Włada Dziuba
Fot. @Vlada Dzyuba/ vk.com/v.dzyuba97
ZE ŚWIATA MODY

Śmierć 14-letniej modelki wstrząsnęła światem mody. Zmarła z wyczerpania czy została... zamordowana?!

Gabriela Czernecka 18 listopada 2017 10:00
Włada Dziuba
Fot. @Vlada Dzyuba/ vk.com/v.dzyuba97

 

Śmierć czternastoletniej modelki w Szanghaju kilka tygodni temu poruszyła Internautów z całego świata. Tragedia wywołała gorącą dyskusję na temat wykorzystywania dzieci do pracy w modowym imperium. Wówczas za przyczynę śmierci Vlady Dzyuby podawano przepracowanie, dziś na jaw podano kolejne szczegóły w tej sprawie. jak zmarła Vlada Dzyuba?

 

Polecamy: Skandal w świecie mody! Znane miesięczniki zrywają współpracę z fotografem Terrym Richardsonem! Powód? Oskarżenia o wykorzystywanie seksualne!

 

Przyczyny śmierci Vlady Dzyuby

Funkcjonowanie w branży mody i utrzymanie się w niej na szczycie nie należy do najłatwiejszych zadań. Nic dziwnego, że niewielu jest w stanie wytrzymać takie tempo. Dziewczęta często zaczynają swoją karierę w bardzo młodym wieku. Tak było w przypadku rosyjską modelką Vladą Dzyubą. 14-latka kilka miesięcy temu wyjechała na trzymiesięczny kontrakt do Szanghaju, który miał być jej szansą na rozwój kariery w modelingu. Nikt nie przypuszczał, że wyjazd zakończy się tragedią. „Dzwoniła do mnie i mówiła, że jest wykończona i że najbardziej na świecie chce się wyspać”, opowiadała matka dziewczyny w rozmowie z dziennikarzami.

 

Dlaczego więc Vlada wyjechała do Chin sama? Matka modelki tłumaczyła, że nie otrzymała na czas wizy, a że córka rozpoczęła pracę w modelingu w wieku 12 lat, nie miała wątpliwości, że sama świetnie da sobie radę. Niestety, 27 października podano do mediów informację, że Vlada Dzyuba nie żyje. Przyczyną śmierci dziewczynki miało być wyczerpanie organizmu. Wówczas poinformowano, że przyczyną zgonu Vlady było zapalenie opon mózgowych. 

 

Zobacz: Nazywają ją polską Monicą Bellucci. Oto pierwsza polska Supermodelka Plus Size. Kim jest Joanna Cesarz?

 

Vlada Dzyuba została zamordowana?

 

Dziś na jaw wychodzą nowe informacje dotyczące śmierci Vlady Dzyuby. Jak podają zagraniczne media, w ciele modelki znaleziono „biologiczną substancję”. Na tę chwilę, jak informują śledczy, nie wiadomo skąd pochodziła substancja, którą znaleziono w ciele dziewczynki. Pod uwagę brane są jednak trzy możliwości: 14-latka zjadła coś trującego, została ugryziona przez jadowitego insekta lub... z premedytacją została otruta! Śledztwo w sprawie śmierci Vlady Dzyuby prowadzą rosyjskie organy ścigania, które próbują dowieść, która z możliwości jest prawdziwa. Dla Vlady trzymiesięczny kontrakt w Chinach okazał się ostatnią przygodą z modelingiem... Jak dotąd zarówno jej rodzice, jak i przedstawiciele dwóch rosyjskich agencji modelek zostały poddane przesłuchaniom. Niestety, żadna z agencji, z którymi związana była Vlada nie poniosły odpowiedzialności.

Vlada Dzyuba, Włada Dziuba
Fot. @Vlada Dzyuba/ vk.com/v.dzyuba97

Vlada Dzyuba, Włada Dziuba
Fot. @Vlada Dzyuba/ vk.com/v.dzyuba97

 

Polecamy: O żadnej modelce w kampanii Adidasa nie było jeszcze tak głośno! Co sądzicie o kontrowersjach wokół Arvidy Byström?   

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.