9-letnia Daisy-May Demetre bez nóg na pokazach
Fot. Forum
O TYM SIĘ MÓWI

9-letnia Daisy-May Demetre zachwyciła publiczność na pokazach w Paryżu i Nowym Jorku!

Dlaczego mała modelka nie ma obu nóg?

Marcin Brzeziński 1 października 2019 18:29
9-letnia Daisy-May Demetre bez nóg na pokazach
Fot. Forum

Daisy-May Demetre wystąpiła na Tygodniach Mody w Paryżu i Nowym Jorku! 9-latka z Birmingham spełniła w ten sposób swoje marzenia. Dziewczynka urodziła się z hemimelią strzałkową (fibular hemimelia), czyli wadą wrodzoną kości strzałkowej charakteryzująca się jej niedorozwojem lub całkowitym brakiem. Jej rodzice zdecydowali się więc na amputację obu nóg swej córki. Ojciec Daisy-May Alex przyrzekł jednak sobie, że jej życie nie będzie się różnić od życia innych małych dziewczynek, choć jest zmuszona używać aż dwóch protez.

Modelka bez nóg na pokazach w Paryżu i Nowym Jorku

Kiedy okazało się, że Daisy-May pragnie zostać modelką, Alex Demetre skontaktował się z nowojorską agencją, która reprezentuje niepełnosprawnych modeli. Wkrótce dziewczynka udała się w podróż za Ocean i wystąpiła na pokazach River Islands, Matalan i Nike. Ale największe przeżycia czekały na nią w ostatnich dniach. Daisy-May Demetre pojawiła się na wybiegu Nowojorskiego Tygodnia Mody.

Daisy-May pokazuje światu swoją siłę. Chodzenie dla niej jest dziesięć razy trudniejsze niż dla każdego z nas

A potem przyszedł czas na Paryż. Tu zobaczyliśmy ją pod Wieżą Eiffla na pokazie marki Lulu et Gigi. Mała modelka nie miała szansy by przećwiczyć swej długiej trasy, ale mimo to nie zrezygnowała. Alex Demetre był pod wrażeniem jej determinacji, bo jak mówi „chodzenie dla Daisy-May jest dziesięć razy trudniejsze niż dla każdego z nas”. Po pokazie właścicielka Lulu et Gigi Eni Hegedus-Buiron nie kryła wzruszenia. „Daisy-May pokazuje światu swoją siłę”, powiedziała. Dziewczynka studziła emocje deklarując, że czuje się jak normalna 9-latka. Obietnica jej ojca w końcu się spełniła.

9-letnia Daisy-May Demetre bez nóg na pokazach
Fot. S Meddle/ITV/REX/Rex Fashion/East News

9-letnia Daisy-May Demetre bez nóg na pokazach
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.