Udało jej się odzyskać siebie. A on na nią poczekał

Weronika Bruździak-Gębura 9 maja 2023 12:59

Poznali się 27 lat temu podczas sesji zdjęciowej. Robert Wolański robił zdjęcia, Agnieszka Maciąg pozowała. Pobrali się kilka lat później w 2011 roku. Od razu między nimi zaiskrzyło. Połączyły ich podobne doświadczenia, wrażliwość, plany. „Dostrzegliśmy swoje oczy i to, co się w nich kryje. Zobaczyliśmy swoją wrażliwość, tęsknoty, marzenia, radości i smutki. Patrzyłam na pięknego człowieka, który natychmiast stał mi się bliski. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia!”, wspominała Agnieszka Maciąg, która właśnie dziś obchodzi urodziny. Z okazji wyjątkowego święta, przypominamy historię miłości pary! 

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański: jak się poznali? 

W jednej z archiwalnych rozmów z Krystyną Pytlakowską Agnieszka Maciąg powiedziała, że w 1996 roku była poturbowana i wcale nie chciała nikogo poznawać. W oczach Roberta zobaczyła radość i ciepło. On był tak onieśmielony, że cały czas wpatrywał się w czubki własnych butów. Tym bardziej że Agnieszka, jak to na sesji, wyglądała zjawiskowo: profesjonalny make-up, fryzura, modne ubrania. Na kolejne spotkanie przyszła sauté. "Pewnie wzbudziłam w tobie litość?" - zapytała w wywiadzie z 2011. Odpowiedział, że od razu miłość.  "Rozmawialiśmy, jakbyśmy się znali dwadzieścia lat. Byliśmy wtedy na tym samym etapie, po rozstaniach", wspominał Robert Wolański.

Agnieszka Maciąg początkowo nie chciała związku z fotografem. Była pewna, że ten spotykając w pracy same piękne kobiety, nie będzie jej wierny. Znajomi dawali im trzy miesiące. On mieszkał w Paryżu, ona w Warszawie. I to nie sama, a z synem z poprzedniego związku — Michałem. Już po czterech dniach byli pewni, że chcą być razem. Mimo trudności nie odpuścili i udało im się stworzyć trwały związek na wiele kolejnych lat. 

Sprawdź też: Planowali ślub, jednak doszło do bolesnego rozstania. Historia Katarzyny Nosowskiej i Redbada Klynstra

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański: kryzys w związku, separacja

Jednak po 10 latach coś zaczęło się psuć. Para walczyła z kryzysem. "Popełniłam szereg klasycznych błędów" – wyznała modelka Krystynie Pytlakowskiej. "Po pierwsze uznałam, że w tym związku to Robert jest utalentowany, a ja jestem po to, by troszczyć się o niego. (…) Moje potrzeby i aspiracje odsunęłam na dalszy plan. Wmówiłam sobie, że Robert jest wrażliwy, delikatny i potrzebuje mojego wsparcia. Chociaż on wcale mnie o to nie prosił. Skoncentrowałam się na moim mężczyźnie i moim synu. A kiedy człowiek zapomina o sobie, dzieje się coraz gorzej. Z pozoru wszystko wygląda idealnie, a wewnątrz rozgrywa się dramat", mówiła.

Mimo że była znana i lubiana, nie akceptowała siebie ani nie doceniała swoich osiągnięć. Była wypalona i zaskoczona. Odeszła. Jego świat runął. "Rozpadałam się na coraz mniejsze części, a obecność partnera zaczęła mnie przerastać. Udźwignięcie siebie samej przekraczało moje możliwości. Zdecydowaliśmy się na separację. Musiałam najpierw pomóc sobie, zanim zacznę naprawiać nasz związek", mówiła w wywiadach. 

Przeczytaj także: O tym związku Borysa Szyca mało kto pamięta. Aktor był w przeszłości zakochany w pięknej Sylwii Gliwie...

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański: silniejsi po kryzysie

Nie kontaktowali się przez rok. Przestała pisać i malować, co wcześniej uwielbiała. W końcu, by odnaleźć siebie, poszła do psychologa. Zakochała się w jodze i medytacji. Poczuła swoją siłę. Udało jej się odzyskać siebie. A on na nią poczekał. Znowu zaczęli rozmawiać godzinami, chodzić na randki i na nowo się sobą zachwycili. Oboje chcieli coś zmienić, rozwijać się razem. "Dopiero gdy przeszliśmy przez kryzys, zobaczyłem, że jesteś nie tylko piękna, ale i bardzo głęboka, mądra, nad wyraz wrażliwa",  mówił Wolański w VIVIE!. Modelka też zmieniła podejście: "Teraz nie mam roszczeń wobec partnera. Nie potrzebuję, żeby był plastrem na moje rany. Sama je musiałam wyleczyć". 

Agnieszka Maciąg w lutym 2020 roku napisała pod ich wspólnym zdjęciem na profilu na Instagramie: "Prawie 25 lat razem. 15 lat po kryzysie, który nas tak wiele nauczył - mnie przede wszystkim prawdziwej miłości oraz tego, że miłość do drugiego człowieka zaczyna się od prawdziwego ukochania siebie - ze swoim zaletami i wadami, słabościami i mocnymi stronami". 

Modelka do dzisiaj nosi dwa pierścionki – jeden, który dostała przed kryzysem, i drugi, kiedy ponownie przyjęła oświadczyny partnera. Pobrali się w 2011 roku. „Gdyby nie Agnieszka, wielu rzeczy nie potrafiłbym dostrzec. Najpierw przestałem pracować w weekendy. A byłem pracoholikiem, pozwoliłem sobie zagubić się w niekontrolowanym pędzie. Ona mnie z tego wyrwała. Kiedy spokojnie zjedliśmy śniadanie, spędziliśmy wspólnie dzień, wieczorem poszliśmy do kina, już wiedziałem, że nie chcę dłużej tracić tego, co omijało mnie przez lata”, wspominał Robert Wolański.

Rok po ślubie na świat przyszła ich córka – Helenka. Córeczka jest dla nich całym światem. „Helenkę traktuję jako absolutny dar i cud, który mi się przydarzył. Kiedy jest się bardzo młodym, jest tyle rzeczy do poznania i przeżycia, że ciężko jest poświęcić tak wiele uwagi dziecku. Dzisiaj jestem już na takim etapie, a Helenka jest dla mnie całym fascynującym kosmosem! Zachwyca mnie jej niewiarygodna wyobraźnia, sposób myślenia, formułowanie zdań, emocjonalności i wrażliwość. I robię wszystko, aby nie przeszkadzać jej w tym rozwoju, ale mądrze wspierać. W Michale również od zawsze bardzo ceniłam jego indywidualność, aby nie był obciążony zaspokajaniem moich ambicji i szedł za głosem serca. Ku mojemu zaskoczeniu Michał nie został artystą, ale jest bardzo poważnym młodym człowiekiem, który pracuje w... banku! Nigdy nie wymyśliłabym dla niego takiej drogi. Wybrał dobre, wymagające studia. Większość rodziców byłaby z tego bardzo zadowolona”, mówiła dumna mama w 2015 roku w wywiadzie VIVY.

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański tworzą zgrany duet. Wspierają się, podążają za marzeniami, budują szczęśliwą przyszłość. Stworzyli dom pełen miłości. 

Z okazji urodzin, Agnieszce Maciąg składamy najpiękniejsze życzenia! 

Sprawdź też: Nierozłączni od ponad 20 lat. Anna Kournikova i Enrique Iglesias pozostają jedną z najbardziej tajemniczych par show-biznesu...

1/8
Agnieszka Maciąg
Copyright @
1/8

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański poznali się w 1996 roku. 

2/8
Agnieszka Maciąg, "Viva!" czerwiec 1998
Copyright @Robert Wolański
2/8

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 1998 roku.

3/8
Agnieszka Maciąg, "Viva!" czerwiec 1998
Copyright @Robert Wolański
3/8

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 1998 roku.

4/8
Agnieszka Maciąg
Copyright @Piotr Porębski
4/8

Agnieszka Maciąg z synem Michałem w 2005 roku.

5/8
Agnieszka Maciąg i Robert Wolański, "Viva!" 2011
Copyright @Piotr Porebsky/METALUNA
5/8

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 2011 roku.

6/8
Agnieszka Maciąg, VIVA!
Copyright @Robert Wolański
6/8

Agnieszka Maciąg z córką Helenką w obiektywie Roberta Wolańskiego (2012 rok).

7/8
Agnieszka Maciąg z córką Helenką i mężem Robertem Wolańskim
Copyright @Robert Wolański
7/8

Agnieszka Maciąg, Robert Wolański i ich córka - Helenka (2015 rok).

8/8
Robert Wolański, Agnieszka Maciąg, Dzień Dobry TVN, 2021
Copyright @Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News
8/8

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w studio Dzień Dobry TVN, 2021 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.