Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! 18/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
z życia gwiazd

Czesław i Dorota Mozilowie wrócili wspomnieniami do swojego wesela. Zdecydowali się kameralną imprezę

„Jeden z romantyczniejszych dni w naszym związku”

Marcjanna Maryszewska 3 marca 2023 09:53
Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! 18/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Ich zaręczyny oraz wesele odbyły się w wielkiej tajemnicy przed mediami. Skromna uroczystość miała miejsce 17 grudnia 2016 roku, a para spędziła ten dzień jedynie w gronie najbliższych. Co więcej, za organizację kameralnej imprezy zapłacili mniej niż dwa tysiące złotych! Czesław i Dorota Mozilowie znów postanowili powrócić wspomnieniami do dnia swojego ślubu… 

Czesław i Dorota Mozilowie — historia miłości

Poznali się zupełnie przypadkiem, lecz nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Nim zadecydowali, że razem chcą iść przez życie, postanowili zostać… partnerami, tyle że biznesowymi. A wszystko zaczęło się w Szprotawie przed zaplanowaną sesją fotograficzną w Maroku 2011 roku. Dorota Zielińska była odpowiedzialna za stylizację artysty, którego wcześniej nie kojarzyła. „Do garderoby wpadł nieduży chłopak, który za to zrobił dużo szumu, a na pożegnanie rzucił, że wszystko mu się podoba”, opowiadała na łamach magazynu Twój Styl.

Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! 18/2018

Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Rok później założyli razem markę ubrań dla dzieci. Współpraca zbliżyła ich do siebie… „Otworzyliśmy firmę, a potem popełniliśmy największy grzech, jaki można. Czyli, że wspólnicy biznesowi zakochali się w sobie. Ale zaryzykowaliśmy, teraz jesteśmy małżeństwem i to była najlepsza decyzja” […] „Zawsze trochę się ryzykuje wchodząc w związek. My ryzykowaliśmy przyjaźń. I ja bałem się bardzo. Nie polecam tego nikomu”, przyznał z kolei Czesław Mozil w rozmowie dla VIVY!.

CZYTAJ TAKŻE: Dorota i Krzysztof Wellmanowie: w ich małżeństwie nie brakowało wzlotów i upadków. Od ponad 35 lat tworzą zgrany duet

Na ślubnym kobiercu stanęli 17 grudnia 2016 roku — w tajemnicy przed mediami, z dala od blasku fleszy… Dziś z czułością wspominają ceremonię oraz skromne wesele, które zorganizowali w swojej ulubionej restauracji. „Jestem żonaty. 17 grudnia pobrałem się z Dorotą w Warszawie. Mogę zdradzić, że wesele kosztowało dwa tysiące złotych. Była najbliższa rodzina. Jeśli ktoś chce porady, jak tanio zorganizować wesele, służę pomocą. Jestem ekspertem!”, mówił muzyk w programie Duży w maluchu.

Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021

Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Czesław i Dorota Mozilowie wspominają wesele: Jeden z romantyczniejszych dni

Pamięcią do grudnia 2016 roku postanowili wrócić przy okazji wywiadu z serwisem Plotek. Czesław Mozil przyznał, że zaprosili skromne grono złożone jedynie z najbliższych osób. „Mam wrażenie, że nie obrażę rodziny, ale ze wszystkich wujków, kuzynów, ciotek i ludzi, z którymi się ma kontakt i się ich kocha, ale może nie są potrzebni akurat w ten dzień, który jest najważniejszy dla nas, żebyśmy się nie stresowali i żebyśmy wzięli ślub nawet bez najbliższej rodziny, ale czasami nie wypada. Było nas 12 osób”, tłumaczył.

Okazuje się, że właśnie Dorota Mozil zaproponowała zorganizowanie małego wesela. Ukochanej artysty bardzo zależało na tym, aby ich wyjątkowy dzień był wolny od nerwowych sytuacji. Swoje warunki przedstawiła mu tuż po zaręczynach.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak oni się kochają! Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner nie ukrywają swojego szczęścia

„Przede wszystkim jak zostałam poproszona o rękę, to powiedziałam do Czesława: "Dobrze, ale mam tylko jedną prośbę. Ja nie chcę się tego dnia stresować. To ma być nasz dzień, ma być spokój, żadnych wariacji, kombinacji, zdjęć, informacji w prasie. Ja chcę mieć święty spokój". No i rzeczywiście okazało się, że nam się to pięknie udało i to był jeden z romantyczniejszych dni w naszym związku. Wszystko się tak fajnie, na spokojnie, bardzo rodzinnie udało”, dodała w tej samej rozmowie.

Czesław Mozil powrócił wspomnieniami do tamtego romantycznego dnia. Było wyjątkowo — dokładnie tak, jak sobie wymarzyli... „Dorota powiedziała, żeby się nie stresować. Chciałbym, żeby, o ile to jest możliwe, na co dzień dbać o ten romantyzm, ale jednak w ten dzień nam się udało. Pojechaliśmy na plażę tutaj po stronie warszawskiej Pragi, puściliśmy Leonarda Cohena, wypiliśmy szampana [...], byliśmy w łóżku przed północą. To był idealny wieczór”, zakończył.  

Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021

Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.