Olga Kurylenko
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images
O tym się mówi!

Sięga gwiazd, pomaga rodzinie. Kim jest Olga Kurylenko - ukraińska modelka, aktorka i dziewczyna Bonda?

Co wiemy o jej niesamowitym życiu?

Aleksandra Frankowska 28 lutego 2022 11:57
Olga Kurylenko
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images

Piękna i nieco tajemnicza. Sławę zyskała dzięki roli dziewczyny Jamesa Bonda w filmie Quantum of Solace. Olga Kurylenko poza aktorstwem, zajmuje się również modelingiem. Od jakiegoś czasu wycofała się z aktywnego życia w świetle reflektorów, realizują aktorskie projekty z dala od paparazzi. Przypominamy jej niezwykłą urodę oraz karierę.

ZOBACZ TEŻ: Olga Kurylenko zakażona koronawirusem. „Uważajcie na siebie”, apeluje do fanów

Kim jest Olga Kurylenko?

Urodziła się w 1979 roku w Berdiańsku, na terenie byłego ZSRR (terytorium należącego obecnie do Ukrainy). Nie miała łatwego dzieciństwa. W wieku zaledwie 3 lat jej rodzice rozwiedli się, a Olga wychowywana była jedynie przez matkę i babcię. Dorastała w ubogim domu, w którym brakowało niemal wszystkiego. Chodziła do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na pianinie, a także baletu. Matka robiła wszystko, aby córka w przyszłości mogła mieć lepsze życie. Kurylenko mówi w trzech językach: rosyjskim, francuskim i angielskim.

Po latach burmistrz Berdiańska, gdzie Kurylenko przyszła na świat, zaproponował aby w 2008 roku jedną z ulic nazwać właśnie jej nazwiskiem. Kurylenko wraz z matką spotkała się również z ówczesną pierwszą damą Ukrainy, Kateryną Juszczenko, która zaprosiła je do wiejskiego domu prezydenta Wiktora Juszczenki.

Olga Kurylenko
Fot. MJ Kim/Getty Images

Olga Kurylenko - kariera modelki i aktorki

W wieku 13 lat jej urodę dostrzegł agent modelek , który zaproponował jej kontakt w Moskwie. Od tego czasu regularnie brała udział w licznych kampaniach reklamowych. Kiedy skończyła 16 lat przeniosła się do Paryża, gdzie podpisała kontrakt z agencją Madison. Pojawiała się na okładkach takich magazynów jak Elle, Marie Claire, Madame Figaro oraz Vogue. Kurylenko ma na swoim koncie kampanie dla takich marek jak Pantene, Heineken oraz Carte Noire. Nie jest typową modelką wybiegową. Woli współpracować z markami w ramach promocji ich najnowszych produktów. Zagrała również w teledysku do piosenki Love’s Divine autorstwa Seal’a

 Jej pierwszym filmowym debiutem na międzynarodową skalę była rola we francuskim filmie L’annulaire. W 2006 roku, a więc zaledwie rok później otrzymała angaż w thrillerze W skórze węża. To właśnie ten film sprawił, że zrobiło się o niej głośno i zainteresowali się nią producenci Quantum Of Solace – kolejnych przygód Agenta 007.

Olga Kurylenko
Fot. Dave Hogan/Getty Images

Poza ukraińskim obywatelstwem, od 2001 roku ma również obywatelstwo francuskie. Jest związana z Maxem Benitzem. Para wspólnie wychowuje 7-letniego syna, Alexandra Maxa Horatio i mieszkają w Londynie od 2009 roku.

ZOBACZ TEŻ: Kobieta kameleon, która zna swoją wartość. Niezwykła historia Lindy Evangelisty 

Olga Kurylenko dziewczyną Bonda w „Quantum od Solace”

Rola w 22 filmie o przygodach Agenta 007 zdecydowanie była największym sukcesem Olgi Kurylenko. Jej nietuzinkowa uroda oraz talent dostrzeżonych przez producentów filmu w innych produkcjach sprawiły, że zaproponowano jej rolę u boku Daniela Craiga. Po emisji filmu jej talent aktorski został doceniony i otrzymała nominację do nagrody Saturna.

Olga Kurylenko
Fot. Alexander Aleshkin/Epsilon/Getty Images

Olga Kurylenko wciąż pojawia się w nowych produkcjach. W roku 2020 wystąpiła w filmie Zatoka zaginionych, zaś w 2021 w Sensinelle.

Z biednego miasta na Ukrainie udało jej się przebić do wielkiego świata, w którym zrobiła wspaniałą karierę. Przez cały okres bycia poza granicami Ukrainy, wspierała finansowo swoją matkę, która pozostała w kraju. Olga Kurylenko do dziś zachwyca urodą i nie rezygnuje z kolejnych aktorskich wyzwań.

Olga Kurylenko jak większość gwiazd, które wywodzą się z Ukrainy, wsparła swój naród i dała znać na swoich social mediach, co myśli o konflikcie zbrojnym wywołanym na terenie jej kraju przez Wladimira Putina. Modelka i aktorka zamieściła na ten temat już dwa bardzo sugestywne wpisy. W jednym z nich napisała:

Modlę się o Ukrainę i bezpieczne schronienie dla jej mieszkańców.

W drugim odniosła się zaś do sytuacji międzynarodowej i stanowiska, jakie przyjęły poszczególne kraje i organizacje (Unia Europejska, NATOA czy ONZ) w obliczu wojny, w jakiej znalazła się Ukraina:

Nigdy nie tracimy przyjaciół, a jedynie dowiadujemy się, kim są ci prawdziwi.

Poniżej przypominamy zdjęcia Olgi z największych wyjść na czerwony dywan, w jakich brała udział. 

Olga Kurylenko
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Olga Kurylenko
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images

Olga Kurylenko
Fot. Edward Berthelot/GC Images

Olga Kurylenko
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images for DIFF

Olga Kurylenko
Fot. Victor Boyko/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.