z brokułami lub avocado.

4/6
Cristiano Ronaldo bez koszulki
Copyright @East News
4/6

Założenia diety Cristiano Ronaldo są bardzo proste. Piłkarz unika przetworzonej żywności, alkoholu oraz cukrów (na przykład słodkich napojów gazowanych).

5/6
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
5/6

Cristiano Ronaldo je sześć posiłków dziennie, stawia na regularność i to, żeby składały się ze świeżych produktów. 

6/6
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
6/6

Cristiano Ronaldo zdarza się jednak od czasu do czasu napić nieco wina. Nie unika także kawy.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?