Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
Królewskie życie

Osobista asystentka Królowej Elżbiety II napisała książkę o jej stylu!

To może być ciekawa lektura...

Agata Zych 25 września 2019 07:01
Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II to ikona. Jej wizerunek, oryginalne i zjawiskowe stylizacje, przeszły już do historii mody. Królowa w wieku 93 lat bardzo selektywnie traktuje ludzi, którzy przebywają w jej otoczeniu. Jak twierdzą informatorzy posiada garstkę zaufanych osób, które potrafią ją rozśmieszyć, poplotkować o modzie, biżuterii czy showbiznesie. Taką osobą na pewno jest Angela Kelly, 64-letnia osobista asystentka i doradczyni Królowej. To nie tylko jej przyjaciółka, ale również kobieta która w 100% odpowiada za styl i wizerunek królowej Elżbiety II. To osoba, której królowa ufa i doskonale czuje się w jej towarzystwie.

Razem dobrze się bawimy. Królowa ma nikczemne poczucie humoru. Nie wiem, dlaczego Królowa wydaje się mnie lubić, może dlatego że nie daję jej forów! Myślę, że ceni moją opinię, ale tak naprawdę, to Ona zawsze kontrolę - powiedziała Angela

Dlaczego Królowa zgodziła się na napisanie książki The Other Side Of The Coin?

Królowa z pewnością ma słabość do Angeli Kelly. Pewnego razu w 2004 r., kiedy Jej Królewska Mość przymierzała nową sukienkę wykonaną przez Angelę, spojrzała na ich odbicie w lustrze i wykrzyknęła: „Z łatwością mogłybyśmy być siostrami!”. Podsłuchany komentarz był wielokrotnie cytowany w pałacu. Może dlatego pomysł asystentki, dotyczący napisania książki na temat stylu królowej, spotkał się z jej uznaniem i akceptem. Książka nosi tytuł: „The Other Side Of The Coin: The Queen, The Dresser And The Wardrobe.” Jest szczegółową analizą ewolucji stylu królowej, podpartą ciekawą oprawą graficzną.

Książka o Elżbiecie II
Fot. mat.prasowe

Kim jest  Angela Kelly?

Angela dorastała w Liverpoolu, jest córką operatora dźwigu i pielęgniarki. Dwukrotnie rozwiedziona, do służby królewskiej trafiła przez przypadek, dlatego jej spektakularny awans wzbudzał kontrowersje. Wszystko zaczęło się w 1992 roku, kiedy Angela była gospodynią u ówczesnego ambasadora Wielkiej Brytanii w Niemczech i kierowcą Korpusu Królewskiej Armii Kobiet. Królowa i książę Filip poznali ją podczas wizyty w Berlinie. Podczas jednej z rozmów, Angela powiedziała im o swoich planach powrotu do Wielkiej Brytanii. Niedługo potem otrzymała ofertę pracy w Pałacu. Zaczęła w 1993 roku, a 2001 roku została pierwszą osobistą asystentką Królowej, towarzysząc jej podczas zagranicznych wizyt.

Elżbieta II w kapeluszu i kostiumie
Fot. Pool

Dziś ponosi wyłączną odpowiedzialność za to, jak Królowa wygląda publicznie. Podobno sama projektuje wiele ubrań dla Jej Królewskiej Mości. W tym cytrynowo-żółty strój, który miała na sobie na weselu księcia i księżnej Cambridge. Jest także samozwańczą obrończynią Jej Królewskiej Mości. Osobiste przyjaźnie są niezwykle ważne dla Królowej. Są zbudowane na zaufaniu i są ucieczką przed niekończącym się „królewskim życiem". Jak powiedziała kiedyś jedna z jej asystentek: „Królowa lubi ludzi z prawdziwego świata”. Jesteśmy bardzo ciekawi tej książki. 

Fot. East News

Fot. East News

Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…