Porównujemy suknie ślubne księżniczki Eugenii, księżnej Kate i księżnej Meghan
Fot. East News
ŚLUB EUGENII

Kate, Meghan, Eugenia... Która z nich miała najpiękniejszą suknię ślubną?

Porównaliśmy kreacje księżniczek!

Marcin Brzeziński 12 marca 2022 16:00
 Porównujemy suknie ślubne księżniczki Eugenii, księżnej Kate i księżnej Meghan
Fot. East News

Za nami ślub księżniczki Eugenii. To trzeci ważny ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej w ostatnich latach. Sprawdźmy więc, co łączy, a co dzieli suknie ślubne księżnych Kate i Meghan oraz księżniczki Eugenii. Na początek cecha wspólna. Wszystkie trzy są dziełem brytyjskich projektantów, choć Clare Waight Keller, autorka kreacji Meghan pracuje dla francuskiego domu mody Givenchy. A teraz już skoncentrujmy się na różnicach.

Bogata suknia ślubna księżnej Kate

Suknia księżnej Kate, którą stworzyła dyrektor kreatywna domu mody Alexander McQueen Sarah Burton była najbardziej strojna i bogato zdobiona spośród całej trójki. Uszyto ją z satyny w kolorze bieli i kości słoniowej. Jej górna część z trójkątnym dekoltem była ozdobiona maszynową koronką z roślinnym motywem naszytą na jedwabny tiul i zapinana na 58 guzików z organzy. Liczący 270 cm tren sukni również zdobił roślinny motyw. Projekt Sarah Burton krytycy uznali wariację na temat stylu wiktoriańskiego.

Minimalistyczna suknia ślubna księżnej Meghan

W porównaniu z bogato zdobioną suknią Kate kreacja Meghan Markle zaprojektowana przez Clare Waight Keller ma wręcz minimalistyczny charakter. Jedyną ozdobą prostej jedwabnej sukni z łódkowym dekoltem był pięciometrowy welon z wyhaftowanymi kwiatami reprezentującymi wszystkie 53 kraje Wspólnoty Narodów, który przytrzymywała skromna i wyrafinowana tiara królowej Marii.

Odważna suknia ślubna księżniczki Eugenii

Uszytą z jedwabnego żakardu suknię księżniczki Eugenii, którą zaprojektowali Peter Pilotto i Christopher De Vo należy chyba umiejscowić w pół drogi pomiędzy ozdobną suknią Kate, a minimalistyczną Meghan. Ale z pewnością była to kreacja najodważniejsza. Tak bardzo wyeksponowanych gołych pleców na ślubie w rodzinie królewskiej jeszcze nie widzieliśmy! Zwróćmy też uwagę na fakt, że w ten sposób panna młoda śmiało odsłoniła bliznę po operacji kręgosłupa, którą przeszła w wieku 12 lat. Ukłonem w stronę tradycji w przypadku stylizacji Eugenii była zaś pożyczona od królowej Elżbiety II tiara z olbrzymim szmaragdem. A wam, która kreacja przypadła najbardziej do gustu? Księżnej Kate, księżnej Meghan czy księżniczki Eugenii?

Księżna Kate w sukni ślubnej domu mody Alexander McQueen.

suknia ślubna księżnej Kate
Fot. East News

Księżna Meghan w sukni ślubnej domu mody Givenchy.

suknia ślubna księżnej Meghan
Fot. East News

Księżniczka Eugenia w sukni ślubnej domu mody Peter Pilotto.

Suknia ślubna księżniczki Eugenii
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.