królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Garderobiana królowej Elżbiety II zdradza jej sekrety!

Jeden z nich dotyczy butów królowej...

Marcin Brzeziński 30 października 2019 13:14
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Długoletnia garderobiana królowej Elżbiety II Angela Kelly wydała właśnie książkę The Other Side of the Coin: The Queen, czyli Druga strona monety: Królowa. Opisuje w niej swoją pracę w Pałacu Buckingham i zdradza (niewinne) sekrety swojej pracodawczyni. Możemy więc przeczytać, jak z pomocą swej torebki Elżbieta II daje sygnał, aby na na przykład skrócić jej spotkanie. Możemy też dowiedzieć się o tym, że to Angela Kelly mierzy nowe buty królowej i... nosi je pewien czas, żeby się „rozchodziły”.

Jej buty zawsze muszą być wygodne. Królowa nie może przecież powiedzieć: „Nie już dalej nie mogę, nowe buty mnie piją”

tłumaczy jej garderobiana. I trudno się z nią nie zgodzić.

Gra w kapelusze czyli kolorowe kapelusze królowej Elżbiety II

Przy okazji dowiadujemy się, że Angela Kelly jest osobą bardzo dowcipną. Sporą popularnością w Wielkiej Brytanii od dawna cieszą się zakłady bukmacherskie, w których obstawia się kolor kapelusza, jaki danego dnia założy królowa. Aby żadna z osób pracujący w Pałacu Buckingham nie uległa pokusie wynoszenia na zewnątrz takiej informacji, Angela Kelly przygotowuje dla królowej kilka zestawów kolorystycznych. Decyzja, czy tego będzie to fuksja czy limonka królowa wraz ze swą garderobianą podejmują w ostatnim momencie. Ustawianie zakładów jest więc całkowicie wykluczone!

księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II na wyścigach Royal Ascot 2018
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.