godzina dla Ziemi
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Godzina dla Ziemi 2021! Dziś o 20:30 zgasną światła!

Jednorazowa inicjatywa WWF wraca po raz kolejny!

Aleksandra Frankowska 27 marca 2021 11:27
godzina dla Ziemi
Fot. Adobe Stock

Już dziś kolejna edycja akcji Godzina dla Ziemi, którą od lat organizuje WWF. 27 marca 2021 dokładnie o 20:30 zgasną światła a wielu miastach świata. Wyłączone zostaną miejskie iluminacje, a także urzędy. Często do akcji przyłączają się również prywatne osoby, które gaszą światło w swoich domach. Jaki jest cel akcji WWF? Zwrócenie uwagi na problemy z jakimi zmaga się obecnie Ziemia. Nie będziemy brutalni mówiąc, że nasza planeta umiera. Akcje tego typu mają za zadanie skupić uwagę na ważnym, ogólnoświatowym problemie za który wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

27 marca miasta wyłączą światła – akcja WWF Godzina Dla Ziemi

Już dziś o godzinie 20:30 zgasną miejskie oświetlenia, iluminacje i latarnie. W tym roku akcja WWF poświęcona jest Bałtykowi. Zgodnie z postulatami, organizacja zachęca do zbierania podpisów na petycji do Mateusz Morawieckiego w sprawie bardzo złego stanu wody oraz zasobów ryb w Morzu Bałtyckim.

Pokaż, że zależy Ci na przyszłości Morza Bałtyckiego. To jego ostatnia deska ratunku. Przez cały miesiąc zbieramy podpisy pod petycją do Premiera RP z postulatami dotyczącymi natychmiastowych działań ochronnych – pisze WWF.

Kontrowersje wokół Godziny Dla Ziemi

Głos w sprawie popularnej akcji WWF zabrała Beata Jarosz-Dziekanowska, Rzeczniczka Polskich Sieci Elektroenergetycznych ostrzegając, jakie skutki będzie miało wyłączenie tak wielu odbiorników na raz, a następnie uruchomienie ich po godzinie.

Z perspektywy pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego jednorazowa, godzinna akcja nie wpłynie na jego stabilną pracę - zapewniła rzeczniczka.

W sprawie tej wypowiedział się również szef URE, Rafał Gawin.

Nie chodzi tu o jednorazowy efekt w postaci oszczędności energii. W tej akcji najważniejsze jest budowanie świadomości społecznej i proekologicznej postawy sprzyjającej oszczędzaniu energii, a w efekcie dbałości o środowisko, co w dobie transformacji klimatyczno-energetycznej ma szczególne znaczenie - zaznaczył Rafał Gawin. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.