Poznaj szczegóły
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Czy firma Victorii Beckham zbankrutuje przez koronawirusa?

Co się dzieje z imperium modowym Posh?

Agata Zych 17 kwietnia 2020 17:31
Poznaj szczegóły
Fot. Getty Images

Luksusowa marka odzieżowa była wielkim marzeniem Victorii Beckham. Nic zatem dziwnego, że założyła ją w 2008 roku z wielkim entuzjazmem. Wystartowała kolekcją eleganckich sukienek, a obecnie sprzedaje modę, akcesoria i kosmetyki w ponad 400 sklepach na całym świecie. Branża mody nie od razu zaakceptowała nowy pomysł na siebie Victorii Beckham. Większość kojarzyła ją jedynie z zespołu Spice Girls i zakładała, że celebrytka nie poradzi sobie biznesowo na tak trudnym rynku. Victoria Beckham urodziła się 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii. Swoją przygodę z show-biznesem rozpoczęła jako brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka. Karierę rozpoczęła w girlsbandzie Spice Girls jako Posh Spice. Po rozpadzie Spice Girls rozpoczęła karierę solową, wydała jedną płytę, z drugiej płyty zrezygnowała. Nie zeszła jednak całkowicie ze sceny, postanowiła zainwestować w swoją największą pasję i została projektantką mody oraz perfum. Czy to była dobra decyzja?

Victoria Beckham, sweter 2019
Fot. East News

Co się dzieje z firmą Victorii Beckham, przynosi straty? Czy zbankrutuje?

W roku finansowym 2018 strata wyniosła bagatela 12,3 mln funtów. Co gorsze, zmniejszyła się również sprzedaż, spadając o 16 proc. do 35 mln GBP. Szczególnie w przypadku przychodów można mówić o rozczarowaniu, gdyż do tej pory miały one tendencję wzrostową. Zdaniem prezesa Ralpha Toledano, nie można jednak mówić o zaskoczeniu.

Wyniki były zgodne z oczekiwaniami, liczyliśmy się ze stratą. Naszym celem jest jak najszybsze osiągnięcie rentowności - powiedział Toledano w wywiadzie dla „Business of Fashion”

Po ponad dziesięciu latach na rynku firma nadal jest nierentowna. Próbuje wyjść na prostą m.in. poprzez dywersyfikację, wprowadzając własną gamę kosmetyków, nawiązując współpracę z Reebok i obniżając ceny. Victoria kontroluje interesy wraz ze swoim mężem Davidem Beckhamem za pośrednictwem ich firmy Beckham Brands Holdings. W 2018 r. odnotowała swoją pierwszą roczną stratę netto w wysokości 1,6 mln GBP, podczas gdy rok wcześniej wypracowała zysk w kwocie 12,3 mln GBP. Jak sytuacja wygląda teraz podczas pandemii?

Firma Victorii Beckham zostanie zamknięta przez koronawirusa?

W Wielkiej Brytanii z dnia na dzień cała czas rośnie liczba zakażonych osób. Wiele firm zostało zmuszonych, aby na jakiś czas zawiesić swoją działalność. Jak wygląda sytuacja w firmie u Victorii Beckham? Jak czytamy na zagranicznym portalu Daily Mail, z powodu COVID-19 w firmie projektantki zaszły pewne zmiany dostosowujące do obecnego kryzysu. Jak możemy zauważyć w social mediach byłej wokalistki zespołu Spice Girls, powstają nowe pomysły i projekty. Victoria pracuje w domowym zaciszu w Cotsworld, kulisy pracy możemy zobaczyć na InstaStories, jak wspólnie - jednak na odległość wybiera materiały i tkaniny do nowych projektów. Nie jest to jednak idealny czas dla marek luksusowych. Nie widomo czy marka Victorii przetrwa, ponoć starty są ogromne... 

Poznaj szczegóły
Fot. INSTAGRAM: @victoriabeckham

Poznaj szczegóły
Fot. INSTAGRAM: @victoriabeckham

Victoria Beckham, David Beckham
Fot. East News

Rodzina Beckhamów, David Beckham, Victoria Beckham, Romeo Beckham, Cruz Beckham, Harper Beckham, Brooklyn Beckham
Fot. Instagram @davidbeckham

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!