Victoria Beckham
Fot. instagram@VictoriaBeckham
O tym się mówi

Firma Victorii Beckham straciła 12 mln dolarów! Czy grozi jej bankructwo?

To prawdziwy kryzys finansowy projektantki!

Redakcja VIVA! 29 listopada 2019 15:31
Victoria Beckham
Fot. instagram@VictoriaBeckham

Linia odzieżowa była wielkim marzeniem Victorii Beckham. Nic zatem dziwnego, że założyła ją w 2008 roku z wielkim entuzjazmem. Wystartowała kolekcją luksusowych sukienek, a obecnie sprzedaje modę i akcesoria i kosmetyki w ponad 400 sklepach na całym świecie. Branża mody nie od razu zaakceptowała nowy pomysł na siebie Victorii Beckham. Większość kojarzyła ją jedynie z zespołu Spice Girls i zakładała, że celebrytka nie poradzi sobie biznesowo na tak trudnym rynku. Victoria Beckham urodziła się 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii. Swoją przygodę z show-biznesem rozpoczęła jako brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka. Karierę rozpoczęła w girlsbandzie Spice Girls jako Posh Spice. Po rozpadzie Spice Girls rozpoczęła karierę solową, wydała jedną płytę, z drugiej płyty zrezygnowała. Nie zeszła jednak całkowicie ze sceny, postanowiła zainwestować w swoją największą pasję i została projektantką mody oraz perfum. Czy to była dobra decyzja?

Victoria Beckham, sweter 2019
Fot. East News

Co się dzieje z firmą Victorii Beckham, przynosi straty? Czy zbankrutuje?

W roku finansowym 2018 strata wyniosła bagatela 12,3 mln funtów. Co gorsze, zmniejszyła się również sprzedaż, spadając o 16 proc. do 35 mln GBP. Szczególnie w przypadku przychodów można mówić o rozczarowaniu, gdyż do tej pory miały one tendencję wzrostową. Zdaniem prezesa Ralpha Toledano, nie można jednak mówić o zaskoczeniu.

Wyniki były zgodne z oczekiwaniami, liczyliśmy się ze stratą. Naszym celem jest jak najszybsze osiągnięcie rentowności - powiedział Toledano w wywiadzie dla „Business of Fashion”

Po ponad dziesięciu latach na rynku firma nadal jest nierentowna. Próbuje wyjść na prostą m.in. poprzez dywersyfikację, wprowadzając własną gamę kosmetyków, nawiązując współpracę z Reebok i obniżając ceny. Victoria kontroluje interesy wraz ze swoim mężem Davidem Beckhamem za pośrednictwem ich firmy Beckham Brands Holdings. W 2018 r. odnotowała swoją pierwszą roczną stratę netto w wysokości 1,6 mln GBP, podczas gdy rok wcześniej wypracowała zysk w kwocie 12,3 mln GBP. Czy Victorii Beckham grozi bankructwo? 

Victoria Beckham, David Beckham
Fot. East News

Rodzina Beckhamów, David Beckham, Victoria Beckham, Romeo Beckham, Cruz Beckham, Harper Beckham, Brooklyn Beckham
Fot. Instagram @davidbeckham

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.