księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Ten szczegół stylizacji księżnej Kate wciąż wzbudza kontrowersje!

Czy księżna rażąco łamie dworską etykietę?

Marcin Brzeziński 4 grudnia 2019 12:30
księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images

Ten szczegół stylizacji księżnej Kate wciąż wzbudza kontrowersje! A chodzi o… czarne rajstopy. Gorącą dyskusję na ten temat ponownie wywołało niedawne pojawienie się księżnej w Norfolk. Na otwarciu Nook Children’s Hospice żona księcia Williama wybrała amarantową sukienkę Oscara de la Renta, czarne szpilki Gianvito Rossi i kopertówkę marki Aspinal of London. Żaden z tych elementów jej garderoby nie wzbudził jednak takiej sensacji jak jej czarne rajstopy. Czy księżna Cambridge uparcie łamie dworską etykietę zakładając czarne, a nie cieliste rajstopy. A może jest to szczegół bez znaczenia? Tematem tym zajął się nawet poważny brytyjski dziennik Independent.

Czy Księżna Kate łamie etykietę dworską?

Panie należące do rodziny królewskiej powinny używać jasnych lakierów do paznokci, a wszyscy członkowie rodziny królewski powinni unikać czerni podczas dziennych aktywności. Czy takie same reguły dotyczą koloru rajstop? Okazało się, że głosy są podzielone. Victoria Arbiter, ekspertka od spraw rodziny królewskiej telewizji CNN uważa, że królowa Elżbieta II nie akceptuje innych rajstop niż cieliste i jej zdanie jest w tej sprawie decydujące. A reguła choć niepisana jest bardzo czytelna i powinna być ściśle przestrzegana.

Księżna Kate jest bez winy?

Przeciwnego zdania jest za to Alexandra Messervy z renomowanego The English Manner, czyli instytucji prowadzącej szkolenia z zakresu etykiety i protokołu dyplomatycznego. Jej zdaniem, wybór koloru rajstop nie jest regulowany żadną pisaną, czy niepisaną regułą. A to, że przez ostatnich wiele lat kobiety należące do rodziny królewskiej nosiły wyłącznie cieliste rajstopy jest tylko kwestią… mody.

Nogi sprawiające wrażenie niczym nie osłoniętych to przebój ostatnich dziesięcioleci. Etykieta nie ma z tym nic wspólnego

komentuje Alexandra Messervy.
A nam wydaje się ciekawe, że brytyjska prasa, bulwarowa i ta całkiem poważna, nie ustne w tropieniu modowych wykroczeń członków rodziny królewskiej. Wydawało się wprawdzie, że jej głównym celem stała się księżna Meghan, ale jak widać, księżna Kate też musi mieć się na baczności, a zwłaszcza w sprawie… rajstop.

Księżna Kate w fioletowej sukience, księżna Kate 2019
Fot. Getty Images

księżna Kate, książę William hołd dla ofiar katastrofy
Fot. Getty Images

księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.