Wuhan, China 2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Krótkometrażowy film z objętego kwarantanną Wuhan. Ten obraz robi wrażenie!

Aż trudno uwierzyć, że to dzieje się naprawdę!

Agata Zych 27 lutego 2020 18:31
Wuhan, China 2020
Fot. Adobe Stock
 
24 stycznia 2020 roku 11-milionowe chińskie miasto Wuhan, zostało objęte kwarantanną z powodu epidemii koronawirusa. Miasto odcięto od świata, zawieszono komunikację miejską, pozamykano targi z żywnością, restauracje, centra handlowe. Władze sugerują nieopuszczanie domów bez potrzeby. Do sieci trafił niesamowity film krótkometrażowy Wuhan: The Long Night, który pokazuje opustoszałą metropolię. Reżyserem i pomysłodawcą tego niezwykłego dokumentalnego obrazu jest Lan Bo. To właśnie on postanowił pokazać całemu światu co dzieje się na ulicach Wuhan i pokazać kadry, które do tej pory znamy wyłącznie z filmów science fiction. Pamiętacie film z 2007 roku Jestem legendą, w którym główną rolę zagrał Will Smith? To bardzo podobne obrazy... Akcja filmu The Long Night dzieje się w Wuhan w trakcie pierwszego tygodnia kwarantanny i pokazuje zablokowane mosty, puste ulice oraz zamknięte sklepy. Obraz tylko czasami pokazuje ludzi spacerujących po mieście w maskach, robiących zdjęcia czy łowiących ryby. W jednej ze scen widzimy mężczyznę, który wychyla się z okna i śpiewa słynną chińską piosenkę „My Motherland”.

Jak powstał film Wuhan: The Long Night

Film powstał przypadkiem. Lan i jego ekipa pojechali do prowincji Hubei, aby nakręcić inny film fabularny, jednak z powodu kwarantanny zostali uwięzieni w Wuhan. Zdjęcia do pierwotnej produkcji zostały odwołane. Postanowili zatem stworzyć film o Wuhan, który opublikują w sieci, tak żeby cały świat zobaczył jak wygląda życie miasta objętego kwarantanną.

Mimo tej trudnej sytuacji chcieliśmy zrobić coś sensownego, dlatego nagraliśmy film pokazujący miasto. Wierzę, że te "The Long Night" będzie cennym materiałem historycznym w przyszłości - mówi reżyser.

Koniecznie obejrzyjcie ten wyjątkowy obraz! Aż trudno uwierzyć, że to dokument a nie katastroficzny film fabularny...

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.