Rok tygrysa mn
O tym się mówi!

Horoskop chiński 2022: Rok Tygrysa - Jaki będzie? Ile potrwa? Co przyniesie?

Ten żywioł zdominuje nowy rok!

Aleksandra Frankowska 12 stycznia 2022 17:27
Rok tygrysa mn

Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok w Chinach. W tamtejszym regionie mówi się o nim Festiwal Wiosny i trwa aż 16 dni. Chińczycy uwielbiają celebrowanie tego czasu. Państwo przyznaje im wówczas 7 dni wolnego, aby mogli świętować wraz z najbliższymi. Z Nowym Rokiem w Chinach wiąże się również Chiński Horoskop. Według wierzeń, każdy rok ma przypisane kolejne zwierzę, którego energia ma ogromny wpływ na to, jak w danym roku będzie wyglądało nasze życie.

ZOBACZ TEŻ: Horoskop chiński na 2022: Rok Tygrysa. Co nas czeka na nowym roku 2022?

Kiedy zaczyna się chiński nowy rok?

Co roku chiński nowy rok ma miejsce w inny dzień, ponieważ data ta jest ruchoma. Zawsze jednak przypada pomiędzy 21 stycznia a 20 lutego. Głównym wyznacznikiem daty jest kalendarz księżycowy, bazując na fazach Luny. Początkiem nowego roku w Chinach jest więc nów księżyca w przesileniu zimowym, który w tym roku przypada na 1 lutego 2022 roku, kończąc się 21 stycznia 2023 roku.

Jaki będzie rok tygrysa?

Mówi się, że rok tygrysa przyniesie dość nieoczekiwane wydarzenia dla osób, które zgodnie z chińskim horoskopem urodziły się właśnie pod tym znakiem. Według chińskich wierzeń, tygrysy są symbolem siły, władzy i klasy. Mówi się o nich również, że to bóstwo dzieci, dlatego w Chinach ogromnym zainteresowaniem cieszą się rzeczy dla dzieci z motywem tygrysa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaków od 10 do 16 stycznia 2022!

Rok Tygrysa ma być przełomowy dla wielu znaków zodiaku. Dla jednych oznaczać będzie całkowite szczęście i bogactwo, dla innych pewną stratę i wiele kwestii do przemyślenia. Za chwilę Tygrys znajdzie się również w żywiole wody, co jeszcze bardziej skłania otaczającą nas sytuację do wszelkich zmian i dużej niestabilności. Woda to powiem symbol zmienności, braku stabilizacji i trudności do przezwyciężenia. Jeśli jednak będzie się postępować odpowiednio, z pewnością przyniesie dobre, pełne radości chwile. Warto spojrzeć na nowy rok z pozytywnym nastawieniem, bo chociaż woda jest żywiołem dość trudnym do okiełznania, determinacja, upartość i nadzieja potrafią czynić cuda. W to wierzą Chińczycy! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…