Filmy mn
Fot. Adobe Stock
Styl życia

Książki, które doczekają się ekranizacji w 2023 roku

Jakie ciekawe powieści zobaczymy na wielkim ekranie? 

Aleksandra Trendak 3 marca 2023 12:30
Filmy mn
Fot. Adobe Stock

Ekranizacje książek zawsze wywołują duże emocje, gdyż fani zawsze skrupulatnie śledzą, czy każdy szczegół i zabieg literacki został dobrze odzwierciedlony na ekranie. W tym roku zapowiada się wiele ciekawych premier, między innymi niezwykle popularnej książki “Pokolenie Ikea”, która ma swoją premierę już dzisiaj! Zobaczcie jakie książki doczekają się swoich filmowych wersji w 2023 roku! 

PRZECZYTAJ O: „Ant Man i Osa: Kwantomania”: Akcja, emocje i dobra zabawa

Pokolenie Ikea 

“Pokolenie Ikea” to opowieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty, rozczarowani rygorystycznym, sprzedanym za namiastki szczęścia życiem. Jest to słodko-gorzka analiza społeczeństwa, które goni za pieniądzem i coraz bardziej odsuwa od siebie wszelkie emocje i uczucia. Film na podstawie książki ma swoją premierę już dzisiaj! W rolę Czarnego wcielił się Bartosz Gelner, a postać Olgi wykreowała Michalina Olszańska. W pozostałych rolach można zobaczyć Majkę Jeżkowską, Pawła Małaszyńskiego, Jana Aleksondrowicza-Krasko oraz Karolinę Gorczycę. Zdecydowanie warto zapoznać się z książką, przed pójściem na seans. 

Pokolenie Ikea
Fot. Materiały prasowe

Zostaw świat za sobą 

“Leave The World Behind” opowiada o małym końcu świata, który może wydarzyć się w życiu każdego z nas. Amanda i Clay są zgodnym małżeństwem i wzorowymi rodzicami dla nastoletnich dzieci – Archiego i Rose. Co roku rodzina wyjeżdża z zatłoczonego i hałaśliwego Brooklynu do domku bliżej natury. W tym roku wybór padł na luksusową, odizolowaną od świata posiadłość na Long Island i ku ich zaskoczeniu na miejscu spotykają inne młode małżeństwo, które podaje się za właścicieli posiadłości. Jest to jednak dopiero początek serii niecodziennych zdarzeń. W adaptacji powieści możemy prawdziwą plejadę gwiazd: Julię Roberts, Kevina Bacona, Ethana Hawka oraz Rumaana Alama. 

Zostaw świat za sobą
Fot. Materiały prasowe

Color Purple 

“Kolor purpury” to kultowa powieść Alice Walker, która w 1985 roku doczekała się już ekranizacji wykonanej przez Stevena Spilgerga, za którą otrzymał 11 nominacji do Oscara, ale ostatecznie nie udało mu się zdobyć ani jednej. Teraz, cztery dekady później powstaje nowa wersja adpatacji tej powieści, która ma pokazać z jakimi trudami mierzą się czarne kobiety w Ameryce. Twórcy zapowiadają, że będzie to niezwykła, muzyczna adaptacja, w której zobaczymy między innymi artystkę H.E.R, Taraji P. Henson oraz Hailey Bailey. 

Color Purple
Fot. Materiały prasowe

Oppenheimer 

Christopher Nolan powraca z adaptacją książki nagrodzonej Pulizerem autorstwa Kaia Birda i Martina J. Sherwina “Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej”, która jest poświęcona sławnemu fizykowi. Był on szefem zespołu konstruktorów pierwszej bomby atomowej. Teraz na podstawie tej dramatycznej historii powstaje film z Cilianem Murphym w roli głównej! Krytycy zapowiadają, że jest to najambitniejsza produkcja w dorobku reżysera. Premiera filmu będzie miała miejsce w lipcu 2023 roku.  

Oppenheimer
Fot. Materiały prasowe

Pukając do drzwi  

Andrew (Jonathan Goff), Eric (Ben Aldridge) i ich córka Wen postanawiają spędzić weekend za miastem. Okazuje się jednak, że pod ich nieobecność w ich domu zjawiają się tajemniczy przybysze, między innymi Dave Bautista i Rupert Grint, czyli Ron Weasley, którzy oferują rodzinie ultimatum – jedno z nich będzie musiało się poświęcić, by uratować ludzkość przed zagładą. Adaptacja tej bestsellerowej powieści Paula Trembleya zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie, że za jej realizacją stoi specjalista od gatunków science-fiction, czyli M. Night Shyamalan. 

Pukając do drzwi
Fot. Materiały prasowe

Rok 2023 zapowiada się bardzo ciekawie na rynku filmowym. Mnóstwo ciekawych produkcji będzie miała swoje premiery, a zaangażowani są w nich najwięksi aktorzy Hollywood i nie tylko! Na który film czekacie najbardziej?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.