ŚLUB EUGENII

Kate, Meghan, Eugenia... Która z nich miała najpiękniejszą suknię ślubną?

Porównaliśmy kreacje księżniczek!

Marcin Brzeziński 12 października 2018 16:00
 Porównujemy suknie ślubne księżniczki Eugenii, księżnej Kate i księżnej Meghan
Fot. East News

Za nami ślub księżniczki Eugenii. To trzeci ważny ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej w ostatnich latach. Sprawdźmy więc, co łączy, a co dzieli suknie ślubne księżnych Kate i Meghan oraz księżniczki Eugenii. Na początek cecha wspólna. Wszystkie trzy są dziełem brytyjskich projektantów, choć Clare Waight Keller, autorka kreacji Meghan pracuje dla francuskiego domu mody Givenchy. A teraz już skoncentrujmy się na różnicach.

Bogata suknia ślubna księżnej Kate

Suknia księżnej Kate, którą stworzyła dyrektor kreatywna domu mody Alexander McQueen Sarah Burton była najbardziej strojna i bogato zdobiona spośród całej trójki. Uszyto ją z satyny w kolorze bieli i kości słoniowej. Jej górna część z trójkątnym dekoltem była ozdobiona maszynową koronką z roślinnym motywem naszytą na jedwabny tiul i zapinana na 58 guzików z organzy. Liczący 270 cm tren sukni również zdobił roślinny motyw. Projekt Sarah Burton krytycy uznali wariację na temat stylu wiktoriańskiego.

Minimalistyczna suknia ślubna księżnej Meghan

W porównaniu z bogato zdobioną suknią Kate kreacja Meghan Markle zaprojektowana przez Clare Waight Keller ma wręcz minimalistyczny charakter. Jedyną ozdobą prostej jedwabnej sukni z łódkowym dekoltem był pięciometrowy welon z wyhaftowanymi kwiatami reprezentującymi wszystkie 53 kraje Wspólnoty Narodów, który przytrzymywała skromna i wyrafinowana tiara królowej Marii.

Odważna suknia ślubna księżniczki Eugenii

Uszytą z jedwabnego żakardu suknię księżniczki Eugenii, którą zaprojektowali Peter Pilotto i Christopher De Vo należy chyba umiejscowić w pół drogi pomiędzy ozdobną suknią Kate, a minimalistyczną Meghan. Ale z pewnością była to kreacja najodważniejsza. Tak bardzo wyeksponowanych gołych pleców na ślubie w rodzinie królewskiej jeszcze nie widzieliśmy! Zwróćmy też uwagę na fakt, że w ten sposób panna młoda śmiało odsłoniła bliznę po operacji kręgosłupa, którą przeszła w wieku 12 lat. Ukłonem w stronę tradycji w przypadku stylizacji Eugenii była zaś pożyczona od królowej Elżbiety II tiara z olbrzymim szmaragdem. A wam, która kreacja przypadła najbardziej do gustu? Księżnej Kate, księżnej Meghan czy księżniczki Eugenii?

Księżna Kate w sukni ślubnej domu mody Alexander McQueen.

suknia ślubna księżnej Kate
Fot. East News

Księżna Meghan w sukni ślubnej domu mody Givenchy.

suknia ślubna księżnej Meghan
Fot. East News

Księżniczka Eugenia w sukni ślubnej domu mody Peter Pilotto.

Suknia ślubna księżniczki Eugenii
Fot. East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!