Co o niej wiemy?

Sabina Zięba 12 sierpnia 2019 12:00

Jedna z najpopularniejszych obecnie modelek obchodzi dziś 27 urodziny. Cara Delevingne przyszła na świat 12 sierpnia 1992 roku w Londynie, jako córka personal shopperki, Pandory oraz dewelopera, Charlesa. Pochodzi z zamożnej rodziny - jej dziadkiem jest Sir Jocelyn Stevens, były prezes English Heritage, wydawca Queen i założyciel Radia Caroline, a sama gwiazda jest przyszłą spadkobierczynią znanej brytyjskiej sieci luksowych domów towarowych Selfridges. Wraz z dwiema starszymi siostrami, Chloe i Poppy, wychowała się w Belgravii, czyli jednej z najbardziej ekskluzywnych i najdroższych dzielnic Anglii.

Zadebiutowała na łamach Vogue Italia, gdy miała zaledwie 10 lat. Mimo tego, że jako dziecko chciała zostać superbohaterką lub stomatologiem, będąc nastolatką zrezygnowała ze szkoły z internatem na rzecz modelingu. W 2011 roku stała się rozpoznawalna na całym świecie, dzięki kampanii reklamowej Burberry. Niedługo potem zaczęła pojawiać się na wybiegach pokazów mody najpopularniejszych projektantów, m. in. Chanel, Fendi, Moschino, Valentino, Louis Vuitton, Balmain czy Yves Saint Laurent. Angażowano ją również do wielu kampanii reklamowych, zarówno prestiżowych firm, jak i znanych sieciówek. 

Przed tym, jak w 2015 roku zerwała umowę ze swoją agencją, dwukrotnie otrzymała nagrodę Modelka roku, przyznawaną przez British Fashion Awards. Następnie postanowiła całkowicie poświęcić się swojej pasji, czyli aktorstwu. Nie kryje się jednak z tym, że cierpi na depresję i regularnie robi sobie przerwy w zawodzie, aby odpocząć. 

Zobaczcie kampanie z udziałem Cary w naszej galerii, a także jej stylizacje. Potrafi wyglądać zarówno niezwykle kobieco, jak i w chłopięcym stylu. W którym wydaniu ją wolicie?  

1/8
Cara Delevingne, ślub księżniczki Eugenii
Copyright @Getty Images
1/8

Podczas ślubu księżniczki Eugenii zaprezentowała się w stylizacji w męskim stylu. Miała nawet cylinder!

2/8
Cara Delevingne w kampanii John Hardy
Copyright @Materiały prasowe
2/8

W kampanii Johna Hardy'ego wydawała się delikatną i kruchą kobietą.

3/8
Cara Delevingne w garniturze
Copyright @East News
3/8

Choć kocha czarne, klasyczne stylizacje, lubi także zaszaleć i zaskoczyć lookiem.

4/8
Copyright @Materiały prasowe
4/8

W kampanii Armani Exchange pokazała dystans do siebie. 

5/8
Copyright @East News
5/8

Na ostatnim pokazie Karla Lagerfelda dla Chanel nie uniknęła łez. Przez wiele lat przyjaźniła się ze zmarłym cesarzem mody.

6/8
Cara Delevingne na pokazie Chanel
Copyright @East News
6/8

Na co dzień liczy się dla niej przede wszystkim wygoda.

7/8
Cara Delevingne
Copyright @Getty Images
7/8

Ale potrafi wyglądać również niezwykle kobieco!

8/8
Cara Delevingne
Copyright @Getty Images
8/8

Lubicie Carę Delevingne?

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.