Poznaj szczegóły
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Czy firma Victorii Beckham zbankrutuje przez koronawirusa?

Co się dzieje z imperium modowym Posh?

Agata Zych 17 kwietnia 2020 17:31
Poznaj szczegóły
Fot. Getty Images

Luksusowa marka odzieżowa była wielkim marzeniem Victorii Beckham. Nic zatem dziwnego, że założyła ją w 2008 roku z wielkim entuzjazmem. Wystartowała kolekcją eleganckich sukienek, a obecnie sprzedaje modę, akcesoria i kosmetyki w ponad 400 sklepach na całym świecie. Branża mody nie od razu zaakceptowała nowy pomysł na siebie Victorii Beckham. Większość kojarzyła ją jedynie z zespołu Spice Girls i zakładała, że celebrytka nie poradzi sobie biznesowo na tak trudnym rynku. Victoria Beckham urodziła się 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii. Swoją przygodę z show-biznesem rozpoczęła jako brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka. Karierę rozpoczęła w girlsbandzie Spice Girls jako Posh Spice. Po rozpadzie Spice Girls rozpoczęła karierę solową, wydała jedną płytę, z drugiej płyty zrezygnowała. Nie zeszła jednak całkowicie ze sceny, postanowiła zainwestować w swoją największą pasję i została projektantką mody oraz perfum. Czy to była dobra decyzja?

Victoria Beckham, sweter 2019
Fot. East News

Co się dzieje z firmą Victorii Beckham, przynosi straty? Czy zbankrutuje?

W roku finansowym 2018 strata wyniosła bagatela 12,3 mln funtów. Co gorsze, zmniejszyła się również sprzedaż, spadając o 16 proc. do 35 mln GBP. Szczególnie w przypadku przychodów można mówić o rozczarowaniu, gdyż do tej pory miały one tendencję wzrostową. Zdaniem prezesa Ralpha Toledano, nie można jednak mówić o zaskoczeniu.

Wyniki były zgodne z oczekiwaniami, liczyliśmy się ze stratą. Naszym celem jest jak najszybsze osiągnięcie rentowności - powiedział Toledano w wywiadzie dla „Business of Fashion”

Po ponad dziesięciu latach na rynku firma nadal jest nierentowna. Próbuje wyjść na prostą m.in. poprzez dywersyfikację, wprowadzając własną gamę kosmetyków, nawiązując współpracę z Reebok i obniżając ceny. Victoria kontroluje interesy wraz ze swoim mężem Davidem Beckhamem za pośrednictwem ich firmy Beckham Brands Holdings. W 2018 r. odnotowała swoją pierwszą roczną stratę netto w wysokości 1,6 mln GBP, podczas gdy rok wcześniej wypracowała zysk w kwocie 12,3 mln GBP. Jak sytuacja wygląda teraz podczas pandemii?

Firma Victorii Beckham zostanie zamknięta przez koronawirusa?

W Wielkiej Brytanii z dnia na dzień cała czas rośnie liczba zakażonych osób. Wiele firm zostało zmuszonych, aby na jakiś czas zawiesić swoją działalność. Jak wygląda sytuacja w firmie u Victorii Beckham? Jak czytamy na zagranicznym portalu Daily Mail, z powodu COVID-19 w firmie projektantki zaszły pewne zmiany dostosowujące do obecnego kryzysu. Jak możemy zauważyć w social mediach byłej wokalistki zespołu Spice Girls, powstają nowe pomysły i projekty. Victoria pracuje w domowym zaciszu w Cotsworld, kulisy pracy możemy zobaczyć na InstaStories, jak wspólnie - jednak na odległość wybiera materiały i tkaniny do nowych projektów. Nie jest to jednak idealny czas dla marek luksusowych. Nie widomo czy marka Victorii przetrwa, ponoć starty są ogromne... 

Poznaj szczegóły
Fot. INSTAGRAM: @victoriabeckham

Poznaj szczegóły
Fot. INSTAGRAM: @victoriabeckham

Victoria Beckham, David Beckham
Fot. East News

Rodzina Beckhamów, David Beckham, Victoria Beckham, Romeo Beckham, Cruz Beckham, Harper Beckham, Brooklyn Beckham
Fot. Instagram @davidbeckham

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.