Julia Fox mn
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Julia Fox na imprezę po Oscarach wybrała torebkę z prawdziwych ludzkich włosów!  

Najbardziej kontrowersyjna stylizacja na oscarowym afterparty Vanity Fair? 

Redakcja VIVA! 29 marca 2022 13:15
Julia Fox mn
Fot. Getty Images

Julia Fox znów zaskakuje. O aktorce zrobiło się głośno w 2021 roku, kiedy zaczęła się spotykać z raperem Ye, czyli Kanye Westem. Ich romans nie trwał długo, ale aktorka zdążyła wyrobić sobie pozycję nowej it-girl. Ostatnio zasłynęła dwoma stylizacjami, które własnoręcznie wykonała ze starych dżinsów oraz męskiego topu, a tym samym pokazała, że można wyglądać jak milion dolarów w looku zrobionym z niczego. Na nowo zdefiniowała styl seksbomby, udowadniając, że ekstrawagancja może być zmysłowa. Na oscarowym afterparty magazynu Vanity Fair gwiazda także wzbudziła ogromne zainteresowanie swoją kontrowersyjną stylizacją. Co miała na sobie? I z czego była wykonana jej torebka, która nie uszła uwadze stylistów i redaktorów mody?

Julia Fox Vanity Fair
Fot. Getty Images

PRZECZYTAJ O: Julia Fox niekwestionowaną mistrzynią DIY. Jej ostatni look powstał z... pociętego T-shirtu!

Stylizacja na afterparty Vanity Fair

27 marca Julia Fox pokazała się na oscarowym afterparty Vanity Fair w Beverly Hills w opinającej, skórzanej sukni duńskiej marki Han Kjøbenhavn. Szyja aktorki była ozdobiona kościstą dłonią, a stylizację uzupełniały skórzane rękawiczki do łokci, kozaki na szpilce i kopertówka wyszywana... ludzkimi włosami! Tak przynajmniej twierdzi aktorka, zapytana o kopertówkę odpowiedziała - Myślę, że są prawdziwe. Na takie wyglądają. Jest to bardzo odważny wybór, biorąc pod uwagę wydarzenia, które miały miejsce w czasie gali rozdania Oscarów, kiedy Will Smith spoliczkował prowadzącego Chrisa Rocka, za żarty z fryzury jego żony cierpiacej na łysienie plackowate. Julia podkreśliła, że jej stylizacja nie ma nic wspólnego z tamtymi wydarzeniami i jest to tylko i wyłącznie odważna wizja projektanta. Włosy gwiazdy były zaplecione w gruby warkocz, a spojrzenie podkreśliła mocnym, graficznym makijażem. Gwiazda w nietypowy sposób pokazała, że można wyglądać mrocznie i elegancko jednocześnie.

Julia Fox Vanity Fair
Fot. Getty Images
Julia Fox Vanity Fair
Fot. Getty Images

ZOBACZ TEŻ: Julia Fox w kontrowersyjnej stylizacji z dżinsu. Tak skąpo ubrana jeszcze nie była!

Trend na motywy BDSM

Kontrowersyjny trend na lateks, skórę i uprzęże mogliśmy zaobserwować już w czasie ostatnich tygodni mody, między innymi w Paryżu. Kim Kardashian w stroju dominy była widziana w czasie MET Gali w 2021 roku. Podobną estetykę wybrała także jej siostra – Kourtney Kardashian z Travisem Barkerem w czasie wspólnej wycieczki do Portofino we Włoszech. Jednak w przypadku Julii tematyka BDSM to coś więcej niż stylizacja. Gwiazda przyznała, że zanim zaczęła karierę aktorską pracowała jako domina. Początkowo robiłam to dla pieniędzy. Brałam 250 dolarów za godzinę, nigdy nie uprawiałam seksu z klientami. To była gra, ale z czasem zauważyłam, że dzięki temu odkrywam swoją seksualność - mówi Fox w podkaście Call Her Daddy

Kim Kardashian
Fot. Getty Images

Stylizacja, na którą Julia Fox się zdecydowała jest bez wątpienia odważna i kontrowersyjna, ze względu na torebkę wyszywaną ludzkimi włosami. Jannik Wikkelsø Davidsen, dyrektor kreatywny Han Kjøbenhavn jest znany z tego, że w swoich projektach celebruje "dziwaków i odmieńców". Punktem wyjścia jego najnowszej kolekcji był nacisk na pewność siebie i akceptację niedoskonałości. Jedno jest pewne – Julii Fox nie brakuje obecnie ani pewności siebie, ani odwagi. Ciekawe czym jeszcze nas wkrótce zaskoczy. 

Julia Fox Vanity Fair
Fot. Getty Images

Tekst: Aleksandra Trendak

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.