Adele
Fot. Will Heath/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images
o tym się mówi

Adele oskarżona o plagiat! Czy jej nowa płyta „30” to kopia?

Mało znana artystka oskarża Adele w mediach społecznościowych…

Redakcja VIVA! 2 grudnia 2021 09:10
Adele
Fot. Will Heath/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images

Najnowszy album Adele „30” bije rekordy popularności w serwisach streamingowych i sprzedaje się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Gwiazda wróciła w wielkim stylu i rzuciła na kolana zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych. Czy właśnie z powodu sukcesu pojawiły się oskarżenia o plagiat? Czy to możliwe, że gwiazda tego formatu pozwoliła sobie na skopiowanie utworów innego muzyka? Xiomara, niezależna artystka, która nie jest związana z żadną wytwórnią płytową wysunęła w stronę Adele bardzo poważne oskarżenia!

CZYTAJ TEŻ: Adele po raz pierwszy opowiedziała o relacji z synkiem

Niezależna artystka Xiomara oskarża Adele o plagiat!


Na Instagramie Xiomara ma niecałe 10 tysięcy followersów - to zdecydowanie mniej imponująca cyfra niż 46 milionów obserwujących, którymi może poszczycić się Adele. Niemniej, choć Xiomara jest mało znana, nie znaczy to, że oskrżenia moga nie mieć podstaw. Czy to możliwe, że Adele słyszała jej utwory i się nimi „zainspirowała”? Xiomara opublikowała na swoim profilu na Twitterze post, w którym oskarża Adele o skopiowanie swojej piosenki. Opublikowała też post na swoim profilu na Instagramie, w którym zamieściła zdjęcie spisu piosenek z płyty Adele „30” z doklejonymi obok nazwami własnych utworów, które według Xiomary Adele skopiowała.

Xiomara na początku porównała piosenkę Adele „Hold On” ze swoim utworem zatytułowanym „Barbara”. Ale to nie wszystko, w sumie Xiomara zarzuca Adele plagiat aż ośmiu piosenek. Artystka poszła też o krok dalej i w kolejnych wpisach ujawniła, że według niej Adele skopiowała teledysk Xiomary z 2019 roku do piosenki „The Old Alarm”. O jaki teledysk Adele chodzi? Oczywiście o słynny już klim do utowru „Easy On Me”.
 
 
 
Po burzy, którą wywołała, Xiomara zdecydowała się na jakiś czas zniknąć z mediów społecznościowych. Wydała oświadczenie: „Wybaczcie mi, jeśli nie mogę wam teraz odpisać. Wszystko, co się dzieje, jest przytłaczające i nie ma wystarczających słów, aby powiedzieć, jak bardzo doceniam was wszystkich (...). To dotyczy więcej osób niż tylko mnie, a nieustająca cierpliwość wszystkich jest bardzo doceniana. Wszystko, czego teraz potrzebuje to dużo modlitwy, a jeśli czujecie potrzebę podzielenia się informacjami z mojej strony, to zapraszam. (...) Kocham, Xiomara. Czy myślicie, że oskarżenia Xiomary wobec Adele mają podstawy? Czy sprawa znajdzie finał w sądzie? 

TAGI #Adele

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.