test-na-covid-do-zrobienia-w-domu-2
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi

Test na covid-19, który można zrobić w domu zatwierdzony!

Jak go wykonać? Ile kosztuje?

Redakcja VIVA! 24 listopada 2020 17:30
test-na-covid-do-zrobienia-w-domu-2
Fot. AdobeStock.com

Możliwość zrobienia w domu testu na covid-19, którego wynik byłby uznawany za „oficjalny” to od kilku miesięcy ważny projekt, nad którym trwały prace na świecie. Takie rozwiązanie byłoby bowiem dużym ułatwieniem zarówno dla służb medycznych, jak i samych pacjentów. Wreszcie udało się wypracować rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować diagnostykę.

Test na covid-19 do wykonani w domu już dostępny!

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła do użytku pierwszy test na covid-19, który można wykonać samodzielnie w domu. Nie ma więc konieczności udawania się do specjalnego punktu pobrań wymazów, a także czekania na rezultat badań. Wynik testu uzyskujemy bowiem w ciągu 15-30 minut. Test kosztuje 50 dolarów (ok. 190 zł), jego cena jest więc stosunkowo niska.

Jak wykonać domowy test na covid-19?

Amerykański test na covid-19 do domowego użytku nie wymaga pomocy lekarza przy interpretacji wyniku. Po otrzymaniu recepty można wykonać go samemu. Potem czekamy od 15 do 30 minut na wynik.

Jak wygląda zestaw do domowego testu na covid-19? Aparat wyprodukowany przez kalifornijską firmę Lucira Health działa na baterie i przeznaczony jest dla osób powyżej 14. roku życia. Do skorzystania z niego niezbędne jest pobranie wymazu z nosa i włożenie próbki w odpowiednie miejsce, w którym jej skład jest jednorazowo analizowany przez sprzęt. Po 15-30 minutach na wyświetlaczu pojawia się wynik.

Diagnozowanie zachorowania na covid-19 - rewolucyjna zmiana

„Nowa opcja testowania jest ważnym postępem w diagnostyce, dzięki któremu można walczyć z pandemią odciążając punkty pobrań ograniczając kolejki pacjentów, którzy chcą sprawdzić, czy mają SARS-CoV-2”, przyznał dr Stephen Hahn, komisarz Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), która niedawno wydała zgodę do szerszego dostępu do domowych testów diagnostycznych na obecność koronawirusa na terenie Stanów Zjednoczonych.

test-na-covid-do-zrobienia-w-domu-11
Fot. mat. prasowe, ABC NEWS

test-na-covid-do-zrobienia-w-domu-14
Fot. mat. prasowe, ABC NEWS

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.