Marta Roszewska 15 września 2017 17:30
1/5
Jak uniknąć efektu jojo? Dominika Gwit
Copyright @Pinterest
1/5

Wydawałoby się, że wytrwanie w ścisłej diecie to najtrudniejszy etap w zrzucaniu kilogramów. Jak się okazuje, niekoniecznie! Wyobraźmy sobie moment, w którym osiągnęliśmy już wymarzoną sylwetkę. Co dalej? Czy na tym etapie można poprzestać i pozwolić sobie na „grzeszki” sprzed diety? Utrzymanie wagi jest ogromnym wyzwaniem! Nie każdemu się to udaje.

 

Dominika Gwit o utracie wagi

W szczerym wywiadzie dla magazynu VIVA!, Dominika Gwit wyznała, co było powodem jej powrotu do swojej wagi sprzed diety.

Są tacy, którzy podchodzą do tego rozsądnie, i są tacy jak ja, kiedy się odchudzałam. (...) Cały czas myślisz, co masz zjeść i kiedy masz zjeść. Nie umiałam sobie z tym poradzić. Podczas diety jadłam tak mało, że jak później zjadłam trochę kaszy, to od razu widziałam to na wadze. W pewnym momencie poddałam się i zaczęłam jeść normalnie. Pękłam.

 

 

Zobacz także: Dominika Gwit szczerze o powiększeniu rodziny. Czy aktorka planuje zajść w najbliższym czasie w ciążę?

 

Po osiągnięciu wymarzonej wagi czasami dotyka nas niekontrolowane obżarstwo - zrywamy z rygorem diety, dajemy sobie dyspensę i… efekt jo-jo gwarantowany! Dlatego przygotowaliśmy dla Was 5 wskazówek, które pomogą Wam uniknąć efektu jo-jo!

 

Posiłki o stałych godzinach

 

 

Dieta powinna nauczyć nowych, dobrych nawyków. Jedzenie posiłków regularnie co 3-4 godziny o stałych porach pomaga w utrzymaniu wagi. Najlepiej zaplanować sobie 5 posiłków: pierwsze i drugie  śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Należy pamiętać, aby kolację jeść nie później niż na 2 godziny przed snem.

 

Zobacz także: 5 sposobów na dania z marchwi. Przepis Maffashion cię zaskoczy!

   

  2/5
  Jak uniknąć efektu jojo: przemyślane zakupy
  Copyright @Pinterest
  2/5

  Przemyślane zakupy

   

  Supermarkety kuszą przeróżnymi promocjami i okazjami, na które wiele osób daje się „złapać”. Kiedy jesteś po ciężko przebytej diecie, spontaniczne zakupy spożywcze nie są dla Ciebie. Lista produktów, które chcesz zakupić, musi być przemyślana i przygotowana wcześniej, aby uniknąć sytuacji, kiedy koszyk zapełniają niezdrowe i bezwartościowe produkty. Nie chodź na zakupy głodna!

   

  Zobacz także: Nasiona chia to samo zdrowie! Czy aby na pewno?

   3/5
   Jak uniknąć efektu jojo: sport
   Copyright @Pinterest
   3/5

   Nie rezygnuj z ćwiczeń

    

   Po osiągnięciu upragnionej sylwetki, wiele osób rezygnuje z uprawiania sportu. Jest to jedna z najgorszych decyzji. Treningi nie muszą już być tak wymagające, jak w czasie diety. Warto jednak pamiętać o regularnych ćwiczeniach. Krótki spacer do pracy czy sklepu może pomóc naszej kondycji.

    

   Zobacz także: Jak wygląda aktywny poranek Karoliny Ferenstein-Kraśko? EKSKLUZYWNE WIDEO

    4/5
    Jak uniknąć efektu jojo: zdrowe przekąski
    Copyright @Pinterest
    4/5

    Zdrowe przekąski

     

    Czasem przychodzi chwila słabości - kiedy mamy gorszy dzień, chcemy sobie go czymś słodkim. Choć kawałek czekolady nie czyni większych szkód, to już tabliczka jest większym „grzeszkiem”. Aby uniknąć takich sytuacji, miej zawsze przy sobie zdrowe przekąski – mogą to być np. orzechy, chipsy owocowe czy wafle ryżowe.

     

    Zobacz także: Trener zdradził sekret perfekcyjnej sylwetki Jennifer Lopez! Gwiazda nie stroni od małych grzeszków, ale unika...

     5/5
     Jak uniknąć efektu jojo: stopniowe zwiększanie porcji
     Copyright @Pinterest
     5/5

     Stopniowo zwiększaj porcje

      

     Mimo tego, że waga poszła znacznie w dół, w pierwsze dni po zakończeniu diety należy jeść z umiarem. Organizm po długim czasie przyzwyczaił się do nowych nawyków żywieniowych, dlatego powoli trzeba go też przyzwyczajać do coraz większych porcji. Łapczywe rzucanie się na fast-foody i słodycze po przebytej diecie są jednym z głównych powodów efektu jo-jo.

      

     Zobacz także: TOP 5: najzdrowsze zamienniki cukru!

      Wideo

      Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

      Akcje

      Polecamy

      Magazyn VIVA!

      Bieżący numer

      EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.