5 kryminalow na jesienne wieczory
Fot. Canva
O tym się mówi!

5 najlepszych kryminałów na jesienne wieczory 2020!

Jeśli lubisz dreszczyk emocji, te książki są dla Ciebie!

Aleksandra Frankowska 30 października 2020 19:28
5 kryminalow na jesienne wieczory
Fot. Canva

Kiedy jesień przychodzi ze zdwojoną siłą, chcemy jedynie schować się pod kocem i w ciepłym domu zostać przez cały dzień. Deszcz, mgła, okropna pogoda – one nie zachęcają właściwie do niczego. Mamy jednak sposób, aby jesienne wieczory były ciekawsze, od tych spędzonych przed telewizorem. Odpowiednia lektura, zwłaszcza ta w formie dreszczowca to strzał w dziesiątkę. Przygotowaliśmy dla Was mały kryminalny niezbędnik, idealny na zaczynający się już listopad!

1. Awers, zbiór opowiadań

To idealna propozycja na 12 dni – po jednym opowiadaniu każdego wieczora. Co Ty na to? Mroczne tajemnice dotyczące wielu sfer, których dotykają autorzy. Stare miasta, nowoczesne metropolie, małe miasteczka czy obrzeża mieścin. Wszędzie tam dzieją się niesamowite historie, przyprawiające człowieka o dreszcz.

Opowiadania Roberta Małeckiego, Małgorzaty Rogali oraz Hanny Greń wprowadzają czytelnika w prawdziwie mroczny nastrój.

5 najlepszych kryminalow na jesienne wieczory 2020
Fot. Materiały prasowe

2. Blizna, Przemysław Żarski

Kiedy matka głównego bohatera popełnia samobójstwo, nawet z pozoru zaleczona rana i trauma mężczyzny daje o sobie znać w krótkim czasie. Od przeszłości nie da się bowiem uciec, ona prędzej czy później dopada każdego, kto nie zdołał się z nią rozliczyć.

To kolejna część cyklu autora, w której można odnaleźć pewną analogię do poprzedniej. Przeszłość i podjęte wówczas decyzje mają ogromny wpływ na teraźniejszość. Tym razem kwestią do rozwiązania dla głównego bohatera będzie znalezienie powiązania między tragiczną śmiercią młodej dziewczyny i odnalezieniem drugiego ciała… na tylnym siedzeniu porzuconego auta.

5 najlepszych kryminalow na jesienne wieczory 2020
Fot. Materiały prasowe

3. Dziki ogień, Ann Cleeves

To kolejna książka istniejącego już cyklu poszukiwań i rozwiązywania zagadek przez pewnego inspektora, który tym razem stawia czoło nowemu wyzwaniu. Na Szetlandy sprowadza się bowiem nowa rodzina, której miejscowi nie darzą sympatią, a w ich domu dochodzi do morderstwa opiekunki do dzieci.

Surowy klimat wysp na Oceanie Spokojnym dodaje powieści niesamowitego klimatu!

5 najlepszych kryminalow na jesienne wieczory 2020
Fot. Materiały prasowe

4. Histeria, Izabela Janiszewska

Przemoc psychiczna która w rzeczywistości niemal codziennie jest tematem tabu, w tej powieści została wyciągnięta na stół. Autorka na podstawie wywiadów z osobami stosującymi ją wobec innych stworzyła dzieło ukazujące, że nie trzeba siły i pięści, aby zrobić komuś ogromną krzywdę. To słowa mają największą moc.

W powieści z problemem rozprawiają się komisarz Bruno Wilczyński oraz reporterka Larysa Luboń.

5 najlepszych kryminalow na jesienne wieczory 2020
Fot. Materiały prasowe

5. Piąte przykazanie, Hanna Greń

Małe miasteczko, zamknięte środowisko, gdzie wszyscy znają się na wylot. Znają sekrety, tajemnice, historie, lepiej niż sami zainteresowani. Wszystko zawsze wychodzi tutaj na jaw w najmniej odpowiednich okolicznościach. Jak będzie tym razem? Kto okaże się dość nieoczywistym bohaterem?

W maleńkiej wsi Osin detektyw Dioniza Remańska ma ręce pełne roboty. Próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia Pawła, zwykłego, młodego informatyka. Jak się potem okaże.. nie wszystko wiedzieli o nim jego sąsiedzi. 

5 najlepszych kryminalow na jesienne wieczory 2020
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.